DOSgaming Quiz – otestujte své znalosti DOSových her!

Infinite monkey theorem tvrdí, že necháte-li opici po nekonečnou dobu bušit písmenka do klávesnice, dříve nebo později téměř jistě napíše třeba Hamleta. Nebo Pána Prstenů. A taky jakoukoliv další myslitelnou i nemyslitelnou knihu. Snad kromě "Jiří Pomeje - Jak se plave ke dnu", něco podobného by vesmír podruhé nepřipustil.

výtvory pro Android dokazují, že necháte-li opičáka aspoň měsíc v místnosti s kávou a počítačem, může vám z toho vypadnout něco, co se vzdáleně podobá funkčnímu programu. Ne užitečnému, ale funkčnímu.

Mým posledním dílem je DOSgaming Quiz, a to ve verzích SX (jeden velký test) a DX (více testů + další přibudou). Já vím, není nic zbytečnějšího, než kvízová aplikace, ale třeba vás tahle bude aspoň malý okamžik bavit ;) Minimálně 95% screenshotů jsem natípal sám, google-fu jsem použil pouze v případě, že hru ne a ne rozchodit. Snad mi za těch 5% nikdo neutrhne hlavu :) Kdyby tam náhodou byla nějaká chybka, pište.

DOSgaming Quiz – otestujte své znalosti DOSových her!

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Neutíkejte! Líbil se vám článek? Tak jej podpořte sdílením :)
Případně zvažte finanční podporu webu - přestane vás obtěžovat reklama ;)

Komentáře k:
"DOSgaming Quiz – otestujte své znalosti DOSových her!"

 • Eckart napsal:

  Hi Sledge, the Dos-quiz is awesome! Although I think that I found a mistake. There is a screenshot of C&C the first part. In the solution it says “red alert” no big deal as most people will use “com” as a starter. But as everything is that perfect in the app, I wanted to contribute. Keep on rocking! Ecki

  • Sledge napsal:

   Hi! Thank you for your kind words, and for the feedback :) The screenshot really is from Red Alert 1 – DOS version runs in the same resolution as original C&C – 320×200. Look at the refinery building, or under logo in top right corner, where it says “England” :)

 • Eckart napsal:

  Thanks, you are completely right, I have to apologize :)
  Seems that I somehow heavily confused RA1 ad RA2.
  Now I have to admit that the app is perfect!
  No, seriously it is done with so much passion and obvious love for this subject, that it is like traveling back to my youth. ;)

 • Mám pro tebe novou výzvu – iOS verzi :-)

  • Sledge napsal:

   Nejsi první, kdo mi to říká :) V zásadě by to nebyl problém, ale musel bych někde splašit iPhone na testy, a tolik se mi do toho vrážet nechce.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

SINTECH-SHOP.CZ