Šortka – Porovnání 8-bitů

Na adrese http://porovnani8bitu.spaces.live.com/ naleznete naprosto famózní blog. Autor se zaobírá především porovnáváním různých verzí daných her na různých počítačích (této větě nerozumí 5 ze 6 absolventů filosofické fakulty).

A opravdu je na co koukat. Je fascinující porovnávat tutéž hru na různých platformách. Viz. např. následující screenshot s různými verzemi hry Lotus, konkrétně verze z Commodore 64, ZX Spectrum a Amstrad CPC.

Lotus na CPC, ZX a C64

Jak říká klasik (já): I'm a Geek, and damned proud of it! ;)

Komentáře k:
"Šortka – Porovnání 8-bitů"

 • bartolomej napsal:

  Paneb*že! Tak to už je trochu moc :)

 • Gajdoch napsal:

  ten šestej absolvent FF dělá na vnitru ajťáka. Nekecám. :)

 • nut napsal:

  Škoda, že už ten web nejede, rád bych prohlédl další obrázky. Ale i z toho jednoho je vidět, že nejlepším osmibitem bylo C64 (a taky proto, že jsem ho měl doma!)

  • Sledge napsal:

   Škoda. Ale je to divný, autor měl předtim ještě jeden blog – http://8bit.mujblog.centrum.cz/ – sice neni aktualizovanej, ale jede. Tak proč by mazal jeho nástupce? Že by nějaký drsný smazání blogu ze strany MS?

  • simon napsal:

   Tak ono stránka je mimo už pol roka, velmi ma nasralo ked som zistil že odkaz ku ktorému som sa chcel vrátiť zo záložiek proste už nefunguje. Ale z toho čo som stihol prečítať to boli vcelku zaujímavé porovnania.

Článek je staršího data, možnost vložení komentáře byla automaticky vypnuta.