Zkuste demo dungeonu The Darkness Below

Stále jsou tu - dungeony, které se jako neživé mumie plíží v podsvětí herní nabídky, mnohými zapomenuty, mnohými oplakávané, aby tu a tam vytrčily růžky v podobě nečekaně zdařilého indie titulu.

Novinka The Darkness Below sice zatím nemůže nabídnout mnoho zajímavého obsahu, ale když už nic, tak se na ní dobře kouká. Na to, že jsou grafické assety poskládané z "Creative Commons" podkladů různých autorů, to překvapivě drží pohromadě.

Zkuste demo dungeonu The Darkness Below

Demo o velikosti lehce přes 10MB jsem řádně prozkoumal, leč do vítězného konce nedotáhl. Neomylně jsem si totiž navolil strašlivou bandu jelimanů, kterým velmi brzy došel dech. Hlavní střelec velmi brzy pozbyl všech šípů a žádné další nenašel, klerik se ukázal jako úplně zbytečný, a mág prskal firebally síly vlhké zápalky. Hlavním generátorem škod tak byla bojovnice se sekerou v ruce, která situaci zachraňovala až do chvíle, než jsem potkal Glumova ohyzdnějšího bráchu. Ten je vůči fyzickým útokům zdá se rezistentní a vrhač vlhkých zápalek to nezachránil. Snad budete mít větší štěstí :)

Celkově je hra dost nevybalancovaná a nevychytaná, ale hele, je to demo, je to zadarmo, a hodinku v tom snadno utopíte, já bych se toho nebál :)

Technická: hra je tvořena v enginu Jolt3D, čemuž se snad ani nechce věřit, protože hlavní web tohoto násroje prošel poslední aktualizací 2008. Má dokonce tu drzost vyžadovat Flash!

Základem pro herní pravidla The Darkness Below je Open Rule Book System for CRPGs téhož autora, PDFko naleznete přibalené ke hře. Může se hodit, plánujete-li se pustit do vlastní větší akce ;) Ale v tom Joltu bych to teda být vámi nepsal...

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 202 Kč měsíčně

Již přispělo 12 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »