Máte chuť na svižnou arénovou střílečku, ale servery vašich oblíbených klasik už obývají jen veteráni, kteří vás rozloží na atomy dřív, než stihnete zaklít: "Odkud se tu ten pi*us hergot vzal?"
Záchranné lano vám hází český vývojář xDenny, který vydal arénovou retro FPS Sinned Arena. Ta se inspiruje multiplayerovými řežbami devadesátých let, přičemž nejvíc z toho čouhá Quake, ovšem vedle online hraní nabízí také plnohodnotné vyžití pro samotáře.
Sinned Arena volně navazuje na tři roky starou akci Sinned. Zatímco původní hra nabídla devět úrovní kampaně, souboje s démonickými hordami, tři bossy a postupné vylepšování výbavy, novinka Sinned Arena se vrhá do vod klasického arénového deathmatche. Opět zavítáme do pekla, tentokrát coby jedna z nešťastných duší nucených bojovat pro pobavení démonického obecenstva.
K dispozici je online multiplayer i hra po místní síti, ovšem prázdných serverů se bát nemusíte. Připravená je totiž i kampaň pro jednoho hráče, ve které postupně procházíte předem připravené deathmatchové mapy, přičemž počítačem řízeným soupeřům postupně roste skill. Ve volném režimu Skirmish si lze zvolit mapu, počet protivníků, jejich dovednosti, cílové skóre i různé modifikátory pravidel.
Herních režimů je pět. Vedle klasického Deathmatche a týmové varianty nechybí Instagib, v němž jediná rána promění protivníka v úhlednou hromádku nízkopolygonových ostatků. Týmový režim Heartcore pak oba tábory pověří zničením srdce ukrytého v nepřátelské základně.
Z původního Sinned se vrátil systém relikvií. Nalezené předměty mohou posilovat zbraně, měnit jejich funkci nebo vylepšovat vlastnosti postavy. O relikvii lze soupeře připravit vítězstvím v přímém duelu, stejnou výzvu ovšem mohou protivníci předložit také vám. Vedle čistých reflexů tak do hry vstupuje i lehké budování vlastní sestavy bonusů.
Sinned Arena je dostupná na Steamu pro systém Windows. Do 4. srpna je hra nabízena se zaváděcí patnáctiprocentní slevou za necelých 8 eur a co je skvělé, před koupí lze vyzkoušet bezplatnou demoverzi. Původní Sinned je na Steamu k mání také, stojí 5 eur a v uživatelských recenzích si zatím drží převážně kladné hodnocení.
Technická: možná vás napadne, že Sinned i Sinned Arena běží na nějakém klasickém enginu, ale není tomu tak, hru pohání moderní Unity. Já vím, mírné zklamání :)





Nejnovější komentáře