6 klasik ze světa Star Treku nově na GOG

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Warp six, engage!

6 klasik ze světa Star Treku nově na GOG

Leštitelé warpový jader, uctívači holé lebzny kapitána Picarda a obdivovatelé sveřeposti, s jakou kapitán Kirk zatahoval břicho, radujte se! Já tu samým štěstím hopsám na židli divočeji, než v akčních scénách hopsalo neposedné tupé na hlavě Williama Shatnera. Proč to? Protože do nabídky GOG přibyla šestice trekových klasik! Jde o následující tituly:

Jak vidíte, je tam něco pro každého: FPS akce v podobě Elite Force, adventura v podobě Hidden Evil, variace na Commandos v podobě Away Team, strategie v podobě Starfleet Command a konečně simulátor v podobě Bridge Commander. A to není vše! Vbrzku se dočkáme i real-time strategií Star Trek: Armada a Star Trek: Armada II.

6 klasik ze světa Star Treku nově na GOG

Novinky značně rozšiřují stávající nabídku ST titulů, která zahrnovala Starfleet Academy, Starfleet Command Gold Edition, 25th Anniversary a Judgment Rites. K dokonalosti stále několik her chybí, napadají mě třeba Final Unity či Birth of the Federation, ale třeba se jednou dočkáme.

Stojí něco z toho za zahrání? "Všechno!" chce zvolat trekkie ve mně, ale objektivně vzato... no, vlastně všechno! Pokud chcete pro začátek něco lehčího a snadno stravitelného, nelze nedoporučit oba díly Elite Force, viz starší články Star Trek Voyager: Elite Force a Zpět do uniformy – Star Trek: Elite Force II. Solidní FPS akce na Q3 enginu, to se neomrzí.

6 klasik ze světa Star Treku nově na GOG

Všechny nově vydané hry jsou upraveny tak, aby bez problémů běžely pod Windows 10. Takže kupujte, hrajte... make it so!

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"6 klasik ze světa Star Treku nově na GOG"

  • Hanzee napsal:

    Hmmm. Těším se moc na Armadu. I zbytek je opravdu lákavý. Away Team jsem vždycky chtěl hrát, i když měl špatné recenze.

  • Vinicius napsal:

    Škoda, že Bridge Commander není aspoň trochu remasterovaný – lepší modely lodí by byly příjemné. Ale pod W10 opravdu běhá slušně. Pro mne první hra, kde vesmírné souboje vypadaly jako ty ve filmech a seriálech – manévrování, vystavování různých štítů palbě nepřítele, a hlavně velké lodě co něco vydrží. Keldonů a Galorů jsem při hraní rozstřílel nepočítaně. Snad se mi podaří najít nějaký umírněný mod, který jen vylepšuje grafiku, ale nerozbije rovnováhu lodí a single-player kampaň.

    Oba díly Elite Force jsem si kdysi oblíbil, ten první skoro více než ten druhý. U druhého dílu se až moc příběhu odehrává v té zatracené podzemní továrně. Zato přestřelky na Enterprise a Dallasu byly super. TNG jak má být.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle