Day of Tentacle

(Day of Tentacle - všechny články)

Day of Tentacle – první obrázky z remastered verze

Klasickou adventuru Day of Tentacle potkal stejný osud, jako první dva díly Monkey Island – moderní verze s vyhlazenou grafikou. Na rozdíl od MI, kdy došlo k zásadní změně vizuálu, se vývojáři z Double Fine drží vyloženě při zemi a nová grafika vypadá velmi podobně tomu, co vám nabídne ScummVM při zapnutí některého z vyhlazovacích filtrů. It makes me feel great! Smarter! More aggressive! I feel like I could… like I could… like I could… take on the world! Je to dost?… celý článek »

Remaky Indiana Jones: Fate of Atlantis a Day of Tentacle na obzoru

Speciální edice původních dílů série Monkey Island byly přijaty poměrně vřele (vyjma Gyubrushova účesu v díle prvním) a je s podivem, že se v krasojízdě nepokračovalo dál. Nu, co naděláme, peníze jsou asi jinde… Naštěstí jsou tu fanoušci, kteří hozenou rukavici zvedli a pustili se do akce na vlastní pěst. Boj je to trochu partyzánský a nejistý, protože nikdy nevíte, kdy přijde rozkaz vývoj opustit, což už bohužel řadu fandovských projektů potkalo, ale držme palce, třeba to tentokrát dobře dopadne…. celý článek »

Intra z LucasArts adventur

Je tu pátek ve znamení tropických veder, což znamená, že drtivá většina kancelářských krys bude celou pracovní dobu zoufale hypnotizovat ručičky hodin ve snaze postrčit je vpřed aspoň o kousek rychleji. Abych jim (a sobě) útrpné čekání trochu ulehčil, připravil jsem takovou malou kompilaci videí, resp. úvodních animaček z božských adventur od LucasArts. Proklínám den, kdy nějaká chytrá hlava v managementu LucasArts rozhodla chrlit dále jen tituly na téma Star Wars. Jen se podívejte na tu příšernou sérii – počínaje… celý článek »

Pořád se něco děje

Uf! Prohrabat se jednou denně všemi zdroji nahromaděnými v RSS čtečce začíná být pořádná fuška. Možná bych to mohl trochu pročistit, ale hrozně nerad bych přišel o něco důležitého. A co důležitého se ohledně starých her událo za posledních několik okamžiků?  Popř. co pěkného jsem v posledních hodinách objevil? R-Types Retro Game Music Collection – hudební album obsahující songy z her R-Type, R-Type II, R-Type III, R-Type Leo, R-Type Delta, and R-Type Final, které vyšlo včera v Japonsku. Zrovna o… celý článek »

The Secret of Monkey Island: Special Edition

Tak tu máme pár majonézově-lahůdkových in-game videí z připravované předělávky opičího ostrova. Škoda, že nemůžu posoudit audio, momentálně sedím u němého počítače. Nicméně zrak je potěšen! Nová grafika vypadá skvěle a je věrná originálu. Animace je sice trošičku kostrbatá, což se ovšem dá pochopit, protože nová grafika je jen “překrytí” té původní. Což má tu výhodu, že kdykoliv během hry můžeme přepnout z předělávky do původní hry. Na některých videích je to docela pěkně vidět. A jedna z nejlepších věcí… celý článek »

Abandoned Times, magazín o starých hrách

Můj oblíbený server se starými hrami www.abandonia.com dnes na stránkách zveřejnil první číslo svého nového magazínu Abandoned Times. Nejde o nic velkého, magazín má všehovšudy 13 stránek, ale snaha se cení a co hlavně: je to jen nástřel, další čísla magu budou následovat! V prvním čísle si například můžeme zavzpomínat na Commander Keen, přečíst o hrách Dreamweb nebo Mechwarrior, ponořit se do srovnání Fallout a Fallout 3 a zamyslet se nad úvahou “2D or not 2D?” Co se zpracování týče,… celý článek »

Day of Tentacle, z moduritu

On to teda vlastně neni modurit, ale FIMO hmota. A když budu úplně přesný, nebude to ani Day of Tentacle, protože ufon napravo má špatnou barvu (tak, a teď mě někdo nařkne z rasismu), ale “who cares”. Aby si někdo nemyslel, že za tím stojím já, a že se opět ozvalo mé infantilnější já – figurky tvořila přítelkyně, v jednom ze svých “návratů do dětství” :) Pochopitelně, chapadlo napadlo mě, po shlédnutí pana Trojokého a jeho nevyvinutého přítele pana Jednookého…. celý článek »