Uvolněny zdrojové kódy klasik od id software

id software má v uvolňování zdrojových kódů svých her dlouhou tradici. Wolfenstein 3D, Doom, Quake - k tomu všemu máme legálně a zdarma kompletní zdrojáky k průzkumu a užití. Společnost Flat Rock Software, která vlastní práva na některé ze starších titulů vyvíjených pod hlavičkou společnosti Softdisk, z něhož se později odštěpila část zaměstnanců a založila id soft, nyní uvolnila zdrojové kódy klasik Catacomb 3D a Hovertank 3D (plus několika dalších).

softdisk

Že vám uvedené názvy nic neříkají? Vězte, že šlo o přímé technologické předchůdce mnohem slavnějšího Wolfensteina 3D. Před časem jsem o nich dokonce něco málo sepsal. Pro obdivovatele programátorských schopností pánů Carmacka a Romera jde zajisté o fascinující materiál ke studiu. Carmack odkonce na Twitteru uvolnění zdrojových kódů okomentoval.

Zdrojáky samotné naleznete na GitHubu.

Takže co nám ještě chybí do sbírky? Přeci Commander Keen!

softdisk-02

Komentáře k:
"Uvolněny zdrojové kódy klasik od id software"

  • JimiH napsal:

    Tak zdrojáky na Commander Keena by byly skvělé! Jinak s Catacomb jsem se setkal poprvé na CD Hráčův ráj a už tehdy mě uhranul svou přímočarostí a kupodivu při vší té repetivnosti mě bavil. Dá se koupit na GOGu!

Článek je staršího data, možnost vložení komentáře byla automaticky vypnuta.