Rudý Baron a Rohlíkovy Brány

Žádný strach, nejde o nový mash-up dvouplošníků a kozatých amazonek, to jsem si jen dovolil dvě crowdfundingové aktuality spojit v jednu.

Jindřich Rohlík pootevřel své brány (ehm) a my si tak můžeme prohlédnout první záběry z reálného běhu dungeonu Brány Skeldalu na tabletech iPad a Nexus 7. Zatím jde o přímý port, který neobsahuje žádné úpravy pro lepší ovládání na malých displejích, ale i tak nelze než uznale pokývat hlavou, chodí to pěkně! Dle aktuálních informací by hra měla běžet i na starším Androidu 2.2, majitelé muzejních či levných čínských dotykáčů tak nepřijdou zkrátka ;)

Druhým komunitně financovaným projektem, který budu dále bedlivě sledovat, je kickstarter na Red Baron. Má jít o pokračování legendárního simulátoru dvouplošníků z první světové války a za projektem stojí lidé, kteří se podíleli na takových peckách, jako jsou Red Baron, Aces of the Pacific, Aces over Europe, A-10 Tank Killer a Ace of Aces.

red-baron-kickstarter

Pokud si pospíšíte, tak plnou hru v případě úspěšného zafinancování můžete mít za pěkných 15 dolarů. Celkem je třeba vybrat 250 000$, což je myslím částka vyloženě skromná, navíc velká část nového Red Barona je hotová už teď a autoři tedy, na rozdíl od mnohých dalších, nemlátí prázdnou slámu a nepatlají med kolem úst.

Red Baron je podle mého skromného názoru do dnešního dne nepřekonaným leteckým simulátorem. A to především díky souvislé kampani a ideálnímu namixování zábavné akce s realistickým simulátorem. Pokud by se autorům podařilo něco podobného zopakovat, můžeme se těšit na prvotřídní herní zážitek.

A třešinka na dortu - nový Red Baron bude obsahovat i online multiplayer v dnes tolik populárním moba stylu.

Komentáře k:
"Rudý Baron a Rohlíkovy Brány"

  • Liso napsal:

    Jeeej, na stránke Brán Skeldalu som našiel svoje meno :) super pocit. Aj keĎ neverím tomu že niekedy budem mať čas si BS zahrať, som rád že som mohol podporiť tento projekt.
    Nech sa len pánovi Rohlíkov darí.