Emulátory

Nevíte, co je to emulátor? Zahloubejte se do slovníku. Protože  v oblasti emulace starých počítačů royhodně nemám totální přehled, uvítám tipy a odkazy na kvalitní emulátory v seznamu nezařazené. --- Sledge


Konzole - emulátory, virtual machines

ScummVM
Scumm Virtual Machine. Nástroj ne nepodobný DosBoxu. Freewarový a opensource engine původně určený k rozběhání starých LucasArts adventur na moderních platformách. V současné době podporuje širokou škálu adventure her i od jiných vývojářských studií a je dostupný pro velké množství platforem, včetně např. Windows Mobile či Nintendo Wii.

Stella - Atari 2600
Emulátor legendární konzole Atari 2600, a slovo "legendární" je tu opravdu na místě. Spousta z vás se s touto konzolí bezpochyby setkala v podobě levných čínských klonů typu "Rambo Games" apod.

Nestopia - Nintendo Entertainment System, Famicom
Emulátor klasické konzole NES / Famicom ve verzích pro Windows, Linux i MacOS.

SNES9x - Super Nintendo Entertainment System
Emulátor konzole Super Nintendo (SNES) pro platformy Windows / Linux / MacOS. Má snadné ovládání, široké možnosti nastavení a funkcí, mimojiné také možnost záznamu do AVI souboru.

GENS - SEGA Mega Drive (Genesis)
Emulátor mé oblíbené konzole SEGA Mega Drive (Gegesis). Není mu co vytknout, běží jako po másle i na slabších strojích, navíc je tučňák friendly, tzn. existuje i GENS pro Linux.


Počítače - emulátory, virtual machines

DosBox - DOS
Multiplatformní emulátor operačního systému DOS. Jeho hlavním úkolem je umožnit spuštění starých her pro DOS na moderních platofrmách. Emulace jako taková je výpočetně náročná, na současných strojích lze s úspěchem emulovat počítače o výkonu první generace Pentií.

WinUAE - Amiga
Špičkový emulátor počítačů Amiga s širokými možnostmi nastavení. Chcete věrně emulovat svou starou A500? Nebo popustíte uzdu fantazii a naemulujete si ultimátní a kosmicky rychlou Amigu?