The Return of Traxtor, nová logická pecka pro DOS

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

15 patronů přispívá částkou 1694 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Máme tu další kousek od autora, který nás nedávno potěšil plošinovkou Gold Mine Run! Novinka se jmenuje The Return of Traxtor a jde o hru žánru logického, konkrétně subžánru spoj-3. Je-li vám název povědomý, není divu, hra už dříve vyšla pro osmibity Amstrad CPC a ZX Spectrum.

The Return of Traxtor, nová logická pecka pro DOS

Základní princip je vzhledem k žánru jasný - vaším úkolem je spojit trojici bloků se stejným motivem. K tomu máte k dispozici tažný paprsek, který umí do meziskladu uložit trojici bloků, přičemž bloky se v pravidelném časovém intervalu sypou do herního pole z horního okraje obrazovky.

Vy můžete ten z bloků, který je v meziskladu, tedy jakémsi "bufferu", umístěn nejvýše, vrátit zpět tam, kde je ho třeba. Tzn. jednoduše a na dálku manipulujete s kostkami v herním poli. Prvních pár vteřin je trochu nezvyklých, ale rychle vám to přejde do krve a pak už hra krásně odsýpá. Velmi chytlavé, vysoce doporučeno!

The Return of Traxtor, nová logická pecka pro DOS

Co se technického zpracování týče, hra běží v CGA a umí vyloudit zvuky přes PC speaker. Minimální požadavky jsou skromné, postačí libovolný PC kompatibilní, a to i kdyby měl 8088 CPU taktované na 4.77MHz. Nutno ocenit, že celá ta srandička zabírá pouhých 15kB.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Hrnek porcelán Hrnek porcelán "Svatý grál" IDDQD 286 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle