Doom

(všechny články o hře Doom)

Rychlovka u Perverse Doomu

Varování: tento článek obsahuje strašlivé věci. Sexuálně explicitní grafický materiál v nízkém rozlišení, sprostá slova a brokolici. Proto by jej měli číst jen elitní pornoprasáci. A vegani. To jsem si zase jednou nasral do vlastního hnízda! Leebigh byl pod recenzí českého megawadu Mor Doom požádán, zda by příště svou doomerskou pozornost nezaměřil na „legendární“ Perverse Doom. Velmi rozumně odmítl s tím, že není moc o čem psát. A měl pravdu! Což jsem si bohužel uvědomil až poté, co jsem odvážně zahlásil, že… celý článek »

mikro ZOOM na DOOM

mikro ZOOM na DOOM beta aneb Durangáá Jako starému harcovníkovi hrami Wolfenstein (u jedné z verzí to bez legrace málem dopadlo hospitalizací – o tom až v dalším článku) a především hrami Doom, mi nemohlo ujít ID Softwarem připravované další dílo pojmenované Doom. Občas si připadám jako ve filmu pro pamětníky, když někomu o 25 let mladšímu vyprávím něco málo o starých hrách. Ale na chvilku pryč s minulostí. Dostalo se mi cti vyzkoušet Doom beta, samozřejmě dostupný je pouze… celý článek »

Romerovy střípky z historie Dooma

U příležitosti jednadvacátých narozenin famózního Dooma zapátral John Romero v archivech a podělil se se světem o raritní a dosud neviděné podklady z vývoje. Mrkněte, jak mohlo vypadat BFG, jakými útoky nás mohl trápit Spiderdemon a jak si na nás mohl otvevírat držku Pinky :) Osobně mě zaujala drobnost související s tajnými levely – esesesák v EGA barevné paletě, pozůstatek z raného stadia vývoje Wolfensteina 3D. Vzhledem k tomu, že jsem nedávno věnoval čas Catacomb 3-D, dokážu si představit, jak by výsledek… celý článek »

Pirate Doom! – Guybrush s brokovnicí

Pokud mě Google nešálí, o parádním modu Pirate Doom! není na českém internetu dosud ani řádek, nepočítám-li dvě zmínky kdesi na fórech. Proto neváhám a jako rytíř na chcíplém oslu spěchám tu strašlivou situaci vyřešit. Pirátské lodě, ostrovy, poklady a rum! (Doufejme, že ne ten tuzemský…) Pirate Doom! je totální předělávka klasického Dooma do pirátského hávu. Celkem je pro zhašení vaší krvelačnosti připraveno osmnáct piráty naplněných map. A že nejde o piráty ledajaké! Impové ve slušivých kloboučcích, archvilové v sexy sukýnkách z havajských trav, cacodémoni s šátkem… celý článek »

DOOM: 20 let s motorovkou a kýblem na krev

Nechtěl jsem, opravdu ne. Jak snadno se mi DOOM hraje, tak těžko se mi o něm píše. Každičký pixel hry byl proprán ze všech možných i nemožných úhlů, a pokud se zrovna nechlubíte novou mapou nebo modifikací, těžko napíšete něco objevného a zajímavého. Jenže… 20. To se prostě mlčením přejít nedá. Navíc žumponoři na Bonuswebu nasadili znovuzveřejněním rok starého článku laťku tak nízko, že vlastně není co zkazit. Ťukám tedy IDDQD + IDKFA a cesta vzpomínkami může začít. Doom je 20 let… celý článek »

DOOM: po kolena v braku

Tak jsem se konečně pustil do četby pozoruhodné knižní série DOOM. Zatím jsem se s vypětím všech sil dokázal vypořádat s prvním dílem z celé tetralogie a vážně přemýšlím, jestli se pustit dál. Nejprve trochu k příběhu. Ono to ani nebude moc bolet, není moc o čem mluvit. První kniha, tedy Po kolena v mrtvých, totiž v zásadě sleduje ďábelsky propracovanou a rafinovanou dějovou linii prvního dílu naší oblíbené vyvražďovačky. Ostrý mariňák Flynn Taggart je poté, co předvede svou nonkonformnost a… celý článek »

Nově ve sbírce: SEGA Saturn

Long time no see! To víte, člověk v létě raději vysedává ve stínu vzrostlých kaštanů a za zvuků projíždějících vlaků bedlivě sleduje, jak mu větrá pivo. Zahálím tak moc, že jsem se vám ještě nestihl pochlubit posledním zásadním přírůstkem do sbírky – konzolí SEGA Saturn. Přiznávám, že těch 1600,- se mi za něj původně vysolit ani nechtělo, ale když má někdo narozeniny, může si dovolit zatlačit na patřičných místech ;) A tak se stalo, že se má sbírka, pomalu ale… celý článek »

Svěží a odpočatý mířím na festival

Je tu konec června a já vypotil pouhé tři články? Mohl bych to pokrytecky svést na okurkovou sezónu, ale místo toho nabízím upřímnou omluvu se slibem, že se polepším! ;) Lenost mě přepadla, inspirace pomálu a ty vzácné okamžiky, kdy jsem odněkud vyškrabal trochu energie, jsem věnoval jiným projektům. Teď a tady vám aspoň dám vědět, nad čím aktuálně hloubám. V první řadě je to konzole Sony Playstation 2, dovezená za pár korun z dalekého Albionu. Je to původní velký… celý článek »

Commander Keen: Doom of Mars – retro plná hra zdarma

Commander Keen je fajn. Doom je super. A co taková kombinace Commander Keena a Dooma líznutá Dangerous Davem? Že to zní trochu nepravděpodobně? Zní, ale digitální vody internetů jsou hluboké téměř nekonečně. Na každou otázku nabízejí odpověď a na každou choutku související video. Rule 34! Commander Keen: Doom of Mars je pochopitelně fanouškovský projekt, návrat id software ke kořenům se nekoná. Odrostlejší Keen s pubertálně poďobanou tváří je nicméně pořád stejný frajer jako zamlada, a impové tak mají opět pořádný pech. Nejdřív… celý článek »

id Tech 1 – velká trojka Doom, Heretic, Hexen

V článku K DOOMu jen tři krůčky, aneb jak to vlastně začalo jsme si zrekapitulovali první pokusy chlapců z id softu o použitelný, rozuměj dostatečně rychlý a pohledný 3D engine. Což o to, byl to jednoznačný úspěch, Wolfenstein 3D je klasika nad klasiky, ale k té opravdové bombě ještě ždibíček chyběl. Tou bombou byl pochopitelně Doom, poháněný zbrusu novým enginem. A Doom Engine umožňoval kousky předtím neviděné. Předně dovoloval podlahy a stropy v různých výškách, level tedy nebyl pouhá placka. Prkotina,… celý článek »