Biggles se učí létat

Svou náklonností k archivnímu papíru, který jest zhoubnými plísněmi a rozličnými toči napaden, se nijak netajím. Proti vymoženostem v podobě různých e-inkových čteček nic nemám, ale chci-li si počíst špetku toho ušlechtilého brakového sci-fi, raději zápolím s brožovanou vazbou, ať už ve stádiu absolutní tuhosti, nebo nenávratného rozpadu.

Koníček je to výhodný i nevýhodný. Na jednu stranu za mizivý peníz saturuje onu neodbytnou potřebu hromadit, jelikož antikvariáty jsou plné laskomin za halíře, na stranu druhou se police Billy prohýbají pod vahou statků, které kromě té citové nemají větší hodnoty, snad s výjimkou dvou tří svazků. Nicméně beru to z té lepší stránky, až to se mnou jednou definitivně sekne, třeba si místní požárníci uspořádají rozverné cvičení za teploty 451 stupňů Fahrenheita.

K čemu kličkuji jak nesmělý somrák loudící startku - jelikož specifický způsob, kterým hledám nové čtivo, trpí značnou odpadovostí (náhodný antikvariát, řadit od nejlevnějšího, a už to sviští), napadlo mě prodat pár přebytků na e-shopu. No a než jsem se nadál, bylo těch přebytků a různých dalších akvizic z půd a sklepů přes stovku, takže nečekaným hnutím osudu jsem došel k tomu, že provozuji takový skromný antikvariát. Už jsem to porůznu skrze komunikační kanály tlačil, ale teď to tu máte in your face a říkejte mi knihovník ;)

Biggles se učí létat

Kompletní aktuální nabídka antikvariátu HV.1701.CZ :)

Jen škoda, že se mi nedaří dobušit na admina webu muj-antikvariat.cz, má nabídka je pravděpodobně stále příliš insignifikantní. Tedy kdyby náhodou někdo vládnul krabicí knih, kterých se chce zbavit, a byl ochoten je poslat Zásilkovnou či Balíkovnou, dejte vědět, s radostí vygeneruji podací kódy a zbavím vás toho ;) Nemusí jít zrovna o poklady intergalaktické literatury, jelikož to, co se mi nehodí stavem či obsahem, ať už do mé knihovny, nebo do antikvariátu, roznáším po místních knihobudkách. A že už toho bylo :) Preferuji samozřejmě sci-fi, fantasy a IT literaturu.

Nyní mne omluvte, čeká mě posledních 50 stránek znamenitého guláše, kterým jsou Brány Anubisovy od Tima Powerse.


A nadpis jsem si samozřejmě vypůjčil z Červeného Trpaslíka:

RIMMER: Mé knihy! Nepal mé knihy!
LISTER: Nic jinýho už nemáme.
RIMMER: Ale to je zvrhlost. Kniha tě povznáší. Je hlasem svobody, základem civilizace.
LISTER: „Biggles se učí létat“.
RIMMER: Tohle možná ne, ale ty víš, jak to myslím.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Biggles se učí létat"

 • Doomtrooper napsal:

  Občas se to i vyplatí, na půdě jsem měl v krabici schované svazky brakové literatury od Jiřího Kulhánka, Vládci Strachu a Noční Klub 1&2, překonaly nabídku 50k czk. Ale to je asi rarita…

  • Sledge napsal:

   Kulhánek je ultra výjimka a úlet :) Ale jo, jsou knížky, kde ta cena neklesá, popř. předčila cenu nákupní. Třeba Duna, Mariňáci (ovšem jen do okamžiku, než vyšel dotisk), Den D od Ambroseho, Pojídači mrtvých, Cesta na Gateway…

  • Falcon napsal:

   Přitom to ale nedává smysl! Ze sběratelského hlediska určitě. Ty knihy jsou brožury, tisknutý na recyklovaném papíře, nemají žádné zvláštní ilustrace ani zpracování a text je plně dostupný (pokoutně) online. Ta cena možná vyjadřuje zábavu, kterou poskytnou :)

   • Sledge napsal:

    To máš jak s počítačema, ono to Spectrum taky můžeš bez problémů emulovat, no ale někdo chce holt originál a kochat se :)

 • Freez napsal:

  Což mi připomíná že bys měl sehnat do antikvariátu knihy Červenýho trpaslíka a ještě i to co napsal Grant. Teď nevím jak se to jmenuje

 • Falcon napsal:

  Toho Timothyho Zahna prodávej jako komplet, nebo bude někdo moc smutnej, až bude shánět chybějící díl a zjistí, že v druhém vydání změnili formát a nelícuje mu to v knihovně :-P Jako já :-)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

13 patronů přispívá částkou 1502 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem » Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš BBSRetro podložka pod myš BBS 230 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle