Výzva – Grand Prix Circuit + Circuit de Monaco

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

16 patronů přispívá částkou 1944 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

AKTUALIZACE: Dobojováno, pořadí je jasné - gratuluji Hanssovi ke znamenitému výkonu a díky za poskytnuté video! Postupně závodníky na předních pozicích obepíšu a dám jim vybrat z herních kódů.


A je tu další výzva, která otestuje vaše schopnosti až na samou hranici možného! Natáhněte kožené řidičské rukavice, přeleštěte zrcadlové brýle a mocně si přihněte z lahve Mogulu, budeme opět závodit.

Výzva – Grand Prix Circuit + Circuit de Monaco

Po hodinovém hledání a testování další hry do výzvy jsem málem skončil u osvědčené pecky The Cycles, když tu náhle vzpomněl jsem si na jejího staršího bratříčka Grand Prix Circuit. Nejen, že spuštění hry i závodu je opět sympaticky instantní, ale i finální tabulka z kvalifikace je ideální.

Pravidla:
MS-DOS verze hry, mód Single Race, jedno kolo, trať Circuit de Monaco, kvalifikace. Zašlete do komentářů / na mail finální screenshot s časy, doplním ho do článku. Výběr formule a obtížnosti není omezen, nicméně doporučuji obtížnost vysokou a povoz nejsilnější :) Hru si můžete stáhnout na oldgames.sk.

Pozor! Tajemný sponzor, říkejme mu třeba pan K., poskytl do výzvy několik Steam kódů, tři nejrychlejší borci si tak budou moci vybrat odměnu ve formě jedné z následujících her: BioShock 2, Batman Arkham Asylum GOTY a Memoria. Jako první bude vybírat nejrychlejší. Finišujeme za týden, tedy 22.02., den poté kontaktuji výherce :) Aktualizace: Walker dodal ještě kódy na Jets´n´Guns GOLD a Toby: The Secret Mine, tzn. odměn bude celkem pět.


Výsledné časy, řazené od nejrychlejších:

Výzva – Grand Prix Circuit + Circuit de MonacoVýzva – Grand Prix Circuit + Circuit de MonacoVýzva – Grand Prix Circuit + Circuit de MonacoVýzva – Grand Prix Circuit + Circuit de MonacoVýzva – Grand Prix Circuit + Circuit de MonacoVýzva – Grand Prix Circuit + Circuit de MonacoVýzva – Grand Prix Circuit + Circuit de MonacoVýzva – Grand Prix Circuit + Circuit de MonacoVýzva – Grand Prix Circuit + Circuit de MonacoVýzva – Grand Prix Circuit + Circuit de MonacoVýzva – Grand Prix Circuit + Circuit de MonacoVýzva – Grand Prix Circuit + Circuit de Monaco

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Výzva – Grand Prix Circuit + Circuit de Monaco"

 • LubikCZ napsal:

  Je to pár dnů nazpět, co jsem si do IBM PS/ValuePoint 433SX/Si natahal hry a to včetně téhle a časem si zajedu šampionát :)

 • Pelikan napsal:

  Sledgi sorry, Tohoto se nemůžu zúčastnit. Nebyl by pak čas na rodinu, následuje rozvod, však víme…. :-)

  • Sledge napsal:

   Ale tak jeden rychlej závod vtěsnanej mezi první kávu a druhej lívanec přece nikoho nezabije! :)

   • Pelikan napsal:

    Lívance ztvrdne, kafe vychladne, děti odrostou, žena se se mnou rozvede a já budu sotva za půlkou šampionátu :-) To už známe.

 • lasice napsal:

  jak to je, kdyz se prekonam mohu poslat novy cas?

 • HanssCZ napsal:

  https://youtu.be/Sf1B9qsTjOA

  někdo se ptal po videu, tak tady. jinak je to normálně na klávesnici

 • LubikCZ napsal:

  Jelikož mám raději arkádovost závodů, tak přichází v úvahu jen první dvě obtížnosti, nesnáším totiž manuální řazení a pak, okruh v Monaku také nemám rád, můj čas je 01m08.1s :D

 • LubikCZ napsal:

  Tak jsem to nakonec srazil na prozatimní 3. místo s časem 01m04.3s. Jdu to tedy poslat Slegdemu. Ale upozorňuji, že je to mimo soutěž, na Steam a podobné jsem alergický a pak, ty hry nejsou mým šálkem :)

  Ještě jedna technická, koukal jsem, že někteří to hráli v DOSBoxu, je tu ještě někdo, kdo to hrál na skutečném starém stroji jako já? V mém případě je to již zmiňované IBM PS/ValuePoint 433SX/Si. Jde o 486-ku s taktem 33MHz, 12MB RAM a líným klasickým IDE diskem Quantum. Obrazovky jsem ukládal DOS-ovým programem Screen Thief. Pochlubte se také svou konfigurací svého starého stroje, na kterém jste to hráli, pokud jste to tedy na něm hráli :)

 • MilasPce napsal:

  Ahoj, Já to jezdím na 386sx25.

 • MilasPce napsal:

  Zkoušel jsem to teď i v DOS Boxu na WIN10 a dosahuji stejných časů. Je to trošku jiný pocit při ovládání, ale rozhodně to není handicap.

 • Pelikan napsal:

  Já mám na všechny účastníky dotaz? Čím jezdíte? Tipuju, že drtivá většina na McLarenu.

  • HanssCZ napsal:

   Ahoj,

   kroutil jsem to v mclarenu, ale slušný čas se dá zajet i ve ferrari ;)

  • Richmond napsal:

   Nejlíp se mi jezdilo s Ferrari, líp se točí zatáčky :)
   Mimochodem mě překvapilo na max obtížnost, jaké rychlé časy dokáží zajet někteří počítačem „řízení“ jezdci. Když pak přijde závod, tak jedou jak šneci :)

 • Jarous napsal:

  Můj čas
  https://ctrlv.cz/uBbU

  Hráno přes Dosbox
  čas 1:01.8
  du jezdit dál, nějak mě to chytlo

 • Jarous napsal:

  Tak se omlouvám čas nepaltí, zajeto v Practice. Frajersky jsem proletěl článek, a pravidla zazdil.
  Jdu to zkoušet.

 • MilasPce napsal:

  Taky se mi to stalo, divil jsem se jak jsem dobrej a pak koukám, že mám jiný obrázek než ostatní, už jsem měl napsaný email, jen chybělo odeslat, když jsem si toho všimnul. Jo letmý start je znát.

 • Díky za výzvu a respekt jezdcům na prvních příčkách.

  Formuli 1 od 90. let, kdy jsem měl plakát Ferrari nad postelí, nesleduju. Ale je zajímavé, jak rozdílné motory a obecně specifikaci formule tenkrát měly (a pro dobu, ze které pochází hra z této výzvy to platí dvojnásob). Dnes mi přijdou takové unifikované, nudné…

  • Pelikan napsal:

   A toto co tady je, už je jenom slabej odvar. Tady už myslím platil limit plnícího tlaku turba. Buď 400 nebo už dokonce jen 250 kPa. V roce 88 nebo 87 byl schopnej Lotus s neomezeným plněním dávat po krátkou dobu (obvykle kvalifikace) až 1200 koní. Převodovky byly tehdy ještě samozřejmě manuální.
   Pamatuju, že v jednom závodě Sennovi někdy v půlce 80. let, ještě právě v Lotusu, odpadl během závodu posilovač řízení. Nakonec to dojel, ale z auto ho prej museli vytahovat. Že byl úplně na dně.

 • Ftl napsal:

  Chtel jsem ti venovat do souteze hru, ale kdyz odmitas fr req…. tak nic no :)

 • Richmond napsal:

  Gratulace „medailistum“, skvele casy!
  Doufam, ze podobny vyzvy se tu objevi casteji :)

  • Sledge napsal:

   On je trochu problém najít vhodný hry. Chce to „instantní“ spuštění, krátký čas (tak do dvou minut) na jednu seanci, přehledný obrázek s časem / highscore… Leda bych příště zkusil něco konzolového, třeba z Atari 2600, kde je znát enormní vliv arcade her, tzn. gameplay je většinou rychlý, akční a krátký :)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Stojánek na Socket 7 procesorStojánek na Socket 7 procesor 24 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle