Avatar

Zvažte možnost registrace, zatím jste zde jako
HOST

sp_LogInOutPřihlásit sesp_Registration Registrovat
RSS

Stargate, Hvězdná brána

20/05/2013 - 12:03
Avatar

Tak jsem včera dokoukal vše podstatné, co bylo ze Stargate universa k vidění (ještě tam mám SGU Kino webisodes).

Jasnou hvězdou je stále SG-1, ač zpočátku dost laciná a ke konci trochu vyžilá. Atlantis byla trochu míň uvěřitelná a i přes veškerou snahu mi připadala papundeklovější, než původní Star Trek :) Ale i tak dobrý. No a Universe bylo vyložený překvapení, čekal jsem průser, dostal jsem chuťovku. Z větší části za to může Robert Carlyle, to je holt herec jinýho kalibru, než zbytek ansámblu :)

20/05/2013 - 15:51
Avatar
Anastaz

SG:U byla vlastně jediná SG, kterou jsem byl schopnej sledovat díl po dílu. SG1 i Atlantis mi přišly stejně jako tobě dost laciný. Takovej sci-fi seriál pro děti. Navíc MacGyver – to se prostě nedalo brát příliš vážně :)

Mě tak napadá, že kdyby v SG:U vynechali SG, byl by ten seriál ještě o něco lepší. Samo, museli by ho nějak důstojně ukončit.  Myšlenka hromady lidí na gigantický lodi o který nemaj ani šajna někde uplně v prdelní části vesmíru (ty komunikační šutry mě tam dosti vadily - zrušit).... Ideálně to pojmout jako klasický sci-fi osmdesátých let minulýho století

20/05/2013 - 16:45
Avatar

Jo, šutry mě taky trochu rušily, ale zase to byla možnost, jak do dílu elegantně zapasovat pár frajerů z SG-1 / Atlantis (O'Neill, Daniel, Rodney "Meredith" McKay :) .. škoda, že se neobjevil Zelenka!

Jako seriál pro děti to na mě nepůsobilo, možná až první série SG-1, tam ty zápletky občas trochu pohádkově přitažený za vlasy byly :) A trochu mi vadilo, že každá druhá planeta vypadá jak kanadskej les :))

A bacha, Richard Dean Anderson coby O'Neill byl výbornej. Řekněme od 4 série, když začal pořádně hláškovat :)

 

20/05/2013 - 21:34
Avatar
Anastaz

Hele, nevim. Mě prostě nesedl. Možná, kdybych ho neměl spojenýho s montérem bomb z kakttusu a kusu drátu.... Do čtvrtý série SG1, ani SG:A jsem se nikdy nedostal. 

Každopádně, SG:U má (mělo) na mnohem víc. Lari Niven hadr šestrnáct.

21/05/2013 - 08:51
Avatar

Ona je to trochu podobná situace, jako s první, a víceméně i druhou, sérií Star Trek: Next Generation. Ten seriál se prostě musel najít. Na začátku byla trochu nejistá herecká sestava, ne úplně zvládnutě načtrnutý charaktery, plus pravděpodobně nepříliš štědrý rozpočet. Ale okolo třetí / čtvrtý série si imho začne SG-1 sedat, záporáci přestanou být tak trapně jednorozměrný, zápletky vážnější, chemie v týmu zajímavější.

A navíc montér bomb z kaktusu prošedne a zcyničtí, takže už v něm člověk toho MacGyvera tak nevidí :) Nechci tě do toho samozřejmě nutit, ale pomalu, polehoučku, jeden díl za den... dal bych tomu šanci ;)

Atlantis má problém v tom, že je to SG-1 přes kopírák. Navíc, jak už jsem psal, kulisy je takový nějaký papírový, nevypadá to reálně, což se o třeba Destiny říct nedá, ta byla v tomhle ohledu perfektní. A některý postavy jsou vyloženě otravný, jako třeba Teyla. Na druhou stranu McKay je geniální :)

21/05/2013 - 20:58
Avatar
Anastaz

Samo, dneska je původní ST papundekl hadr šestnáct, ale je třeba brát v potaz dobu vzniku. V tý době snad neexistovalo scfi, který by umělohmotně nepůsobilo. 

Kdežto SG je seriál, kterej se točil v době, kdy se umělohmotnosti dalo vyhnout a to se mu bohužel nepovedlo. Neřikam, že je špatnej, sem schopnej ho sledovat a dokonce se bavit, ale toho pocitu lacinosti se prostě nezbavim.

Samo, všechny tyhle kydy jsou jen a pouze můj subjektivní názor, ale tak na mě SG působí a přiznam se, nikdy jsem tenhle seriál komplet nepřekoukal a asi ani nepřekoukam. Ovšem co se ST týče, tak ten jsem sjel už x-krát a asi ho ještě několikrát v životě dám. Navíc, zápletka s hrdinným kapitánem a krásnou blonďatou mimozemšťankou... to se přeci nikdá neomrzí :)

02/08/2013 - 11:20
Avatar

tak tomuto seriálu som nikdy nevedel prísť na chuť, ale evidentne je veľmi obľúbený, prečo by inak vznikla aj modifikácia pre Heroes 3 http://heroes3wog.net/stargate-atlantis-mod/

Staragte

02/08/2013 - 14:24
Avatar
Ftl

Stargate je klasika SG1 je prima i Atlantis sem nakonec dal.  Ale ten novej sem nevidel a ani se nechystam neb to uz neni ono podletoho co sem zahlid v tv.  Snad natocej aspon jeden film ohletne SG1.

03/08/2013 - 01:15
Avatar
LubikCZ

Stargate Universe (Hluboký vesmír - tento český název nechápu!!!) je úplně jiný než SG1 a SGA. Už to není jenom o Zemi a o galaxii Pegasus a o Chulaku (Čulaku), tenhle jde totiž do hloubky vesmíru (že bych nakonec ten český název pochopil? :D). Je to o posádce (samozvané ze Země) vesmírné lodi Antiků (plující sama vesmírem), která se ji učí ovládat a přitom hledá cestu domů, je to o doplňování zásob, několikrát na úplné hranici života, vůbec o přežití nejen na lodi, ale i na cizích světech na kterých čekají (většinou) věci, které bych fakt nechtěl nikdy osobně potkat. Nebudu kecat, že se mi hned líbil. Když jsem na to koukal s titulkama, tak se mi to vůbec nelíbilo, ale protože jsem doposud zvládl zkouknout úplně všechno týkající se SG, tak jsem nakonec dokoukal i tuhle úplně jinou a postupem času, kdy děj začal gradovat, jsem v tom našel zalíbení a šťastně jsem dokoukal i SGU. Nyní se považuji za SG maniaka a protože to skončilo naprosto debilně, tak by bylo fajn, kdyby ho dotočili, protože seriál bez pořádného zakončení je fakt na nic.

Každý počítač je hloupý nebo chytrý pouze tak, jako jeho majitel.

Časové pásmo: Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 351

Právě online: Limbo, Mizu
16 Host(é)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(é)

Nejaktivnejší uživatelé:

LubikCZ: 2089

Sany: 1486

MilasPce: 1294

Neny: 1133

Logout: 896

Powerack: 860

Statistiky uživatelů:

Hosté: 14

Členové: 506

Moderátoři: 0

Administrátoři: 1

Statistiky fóra:

Skupiny: 5

Fóra: 24

Témata: 1211

Příspěvky: 20787

Nejnovější uživatelé:

Roman90, Petju von Strom, Appu, Mizu, Hanickaaa5, KlainnCZ, Wirtual, Dr.Watson, Iqtyq, Mira 7474, Roman, Limbo, Flashback, historik Archa, argus

Administrátoři: Sledge: 5158

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 202 Kč měsíčně

Již přispělo 12 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »