Phoenix Jones – hrdina, nebo maskované jelito?

Patrně už jste na něj na českých zpravodajských serverech narazili. Říká si Phoenix Jones, má těsný latexový kostýmek, neprůstřelnou vestu a zástupy fanoušků. Otec od rodiny, který ve volných chvílích vyráží do ulic města Seattle bránit spořádané občany před vším tím kriminálním neřádem.

A co víc, není sám. Spolu s dalšími devíti "superhrdiny" zformovali skupinu Rain City Super Hero Crime Fighting Movement. Je to tak, komixáci na hlídce, nastavující neohroženě svá nadbytečná kila čepelím i kulkám.

Přitažené za vlasy? Může se zdát. Zvláště nám, kulturním dědicům bývalého východního bloku, je samotný koncept superhrdiny o něco vzdálenější, než průměrnému Američanovi. Ano, Myšpulín s Bobíkem sem tam nějakého toho grázla lapili, ale superschopnosti bychom u nich  hledali marně. Pomineme-li fakt, že jde o kocoura vědce a mluvící prase. Na druhou díky několika poměrně kvalitním filmům i průměrný český vesničan identifikuje Supermana či Batmana, znalejší ví o Watchmenech či Justice League.

A pokud se bavíme o filmech a Phoenixu Jonesovi, nelze nezmínit dva kusy z poslední doby - Kick Ass a Defendor. Oba svým způsobem a z úplně jiného úhlu vyprávějí o tom, co Phoenix Jones a jeho banda dělají. Tzn. o normálních lidech, kteří toho prostě mají tak nějak dost a schováni pod kápi a drsné jméno berou spravedlnost do vlastních rukou. Doporučuji nastudovat.

Toliko poněkud obšírnější úvod. A nyní otázka: Je  podle vás Phoenix Jones blázen nebo hrdina? A dovedete si někoho podobného představit v ulicích Prahy? :)

Phoenix Jones – hrdina, nebo maskované jelito?

Ano, co si o něm myslím průměrný diskutující na serveru idnes.cz už jsem zjistil, ale to není názor, který mě zajímá. Zajímá mě názor lidí, u kterých předpokládám jak větší přehled, tak bystřejší mozek!

Že to dřív nebo později skončí špatně a Phoenix dostane strašlivě na držku je myslím evidentní, ale co se mě týká, tak za předpokladu, že je P.J. příčetný, jasně volím hrdinu. Ano, je to magor, ale pokud si uvědomuje rizika, je to jeho věc. A čím více podobných magorů, tím lépe pro ten zbytek, co na podobnou extravaganci nemá koule.

Komentáře k:
"Phoenix Jones – hrdina, nebo maskované jelito?"

  • Liso napsal:

    celkom s ním sympatizujem, keby to nebolo na druhej strane USA tak by som ho aj išiel pozrieť,
    počujem o ňom prvý krát, uvidíme dokedy mu to vydrží :)

  • Virus_3000 napsal:

    jasnačka – kde se pod ten článek podepsat? Souhlas na 100%! :) Je to hrdina, i když dostane šeredně na prdel. I pak bude hrdinou. Je jedním z mála, kteří se postavili na odpor! ;)

Článek je staršího data, možnost vložení komentáře byla automaticky vypnuta.