Golden Axe Myth, plná hra zdarma

Pěkně se nám urodilo, jen co je pravda. Ani ne před měsícem jsem psal o Streets of Rage remake a už tu máme další pecku, beat'em'up akci Golden Axe Myth, která vzdává hold legendární sérii Golden Axe.

Zatímco Streets of Rage remake věrně zachovává původní audiovizuál, Golden Axe Myth ho dále rozvíjí. Popravdě, na grafiku si asi budete muset chvíli zvykat, mě osobně příliš nesedla. Nehrál jsem druhý a třetí díl, ale původní Golden Axe byl brutální a temný, lehce mrazivý a možná i trošku depresivní. Naproti tomu Golden Axe Myth nešetří barvami, je veselejší, stylizovanější. Trochu Disney, trochu manga.

Golden Axe Myth, plná hra zdarma

K čemu nelze mít výhrad je soundtrack. Staví na původních melodiích a poslouchá se tak dobře, že je dokonce (spolu s artbookem) na oficiálních stránkách ke stažení ve formátu MP3. Je to jeden z těch herních soundtracků, které si lze bez újmy na zdraví pustit na cestách do sluchátek.

A jak se Golden Axe Myth hraje? Je o něco rychlejší, než původní Golden Axe, ale jinak jde o klasickou beat'em'akci, jak jí máte rádi. Sympatická je možnost nastavení "versus damage", resp. jeho vypnutí. Při hře více hráčů, kteří mimochodem mohou být až čtyři, se tak nebudete navzájem zraňovat. Za to autorům dík, jde o herní mechanismus, který jsem nesnášel jak v Streets of Rage, tak v Golden Axe.

Kromě klasického útoku lze využít známý útok magický, který ztrestá všechny zláky na aktuální obrazovce. Novinkou jsou jakési základní RPG prvky - na své krví zmáčené cestě za vítězstvím máte tu a tam možnost sebrat bonusy, které vám vylepší buďto útok, nebo obranu.

Golden Axe Myth, plná hra zdarma

Trochu zamrzí absence grafických filtrů a vyšších rozlišení, které by vylepšily obraz. Vím, je to retro, ale přeci jen rozlišení 320x240 roztáhlé přes 19" LCD monitor bude vždy vypadat odporně. Streets of Rage remake má v tomto možnosti velmi široké.

Golden Axe Myth je každopádně zábavnou beat'em'up řežbou a já vám dobře radím, stahujte rychle. Jde o "horké zboží" a je dost možné, že se na oficiální stránce neohřeje dlouho. Streets of Rage remake byl kvůli intervenci ze strany společnosti SEGA odstraněn z webu hned následující den po zveřejnění. Na druhou stranu, jak je bestie vypuštěna, nedá se nic moc dělat, jak ukazují živé torrenty a ruch na fórech. Takže - "in your face!".

Ještě bych si dal remake The Simpsons. Co ty na to, nezávislá scéno?

Komentáře k:
"Golden Axe Myth, plná hra zdarma"

 • simon napsal:

  „Ještě bych si dal remake The Simpsons. Co ty na to, nezávislá scéno?“

  Myslel tým autor „The Simpsons Bart vs Space Mutants“ zo Segy alebo mi dáka hra unikla?

 • Vencino napsal:

  ale na první Golden Axe to nemá

 • Vencino napsal:

  Jóó starej dobrej Golden Axe, to je klasika. To musíte všichni znát. A kdo to nedohraje, toho nepustim k maturitě!

 • xmilhausx napsal:

  Golden axe 1 a 2 je pro mne legenda a nostalgie. Nejvic me štvali ty rytíři. A taky bylo umění se trefit do těch trpajzlíků co ti dávali amfóry na kouzla. Jj byl to masakr… :-D

Článek je staršího data, možnost vložení komentáře byla automaticky vypnuta.