Blackthorne zdarma přímo od Blizzardu

blackthorne-02

Klasikou zdarma nepohrdnu nikdy a když je to taková pecka, jako Blackthorne, bylo by vyloženě nemoudré po nabízeném cukrátku neskočit.

Nevím, jestli jde o první ochutnávku báječného ďábelského plánu na uvolnění všech Blizzardích starých her zdarma (Lost Vikings, Warcraft ...), nebo jen osamocený výstřel do tmy, ale v každém případě si nyní můžete po přihlášení do svého battle.net účtu Blackthorne stáhnout ze sekce Classic games. Ovšem pozor, je třeba stahovat z us.battle.net, na eu.battle.net zatím hru nenajdete.

Až na moderní instalátor a drobné úpravy v intru a menu nepřináší zdarma šířená verze hry nic nového, jde o "jen" o bundle s oblíbeným Dosboxem. Důležité ale je, že až vám jednou nějaký dobrák začne vypočítávat škody způsobené sbírkou stovek starých her uložených v adresáři klasika, tak Blackthorne vám už nepřitíží! Takže se vlastně dá konstatovat, že Blizzard vám uvolněním hry zdarma ušetřil peníze na pokutě, no není to skvělé?

blackthorne-01

A co že to ten Blackthorne vlastně je? (Stydím se a nemůžu pochopit, že jsem o něm ještě nepsal.) Představte si takového notně krvavějšího Prince of Persia. Což je vlastně vše, co potřebujete vědět, spolu s faktem, že audiovizuální stránku Blizzard vždycky uměl a Blackthorne není výjimkou.

Brokovnici vytáhnout a vzhůru do akce! A nezapomeňte - chladnokrevní a vyšinutí drsňáci střílejí zásadně klávesou R! ;)

Komentáře k:
"Blackthorne zdarma přímo od Blizzardu"

 • Harry napsal:

  Super hra, ne úplně lehká, myslím, že jsem neměl dost trpělivosti ji dohrát.
  To byly ještě ty časy, co člověk použil o jeden granát víc než měl, a byl v loji :)

 • Ftl napsal:

  Mi tahle hra vzdycky prisla, jako dost nepovedenej klon Another World a Flashabacka :)

 • Vike napsal:

  Blackthorne je super, zlé jazyky sice hovoří o nulové originalitě a trapném opisování od Delphine software (tvůrci Flashbacku), ale je prostě skvělý. Precizně zpracovaný a ještě lépe hratelný. Blizzardi si s originalitou hlavu nelámali, ale umí své hry dotáhnout do konce, to se jim upřít nedá.

 • Neny napsal:

  Blackthorne byl perfektní, až na save game :-)

 • Neny napsal:

  Líbí se mi, že tyto velké firmy dávají po letech hry zadarmo, na nich se už vydělat nedá, a tak je pěkné, že si novodobí pařani můžou legálně stáhnout hru starou dnes již 20 let aniž by porušily zákon…

 • Miklas Radim napsal:

  Tato hra byla Super , Kde jsou ty časy co jsem pařil na A 600 :-) 8-bit pecky

Článek je staršího data, možnost vložení komentáře byla automaticky vypnuta.