Zahrajem (hra měsíce) – Raptor: Call of the Shadows

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

16 patronů přispívá částkou 1944 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Ano, mohl jsem pro hru měsíce listopadu vybrat nějaký útulný dungeon, vzhledem k sychravému počasí za okny by se to výtečně hodilo. Ze SCORE č.7 se nabízelo dobrodružství v tajemných zemích Ravenloft, amigácká sci-fi kobkařina Perihelion, či akční variace v zemích Lorda Britishe, Ultima 8. Mohlo opět dojít i na nějakou adventuru, např. poctivou point'n'click záležitost Beneath a Steel Sky, popř. legendární Myst, který ovšem mě osobně odpuzuje (je to na mě takové studené).

Nicméně opět došlo na jeden z legendárních kroků stranou a já se rozhodl naředit poněkud těžší materiál z minulého měsíce, tedy Battle Isle II, něčím obecně stravitelnějším. Hrou měsíce se tedy stává jedna z mála slušných shoot'em up akcí na PC - Raptor: Call of the Shadows.

Zahrajem (hra měsíce) – Raptor: Call of the Shadows

Je mi jasné, že tuhle střílečku většina z vás hrála, je to jedna z oněch startovních "go to" her, které plní harddisk ihned po zprovoznění retro PC sestavy. Ale myslím, že řada z nás Raptora jen tak lehce šolíchala v dlouhých chvílích, deset minut svižné akce, bič a pryč. Tentokrát se společně zakousněme a projděme aspoň jednou celou epizodu. Což konkrétně pro mě bude docela oříšek, nad svou žánrovou impotenci jsem vzdychal nedávno, viz Hráli jste – Raptor: Call of the Shadows?

Zahrajem (hra měsíce) – Raptor: Call of the Shadows

A bez cheatů, přátelé! Kdo hned na začátku zmáčkne backspace, aby si navolil těžkotonážní laser, přijde do pekla, ve kterém bude muset hrát letecké simulátory na volantu a drtit střílečky na dance padu! :)

TIP: Ještě před hraním se můžete podívat, jak vypadal RAPTOR ve vývojové verzi, viz Mercenary 2029, když Raptor ještě nebyl Raptorem

Kdo nechce Raptora pirátit, může ho koupit - 2010 Edition je dostupná na GOG, 2015 Edition na Steamu. Liší se jen v drobnostech, novější verze obsahuje trofeje a ukládání do cloudu, tedy na počítače někoho jiného :)

P.S. Vůbec nejsem pozadu! Ale dobrá zpráva je, že text o Companions of Xanth je právě sepisován. Snad to ty opice, co jej ve sklepě datlují, zvládnou brzy, ideálně do dvou dnů. Esli ne, tak jim seberu banány!

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Zahrajem (hra měsíce) – Raptor: Call of the Shadows"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš BOOT - 233x196x4mmRetro podložka pod myš BOOT - 233x196x4mm 246 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle