Návštěva v berlínském Computerspielemuseum

Váš oblíbený magazín ze světa starých počítačových her je na vzestupu! Kontextová reklama realizovaná skrze seznamácký Sklik od počátku roku vydělala krásných 26,90 korun českých - díky tomu bylo možné uplatit dvě legendy dejvických hospod, říkejme jim pan B. a pan K., aby se vydali až do daleké Germánie, ochutnali něco tamních patoků, skoukli na Berlinale nějakou tu umělecky hodnotnou nahotu (a Iron Sky) a jako bonus pořídili hrstku fotografií v tamním počítačově-herním muzeu.

Jak to dopadlo s nahotou a Iron Sky zatím nevíme, nicméně fotografie z Computerspielemuseum máme! (Jestli bude pan B. trochu akční, což nebývá, možná se na film.blaboly.cz dříve či později objeví Iron Sky recenze...)

Computerspielemuseum Berlin bylo založeno roku 1997, uzavřeno roku 2000 a po dlouhé přestávce znovuotevřeno roku 2011. Během pouhého měsíce po opětovném otevření přivítalo krásných 12.000 návštěvníků. V jeho prostorách si můžete prohlédnout 16.000 videoherních titulů, cca 10.000 technických magazínů, řadu historických domácích počítačů a herních konzolí, nepřeberně dokumentace, plakátů, příruček apod. Prostě sen! :)

Ještě, než se pustíte do fotografií, tu pro vás mám krátké interview s panem K.:

Já:  Doufám, že to byla pecka!
Pan K: Si piš, ty bys tam strávil celej den.


A nyní již přistoupíme k barevným obrázkům:

Komentáře k:
"Návštěva v berlínském Computerspielemuseum"

 • Krocanek napsal:

  Jeste bych dodal, ze jsme zahrali http://painstation.de/ , zeptej se slecen Š. a K. jestli ti dovoly zverejnit jak dopadly jejich ruce :)

  • Sledge napsal:

   Mě by spíš zajímalo, jak jste slečny Š. a K. přemluvili k návštěvě týhle instituce! :) (A nebyly ony nakonec oním důvodem, proč jste zůstali pouhé dvě hodiny? :)

   • Krocanek napsal:

    Ee, obe slecny byly zasekly u her :) dve hodiny jenom proto, ze sme sli na Iron Sky :)

    • Sledge napsal:

     Iron Sky je taky jediná, mnou akceptovatelná omluva! Těšim se na recenzi, jestli teda bude ;)

 • Brada napsal:

  Mno, pekny to tam maj

 • Ralfeek napsal:

  Raj na zemi. Tam musim ist :)

 • Woodbin napsal:

  Pokáždé když vidím ZX Spectrum, popadá mě záchvat žárlivosti. Já tu krabičku chciiiiii

  • Sledge napsal:

   I přes tu nepraktickou klávesnici je původní ZX Spectrum skvost. Minimálně design je na jedničku :)

 • bludr napsal:

  Vidím, že tam jsou informační stojany i v angličtině, tak to jsem rád. Na prvních fotkách ovšem i italsky, to mě docela překvapilo – netušíš proč?

  • Sledge napsal:

   Dle účastníků zájezdu jsou standardně informace v němčině a angličtině, a ty barevný papundekly s italštinou byly součástí nějaký speciální expozice mimo „běžnej provoz“… Podle wiki to muzeum pořádalo / pořádá i další specializovaný výstavy, takže bych hádal, že tohle jsou nějaký pozůstatky akcí tohodle druhu.

   Btw. další kupa fotek je (nikoliv překvapivě) na fb stránce muzea :) http://www.facebook.com/media/set/?set=pu.178679402144305&type=1&bef=179481778730734

 • LubikCZ napsal:

  Bylo by taky dobrý ty fotky popsat, spousta je toho na první pohled jasný, ale třeba to „Člověče, nezlob se!“ tak nějak nechápu, mimochodem, taky jsem měl takový monitor, než mi začal prapodivně zobrazovat barvy :D, ale jinak super fotky i tyhle stránky, mám střičký IBM-ko, Didaktika M a další stařičký stroje, takže jsem tu správně ;)

  • Sledge napsal:

   Pan B. a pan K. jsou laici a upřímně řečeno jsem překvapen, že nějaký fotky vůbec pořídili, buďme rádi za ty dary. To „člověče “ na poslední fotce taky moc nepobírám :)

 • Krocanek napsal:

  Vis co, priste se na tebe ************ a ten tvuj objektiv si necham. To clobrdo bylo nefunkcni, jinak je to souboj compu.

  • Sledge napsal:

   Sem to myslel v dobrym! Dej si pivo, ať máš lepší náladu, a na objektiv pozor, víš, že ho mám rád!

 • Neny napsal:

  Škoda, že toto muzeum nebylo otevřené před 3 lety když jsem byl v Berlíně :-)

Článek je staršího data, možnost vložení komentáře byla automaticky vypnuta.