Po dlouhých osmi letech vývoje je konečně hotov špičkový remake legendární beat’em’up staré hry Streets of Rage. Dnes téměř vyhynulý žánr kdysi s přehledem kraloval arcade automatům i domácím konzolím a na titulech jako Double Dragon, Final Fight, Golden Axe či Renegade si nejeden virtuální bojovník vylámal zuby i joystick.

Stýská-li se vám po časech automatům na dvoukoruny zaslíbeným, přistupte blíže, připravte gamepad do pohotovostní polohy a stáhněte si Streets of Rage remake.

Co vás čeká? Především zapomeňte na dnes tak oblíbenou HD grafiku, do které je celá řada starých titulů oblékána. Kdepak, SoR remake na to šel z druhého konce. Audiovizuální stránka byla jen lehce přeleštěna, zato obsah dostal pořádný nášup. Nechme hovořit čísla: 19 hratelných postav, 64 nepřátel, 76 hudebních skladeb, 40 herních animací a 103 levelů! Dále nové herní módy, AI suplující lidského spoluhráče, editory a mnoho dalšího.

Neměl jsem čas se do Streets of Rage remake zatím dostatečně ponořit, ale cvičná patnáctiminutovka potvrdila tušené – hra má naprosto stejný feel, jako originál, který dodnes proháním na konzoli SEGA MEGA DRIVE. Nemá smysl otálet, 218MB máte stažených za mžik oka!