Standardní PC disketovka v IBM PS/2

Počítače řady IBM PS/2 používají speciální 3.5" disketové mechaniky, které nejsou se standardními PC mechanikami zaměnitelné. A co čert nechtěl, zrovna tyhle speciální mechaniky trpí na závady, ať už vinou špíny, mechanického poškození či odcházejících kondenzátorů. A náhradní funkční disketovky jsou samozřejmě drahé.

Naštěstí je tu projekt PS/2 Floppy Adapter, který vám umožní připojit k PS/2 úplně obyčejnou tři-a-půlku. Adaptér je kompatibilní s IBM PS/2 Model 50, 50Z a 70. Podklady pro výrobu naleznete na GitHubu.

Adaptér pro připojení standardní 3.5" mechaniky je ale jen část celé legrace. Pro úspěšné zabudování do PS/2 budete potřebovat ještě další plastové drobnosti, jako jsou kolejničky a tlačítka. Tyto komponenty dnes naštěstí není problém zhotovit na 3D tiskárně. Mezi podklady k 3D tisku je i celé přední čelo mechaniky, to pokud je to původní kaput.

Standardní PC disketovka v IBM PS/2

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 024 Kč měsíčně

Již přispělo 10 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »