Zpráva o stavu maloobchodním III (1701.cz)

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Uběhl měsíc a kus od poslední zprávy, jak to vypadá? Inu, vypadá to na houby. Ne, žertuji, to jsem jen před několika dny koukal s dcerkou na klasiku "Ať žijí duchové" (stylově, DVD na Playstationu 2) a hláška byla silnější než já ;) Naopak, měsíc říjen vypadal výtečně!

V říjnu se totiž podařilo vyslat na cestu přes 50 podtácků, přes 50 podložek pod myš (!) a několik desítek samolepek a placek. Nepředpokládám, že další měsíce budou podobně úspěšné, to se asi jen sešlo několik příznivých větrů, ale to neva, evidentně v celém projektu nějaký život je a já to hodlám podporovat ;)

Finanční prostředky prodejem nabyté byly z velké části obratem rozpuštěny v novinkách, kterými jsou podložka SCANDISK a také kulatá podložka XGLOBE. Ne snad, že bych byl fanda kulatých podložek, ale aspoň jednu jsem v nabídce chtěl.

Plánovaná podložka DUNGEON je v tuto chvíli u ledu, kreslí jí žena, která je po narození druhé dcerky (zatím nejklidnější dítě na světě) poněkud vyčerpána, zkusil jsem v mezičase navrhnout podložku ROGUE, viz níže, žel tisk znaků na černou je problém, strašně se to ztrácí. To by ty znaky musely být podobně velké, jako u BOOT podložky, tzn. DOSový textový mód, ale to se tam zase těch místností a chodeb příliš nevejde. Ještě s tím zkusím zahýbat, ale nevím nevím.

Zpráva o stavu maloobchodním III (1701.cz)

Takže aktuálně mám na horizontu další podtácky, tentokrát s motivem procesoru Cyrix, jehož první generace měla (asi trochu nezaslouženě) pověst křemíku velmi topivého. Což znamená, že takový nějaký Cyrix podtácek udrží váš nápoj vlažný celé hodiny! ;) Grafické cvičení si můžete prohlédnout níže, ale finální návrh to není, k tomu bych potřeboval sken procesoru ve vyšším rozlišení, který se mi ale zatím nedaří sehnat.

Zpráva o stavu maloobchodním III (1701.cz)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Zpráva o stavu maloobchodním III (1701.cz)"

 • cyberreality napsal:

  cyrix byl topivej az beda :) obzvlaste ten vyrabeny cyrixem, ja mel 6×86 p200 vyrobeny u ibm, dovolil sem si ho pretaktovat, a protoze kolem chladice vedly ide kabely tak vznikl mensi pozar :)

  • Sledge (admin) napsal:

   Co jsem četl, za ty problémy s přehříváním mohla spíše neznalost / nezkušenost. Ano, procesory Cyrix 6×86 žraly víc, než protějšky Intelu, ale ne nijak nezvladatelně. Stačilo použít adekvátní chladič a vše bylo ok. Jenže výrobci různých skládaček, stejně jako koncoví uživatelé, pořád používali chladiče pro relativně netopící Pentia. A problém byl na světě :)

   • cyberreality napsal:

    ja tam mel velkej pasiv a pak klasicky fan na vyfukovani ven, toto bylo jako upgrade z 486, taky pretoceny takze vse kupovano ciste pro totok, a pak nasledoval celeron 266 bezici na 533 :)

 • Doomtrooper napsal:

  Napad s CPU je dobrej. Podtacky pak muzou byt I sberatelsky zajimave ;) pokud pojedes ruzne vyrobce a legendarni modely CPUs.

 • RetroPhill napsal:

  Až budou ty emesdosí lepky, dej vědět – určitě vezmu.

  • Sledge (admin) napsal:

   Tam trochu váhám s výrobou. Řešil jsem to s tiskárnou a nejsou schopni garantovat přesnost lepší jak 1mm v každym směru, reálně je to ale víc, jak dokazují samolepky, co jsem si u nich už nechal dělat. U té velké samolepky to ještě tolik nevadí, ale na malém čtverci 2.5×2.5cm už to bude horší. Ale zase cenu mají tak dobrou, že bych si mohl dovolit ty nejhorší kusy zahodit :)

 • RetroPhill napsal:

  Tak to (text) odcentruj od kraje, ať tam je rezerva a když nebude chybět kus textu, nic se neděje, nejsme Apple, ne?

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle