Brány Skeldalu pro iOS a Android

Nepředpokládám, že vám Brány Skeldalu musím nějak obšírně představovat. Ryze český dungeon z roku 1998 je v našich končinách slušně profláklý a to v dobrém smyslu slova. Nejen, že byl v době vydání velmi kladně hodnocen, ale navíc byl později uvolněn jako freeware, díky čemuž jeho popularita dále vzrostla.

Se slovy kultovní či legendární bych trochu šetřil, nicméně chodbičkování je to pěkné, grafika je dodnes parádní, namluvení, byť trochu svébytné, potěší, a navrch k tomu je nových dungeonů jako šafránu, takže Brány Skledalu zadarmo a pro Windows jsou pro fanoušky žánru nevyhnutelnou povinností.

Proč vám o tom tak nudně povídám? Inu proto, že autor Skeldalu Jindřich Rohlík (Napoleon games) se rozhodl portovat hru pro systémy iOS a Android.  A jelikož celý proces není otázkou jednoho víkendu, ale žádá si pořádné a poctivé nasazení, shání Napoleon na Startovači, české obdobě Kickstarteru, 180 000 korun v českých. Abyste měli lepší srovnání s projekty na Kickstarteru - jde o necelých 9000$. Takže vlastně drobné.

brany-skeldalu

Zatím to příliš růžově nevypadá, ale kampaň teprve startuje, do konce zbývá ještě 59 dnů, takže uvidíme, co se z toho vyklube. Pokud se dobrá věc podaří, budou Brány Skeldalu dostupné na AppStore i GooglePlay zcela zdarma. Finančním příspěvkem si tedy nekupujete hru jako takovou, ale pomáháte v jejím vzniku a jako bonus obdržíte zvolenou odměnu. Osobně nějaký peníz odkloním hned, jak si z dostupných odměn vyberu :)

Chcete vědět víc? Přečtěte si dvoustránkový rozhovor s Jindřichem Rohlíkem ze Score č. 22. Screenshotů se neděste, jde o rannou fázi grafiky, finální hra samozřejmě vypadá úplně jinak. Zkusím ještě dnes oskenovat recenzi Bran Skeldalu z pozdějšího Score a doplnit sem odkaz.

DOPLNĚNÍ: Oskenoval jsem kulový, protože technika stávkuje, naštěstí se úkolu chopil MickTheMage - naskenovanou recenzi ze Score č.59 najdete u něj na blogu. Nahé amazonky included! ;)

Komentáře k:
"Brány Skeldalu pro iOS a Android"

 • StareHry napsal:

  pridá sa niekto? ja by som prispel, v pláne mám iOS Tester

 • StareHry napsal:

  a kato to funguje potom keď ludia prispejú, ale nevyberie sa dostatok peňazí… čo bude potom? vráti autor peniaze, alebo mu zostanú?

 • Lukasing napsal:

  Doma mám ještě originálku z Game4U, tehdá si ji koupila máma, když to byla ještě hc pařanka a ráda po nocích krokovala (později scrollovala) v kobkách. Teď už jen zynguje na facebooku.. (já vím.. irelevantní komentář)

  • Sledge napsal:

   Schválně jsem prohledal svoje placky – mám tu Brány Skeldalu na Score DVD + výběr her od Napoleon Games (Skeldal 1+2, Mutant, Colony 28) :)

 • Vike napsal:

  Brány Skeldalu jsou super a co si budeme povídat, opravdu kvalitních fantasy dungeonů z české kotliny vyšlo jen velmi pomálu. Takže jsem z této myšlenky na portování docela nadšený a taky něco přihodím.

  • simon napsal:

   Netreba zabúdať na „Vzburu Dónskych Rytierov“ :)

   • Sledge napsal:

    Na Vzburu naopak „zabúdať treba“! :) Když jsme u toho, kolik dáme dohromady českých/slovenských dungeonů? Z hlavy: Brány Skeldalu, Prokletí Eridenu, Vzbura Dónskych Rytierov, Rytíři Grálu… dál? Asmodeus?

 • simon napsal:

  Undercroft, uz som ti to pisal aj pod tweet ;)

 • Ftl napsal:

  Magic Island,Ve stínu magie

 • Vike napsal:

  Ještě jsem si vzpomněl na Anatemu, mocný konkurent Vzbury Dónskych Rytierov :-)
  Jinak bych řekl, že jsme v tomto žánru vyčerpali asi už opravdu vše. Na Magic Island si velmi rád pamatuji. Je trochu škoda, že tato hra vyšla tuším pouze pro Amigy, protože docela rychle a nezaslouženě upadla v zapomnění. Pokud ovšem někdo Amigu vlastníte, doporučuji :-)

 • Karlos napsal:

  Tak jsem take prispel. Lidi pojdte do toho, konec reci a vytahnete kreditky:-)

Článek je staršího data, možnost vložení komentáře byla automaticky vypnuta.