3 bubáci z minulosti id softu nově na GOG

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Akční kvarteto John Carmack & John Romero & Tom Hall & Adrian Carmack známe především z počátků id software, nicméně tím jeho hvězdná dráha pochopitelně nezačala. Ještě předtím pracovali pro vydavatele Softdisk, pro jehož disketový magazín pravidelně chrlili menší herní projekty. A právě tři takovéto hříčky z dob Softdisku se nyní prostřednictvím Ziggurat Interactive dostávají do nabídky GOG.

Slordax: The Unknown Enemy je 2D akční střílečka, představte si jí jako takový jednodušší Raptor v EGA grafice. O hře už jsem psal, není to úplně zlé, byť porovnání s nejlepšími hrami žánru to samozřejmě nesnese, ale stále berme v potaz, že šlo o jednohubku pro diskmag.

3 bubáci z minulosti id softu nově na GOG

ScubaVenture: The Search for Pirate's Treasure je v zásadě klasická 2D plošinovka, jen místo hopsání úrovněmi proplouváte. Hra je opět v EGA grafice, jako zvukový doprovod slouží PC speaker. Jde vyloženě o rychlovku, kterou v Apogee spíchli, aby se hvězdný tým mohl věnovat práci na Wolfensteinovi 3D. Na hře coby programátor dělal Romero, design má na svědomí George Broussard, kterého znáte jako spoluautora Duke Nukema.

3 bubáci z minulosti id softu nově na GOG

Rescue Rover Collection obsahuje oba díly série Rescue Rover, což je shora viděná puzzle záležitost, ve které podobně jako v Sokobanovi posouváte předměty po levelu tak, abyste se vyhnuli překážkám a došli k jeho cíli. Na stejném principu funguje např. Chip’s Challenge.

3 bubáci z minulosti id softu nově na GOG

Všechno jsou to takové prastaré ptákovinky a říkám si, jestli cena není poněkud nadsazená, ale nějaké kouzlo to má a dříve či později to do nějaké pěkné slevy spadne, že :)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"3 bubáci z minulosti id softu nově na GOG"

  • Rescue Rover je celkem zdařilé puzzle. A když se dnes pořád řeší pohlaví/rasa/sexuální orientace/vyznání protagonistů každé hry či filmu, tak stojí za zmínku, že zachránce nebohého Rovera je černoch. O případné příslušnosti k nějaké menšině u psa jsem se nic nedočetl…

  • Doomtrooper napsal:

    Vzdycky jsem o tom jen slychaval z knihy Masters of Doom ale nikdy me nenapadlo si to zkusit najit a zahrat. Tak diky za tip ;)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle