Al Lowe rozprodává herní historii

Známý herní vývojář Al Lowe, autor série Leisure Suit Larry, rozprodává část své soukromé sbírky s podklady a zdrojovými kódy celé řady her od svého bývalého zaměstnavatele, společnosti Sierra. V aktuální nabídce na ebay naleznete např. diskety se zdrojovými kódy Leisure Suit Larry 1 a 2. Více informací o celé akci najdete ve videu z YouTube kanálu MetalJesusRocks.

Musím říct, že mi to celé přijde trochu nešťastné. V první řadě jde o velmi zajímavý historický materiál, který by měl v ideálním případě skončit v rukách nějakého zdatného archiváře, napadá mě Jason Scott. V řadě druhé disky sice obsahují zdrojové kódy, nicméně je otázka, nakolik s nimi Al Lowe či nový majitel může disponovat. I přímo v aukcích je uvedeno, že ač se kupující stává majitelem disket, práva na kód, obchodní značky, případně dokumentaci samozřejmě náleží někomu jinému. Takže jde skutečně jen o artefakt do poličky.

"That belongs in a museum!" - Indiana Jones

Ale samozřejmě - materiály jsou jeho a může si s nimi dělat co chce. Jen je škoda, že s nimi chce dělat zrovna tohle... Nicméně pokud Alovi došly peníze a hledá přilepšení k důchodu, může si gratulovat, cena vystavených materiálů letí strmě vzhůru.

Al Lowe rozprodává herní historii

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)