Letem retrem

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Aktuální retroherní všehochuť.

Nejlepší konzole všech dob, SEGA Mega Drive aka SEGA Genesis, byla na trh vypuštěna přesně před 25 lety (a jedním dnem, píšu to pozdě). Na počest tohoto jubilea večer proženu Streets Of Rage II a vy udělejte to samé. Aspoň v emulátoru. Nezapomeňte: blast procesing a sega do what nintendon't.

A vůbec, všechny ty nové konzole jsou strašná nuda, není čas na návrat SEGY mezi výrobce herního hardware?! :)

ku-xlarge

A ještě jednou Mega Drive - před nedávnem pro tuto konzoli vyšla zbrusu nová hra jménem Sacred Line Genesis. Jde o adventuru / vizuální román (visual novel), což mi tak trochu evokuje nechvalně proslulý interaktivní film, ve kterém se ovšem nic nehýbe. Ale možná to není taková nuda. Hra má dokonce ke stažení demo, takže v případě koupě víte, do čeho jdete.

Letem retrem

Giana Sisters: Twisted Dreams, klasická 2D hopsačka zafinancovaná na Kickstarteru, obdržela u příležitosti populárního svátku novou úroveň - Halloween Special 2013 . Pokud jste tedy svou Steam verzi ještě neaktualizovali, tak směle do toho, je to zadarmo.

Pokud vám na tabletu či chytrém telefonu chybí nějaká pořádná beat-em-up řežba, má pro vás dobré zprávy DotEmu. Již brzy (do konce tohoto roku) si budete moci na uvedených zařízeních zahrát klasicky Double Dragon, Double Dragon 2: The Revenge a Double Dragon 3: The Rosetta Stone. Osobně si myslím, že hrát tento typ her na dotykovém displeji je úplná blbost, ale pokud porty vyjdou z původních automatových verzí, aspoň bude na co koukat a co poslouchat.

A nakonec jedna starší záležitost, která mi málem unikla. Michael Dailly, vývojář z YoYo Games a jeden z tvůrců prvního dílu GTA série, má zjevně přebytek volného času a tak v nástroji GameMaker předělává město z uvedené hry do 3D. Nejde o základ nějakého chystaného remaku, jde spíše o technologické demo a důkaz, že v šikovných rukách je GameMaker mimořádně mocný nástroj.

Letem retrem

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Letem retrem"

  • Lukasing napsal:

    trošku irelevantní zajímavost, ale první tržnicový NES klon co jsem dostali od ježíška, měl tvar Mega Driveu.. tak jsem dlouho měli za to, že doma máme opravdickou SEGU!!!

  • xmilhausx napsal:

    Double dragon taky jedna z mejch nejnej retro her. Pamatuju když jsem si každý ráno při vstal před školou a šel jsem do trafiky jsi ho zapařit. Jinak moc pěkný článek od Sledge

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle