Indiana Jones: The Greatest Adventures

Většině hráčů šedá kůra mozková na dotazy "Indiana Jones" a "staré hry" vyplivne hru "Indiana Jones and The Fate of Atlantis". Jak by taky ne, vždyť jde o nejlepší adventuru ve známém vesmíru! Ano, někteří myslitelé to označují za klišé a stokrát opakovanou lež, jež pravdou se stala, ale jak by řekl Indiana: "Uh-huh." Tak.

Byla by ovšem škoda zapomenout na další povedenou hru s Indym v hlavní roli. Indiana Jones: The Greatest Adventures je arkádová hopsačka vydaná pro SNES. Samozřejmě není nutné pořizovat si konzoli, stačí emulátor a trocha čarování s googlem, než se dostanete ke správné ROMce. Samozřejmě stahujte jen v případě, že máte doma originální cartridge! ;)

Hra je lehce inspirována původní filmovou trilogií. Např. v první úrovni vás bude jeskyní pronásledovat obrovitý kámen, ne nepodobný tomu z Raiders of the Lost Ark. K eliminaci nepřátel, vesměs nácků, máte k dispozici především pěsti, bič a pistoli, tedy obvyklý Indyho trojboj. Kromě z boku viděných 2D úrovní vás čekají i pseudo 3D specialitky, jako např. sjíždění zasněženého svahu na nafukovacím raftu jako vystřižené z Temple of Doom.

Jedno video lepší tisíce slov, mrkněte tedy na gameplay prvního levelu. V závěru jsem to schválně trochu pokaňkal, kvůli death animačce.

Komentáře k:
"Indiana Jones: The Greatest Adventures"

 • WebAtlas.cz napsal:

  Miloval jsem všechny plošinovky… :) Kde ty loňské sněhy jsou, hry už dáááávno nehraju. Zase bych zahrál Sonica nebo Alex Kidda ;-)

 • nut napsal:

  Ach jo, další věc, co bych si chtěl zahrát! Už jsem jich tu našel tolik! Plošinovka vypadá skvěle, jen mám trochu strach, že u hraní pořad zní ústřední melodie z Indiana Jones a to by mě jeblo to celou dobu poslouchat …

  Na druhou stranu, asi to taková bomba nebude, když AVGN to propral v jednom ze svých dílů: http://www.gametrailers.com/video/angry-video-screwattack/34277

  • Sledge napsal:

   Koukni na ten AVGN díl pořádně – The Greatest Adventures jsou jen na konci a je to jediná hra, kterou nerd NEpropral a naopak konstatoval, že to je konečně hra, kterou bys vzhledem k tématu čekal :)

   • nut napsal:

    Hm, projel jsem to trochu rychleji a spletl si předposlední s Greatest Adventure – sypu cement nahlavu a jdu na déšť

 • Neny napsal:

  to tahle hra nevyšla na PC ?

Článek je staršího data, možnost vložení komentáře byla automaticky vypnuta.