Zvolte téma lednové soutěže

Od poslední soutěže sice uběhly pouhé dva měsíce, leč brzy zastesklo se mi po napětí a všeobecném chaosu, které každou podobnou akci doprovází, pomalu se tedy chystám na vyhlášení soutěže další, s tradičně usmolenými cenami v podobě drobných finančních částek :)

Hlavou mi běží dvě možnosti.

Zvolte téma lednové soutěže

První možností je osvědčená tvorba hry pro DOS. Naposledy se to docela povedlo, her bylo tak akorát a kvalita se držela vysoko. Navíc celá akce měla slušný zásah i mimo high-voltage.cz, díky atraktivním hrám se o akci zmínil dokonce i zahraniční tisk (PC Gamer, zmínka se objevila v Retrogameru). Že mi to (byť dosti nezaslouženě) polechtalo ego asi nemusím zmiňovat ;)

Možností druhou je též tvorba hry, ale bez omezení platformy, ovšem s omezeným motivem, a to na 486 tribute. Jednoduše můžete udělat hru pro jakoukoliv běžnou platformu, od osmibitů po moderní PC s Windows, nebo třeba pro webové prohlížeče, jak je libo. Podmínkou ale je, aby hra nějakým způsobem vzdávala hold éře DOSu a 486tek. Téma je to natolik volné, že z něj koukají problémy, ale to se nějak vyřeší po cestě. Už to sice nebude mít onen WOW efekt, co mají nové hry pro DOS, ale účast by mohla být řádově vyšší.

Jak jsem psal v úvodu, ceny budou klasické, tzn. symbolické finanční částky určené k nákupu her na GOG či Steamu, popř. k nákupu knih.

Tak co myslíte? (Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé.) Anketa poběží do konce roku.

Zvolte téma další soutěže

  • Hra pro libovolný OS / platformu (67%, 6 Votes)
  • Hra pro DOS (33%, 3 Votes)

Celkový počet hlasujících: 9

Nahrávání ... Nahrávání ...

Komentáře k:
"Zvolte téma lednové soutěže"

  • MilasPce napsal:

    V případě volnosti nebudeme moci vyzkoušet všechna díla a podle toho hlasovat. Jsem pro jednu platformu, která je dostupná pro všechny. Těžko bude někdo, koho to zaujme shánět 5 různých mašin, aby si to pustil.

    • Sledge napsal:

      Jak píšu na fóru, počítám s tím, že v takovém případě by byla podmínka dodat předkonfigurovaný balíček s emulátorem.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)