Extreme Volleyball Infernal League, nový akční volejbal pro DOS

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

16 patronů přispívá částkou 1758 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Žerty stranou, Extreme Volleyball Infernal League je název, který rozhodně upoutá. Bylo-li by na mě, ještě bych to povýšil na Extreme Volleyball Infernal League Turbo ;) Ale chápu, že pak už by nefungovala infernální zkratka EVIL :) V každém případě jde o akční a v principu prostou hru, ne nepodobnou oblíbené CGA klasice jménem Arcade Volleyball (který původně vyšla na osmibitu Commodore 64).

Extreme Volleyball Infernal League, nový akční volejbal pro DOS

Hra byla původně vytvořena pro konzoli SEGA Master System, následně se dočkala přeportování do moderní verze pro Windows, tu dokonce můžete zakoupit na Steamu, no a nyní je k dispozici i port pro DOS. V obou portech je zachován původní vizuál, můžete se tak těšit na pixely velké a ostré jako břitva. Verze pro DOS běží v rozlišení 320x240 (Mode X), a podporuje zvukové karty AdLib (OPL2) a Sound Blaster, popř. dokáže cedit pípání skrze PC speaker.

Obsah je slušně propracovaný - těšit se můžete na turnajový mód zpracovaný podobným způsobem, jako v klasice Mortal Kombat, hrát můžete za několik postaviček, které se liší rychlostí a výškou skoku, a zápasy se dokonce odehrávají v různých arénách, které se liší nejen graficky, ale i nějakým "fórkem", jako je např. voda proudící pod nohami a ovlivňující váš pohyb. Za zmínku stojí i power-upy, které můžete během zápasů sbírat. No a samozřejmostí je mód pro dva hráče.

Extreme Volleyball Infernal League bohužel není ke stažení zdarma, hru si musíte zakoupit za cca 5 dolarů, nicméně lze si zdarma vyzkoušet hratelné demo. To najdete ke stažení na stránce projektu na itch.io.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle