Viděli jste: Bubba Ho-Tep?

Pořád zapomínám, že tu mám sekci "offtopic", která snese opravdu hodně. A dnes bude její snášenlivost otestována až na samou hranici možného, připravil jsem si pro vás filmový koutek s velmi svérázným kouskem, komediálně-mysteriózním hororem Bubba Ho-Tep!

Viděli jste: Bubba Ho-Tep?

Bubba Ho-Tep je opravdu film s velkým J jako ježišmarjá. Vzpomněl jsem si na něj v souvislosti s aktuální novinkou Elvis, která právě řádí v kinech. V Bubbovi totiž též vystupuje Elvis, a to ne Elvis ledajaký. Jde o Elvise trochu staršího, co tráví podzim života víceméně vleže, v domově důchodců a s bolákem na penisu. Idylka, řekli byste, jenže po nocích po chodbách bloudí egyptská mumie, která z důchodců vysává životní sílu, pochopitelně řitním otvorem. Elvisovi nezbývá než čapnout chodítko, spojit se s ex-prezidentem Kennedym, kterého vládní agenti nabarvili načerno, proto ho nikdo nepoznává, a mumii se postavit.

A nic z toho jsem si nevymyslel, přísahám!

Elvis: No offense, Jack, but President Kennedy was a white man.
JFK: They dyed me this color! That's how clever they are!

Zní to jako námět úplně pitomého béčka až céčka, a v rukou méně zručných tvůrců by z toho takové nějaké stěží koukatelné béčko céčko bylo. Ale nejen, že si režisér Don Coscarelli (Phantasm, John Dies at the End, The Beastmaster) vybral vyloženě silnou chvilku, ale hlavní role byly svěřeny takovým talentům, kterými jsou Bruce Campbell a Ossie Davis.

Ano, je to ten Bruce Campbell, kterého můžete znát jako Ashe z hororového universa Evil Dead, nebo jako šarmantního krále zlodějů Autolyca ze seriálů Xena & Hercules. Já vím, já vím, už vás zase děsím, ale věřte mi! Ten film fakt musíte vidět! :)

Elvis: Now the two key words for tonight - "caution" and "flammable".
JFK: Also "watch your ass".

Bubba Ho-Tep je film protkaný výtečnými hereckými výkony, ujetým dějem, strhujícími akčními scénami (Elvis vs brouk), smrtícími hláškami a famózním soundtrackem. Místy se to sice trochu táhne, ale to Bubba jen navozuje atmosféru, aby vás o pár okamžiků později dokonale omráčil.

Berte film jako úkol na dnešek a zítra chci číst v komentářích reakce ;)

Even a big bitch cockroach like you should know...

Viděli jste: Bubba Ho-Tep?

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Viděli jste: Bubba Ho-Tep?"

  • Viktor Špička napsal:

    Popravdě musím uznat , že toto veledílo s králem béčkových hororových produkcí mi ve své době uniklo …. něco co nesmí chybět na každé spravné afterparty ;) ….To musím napravit

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

13 patronů přispívá částkou 1502 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem » Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš SCANDISKRetro podložka pod myš SCANDISK 230 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle