Jánošík zdarma na GOG

Do nabídky GOG nově přibyly hry z nabídky distributora Retrovibe, díky čemuž si můžete do své virtuální knihovny zcela zdarma přidat 2D plošinovku Janosik. Ano, skutečně jde o onoho Jánošíka ze slovenských legend, lokální variaci na Robina Hooda, zbojníka a národního hrdinu, známého též v Polsku a Maďarsku.

Jánošík zdarma na GOG

Tak úplně se mi nepodařilo zjistit, z jaké země pochází tým Onix Games, který za Jánošíkem stojí, ale tipl bych to na Poláky? V každém případě je Janosik klasickou indie retro plošinovkou kategorie metroidvania. V roli slavného zbojníka se vydáte osvobodit své bratry ve zboji, kteří se nemoudře nechali zajmout vojskem. Těšte se na svižnou akci a masivní úrovně v grafice sice minimalistické, ale báječně rozanimované.

A pokud vám to zahraje do noty, vyhlížejte Jánošíka dvojku, který by měl vyjít co nevidět.

P.S. No prosim, bratia mají takovouhle pěknou plošinovku, ale na variaci na Fallout Shelter, ve které v hoře Velký Blaník budujete doupě blanických rytířů, stále čekám!

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Jánošík zdarma na GOG"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 138 Kč měsíčně

Již přispělo 13 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »