Pojďte si zahrát Doom nebo Transport Tycoon

Konečně se mi podařilo pohnout s blbůstkou, kterou mám na stole už delší dobu. Ze stroje, ve kterém je usazena miniITX deska Intel D510MO Mount Olive, se počínaje včerejším dnem stal herní server, na kterém si v tuto chvíli můžete zahrát Doom a OpenTTD.

Pokud nedojde k požáru, výbuchu či útoku zelených mužíčků odkudsi z dimenze X, měl by server běžet nonstop, 24 hodin denně, sedm dnů v týdnu. Výpadky plánované mými neodbornými zásahy samozřejmě nepočítám, pak by totiž ten nonstop běh asi získal vážné trhliny ;)

Selhání hardware neočekávám, dvoujádrový Atom integrovaný na desce téměř nehřeje a dokonce jsem obětoval tisícovku za nový SSD disk.

Kromě dvojice aktuálně běžících her mám v plánu spustit také Quake 1, možná dojde i na Half-Life. A Doomu by slušela ještě druhá, kooperační hra. Upřímně řečeno naprosto netuším, kde jsou limity použitého hardware a kde nároky potřebných aplikací. Jednoduše uvidíme, jak to poběží.

Napadají-li vás ještě další postarší síťové hry, ve kterých bychom se mohli utkat, dejte vědět. Podmínka je jediná - musí umět pustit dedikovaný server na Linuxu, který v ideálním případě nebude vyžadovat žádné pravidelné zásahy. To abych u toho nemusel pořád sedět :)

Jak hrát?

Na stránce ATOM 24/7 naleznete aktuální informace, návody na spuštění a seznam provozovaných her. Dotazy lze psát do komentářů tamtéž.

openttd-atom

Komentáře k:
"Pojďte si zahrát Doom nebo Transport Tycoon"

 • daef napsal:

  Pamatuji si jak jsem na svém AMD K6 233Mhz s 40MB RAM před hodně lety provozoval Wolfenstein Enemy Territory (Quake3 engine) server pro 6 lidi a běželo to v pořádku, čili na moderním Atomu budou limity uvedených her obrovské.

 • Neny napsal:

  včera jsem musel odbíhat, tak to moc nešlo :-( příště jedu na full :-)))

 • Vike napsal:

  Super, určitě prubnu. Teď možná otázka mimo mísu: BLOOD by tam šel?

 • Neny napsal:

  Vike: to Tě tak bere BLOOD ? No …. nevim nevim… :-))))))))

 • Neny napsal:

  No ty zbraně :-)

  • Vike napsal:

   Myslíš třeba ty vidle, sprej se zapalovačem a voodoo panenku? Aspoň vidíš, že chlapci z Monolith mají fantazii :-)))

 • cyberreality napsal:

  to sledge: na ty desce se nemusis bat pustit vic zdaemon serveru … vubec se toho neboj a hrn to tam, u me bezi pres 60 doom serveru a pohoda klidek :)
  kdybys potreboval s necim pomoct, tak se ozvi …

  • Sledge napsal:

   Je fakt, že pokud jsem dobře pochopil to, co jsem četl, tak ten ZDaemon funguje jen jako prostředník, který hru domluví a následná komunikace už probíhá mezi klienty. Je to tak? Pokud jo, tak tam těch serverů asi můžou běžet stovky :)

   V plánu mám následující servery:

   – coop Doom 1 (první epizoda? všechny epizody?)
   – coop Doom 2
   – dm Doom 2 map32

   Ano, všechno jen klasika, žádné moderní WADy, od toho jsou jiní :)

   • cyberreality napsal:

    ne, cela hra bezi na serveru … hrac na server posila svuj vektor jakym se pohybuje, co ma za zbran a vektory vystrelu ze zbrani, na serveru probiha hra a server posila vsem klientum deni z cely mapy a pozici vsech ostanich hracu/potvor jak se pohybuji a jejich zivoty …
    tzn od oka plu sminus, na jednoho hrace je na serveru download kolem 10kbps a upload kolem 50kbps, ale toto se dost lisi, je to jen pro predstavu :)
    kdyz napr hraje takovy dietest nebo uac4 osum hracu, tak vytizeni je podstatne vyssi nez u klasickyho dooma v coopu … dm je uplne v pohode, tak se pohybuji jen hraci …
    btw kdyz mrknes ke me, tak na serveru jsou vsechny konfigy ze vsech her, tak se jima muzes inspirovat jak co nastavit …

   • Neny napsal:

    dal bych:

    DOOM 1 všechny epizody – > Deatchmatch a Cooperative
    DOOM2 všechny levely cooperative

 • Sillicon napsal:

  V tech dobach jsme hrali po siti Half-Life, Blood , Blood2, Unreal, UnrealTournament, Age of Empires a taky nejaky Need for Speed nebo ReVolt :-)

Článek je staršího data, možnost vložení komentáře byla automaticky vypnuta.