Hexen

(Hexen - všechny články)

Nově ve sbírce: SEGA Saturn

Long time no see! To víte, člověk v létě raději vysedává ve stínu vzrostlých kaštanů a za zvuků projíždějících vlaků bedlivě sleduje, jak mu větrá pivo. Zahálím tak moc, že jsem se vám ještě nestihl pochlubit posledním zásadním přírůstkem do sbírky – konzolí SEGA Saturn. Přiznávám, že těch 1600,- se mi za něj původně vysolit ani nechtělo, ale když má někdo narozeniny, může si dovolit zatlačit na patřičných místech ;) A tak se stalo, že se má sbírka, pomalu ale… celý článek »

id Tech 1 – velká trojka Doom, Heretic, Hexen

V článku K DOOMu jen tři krůčky, aneb jak to vlastně začalo jsme si zrekapitulovali první pokusy chlapců z id softu o použitelný, rozuměj dostatečně rychlý a pohledný 3D engine. Což o to, byl to jednoznačný úspěch, Wolfenstein 3D je klasika nad klasiky, ale k té opravdové bombě ještě ždibíček chyběl. Tou bombou byl pochopitelně Doom, poháněný zbrusu novým enginem. A Doom Engine umožňoval kousky předtím neviděné. Předně dovoloval podlahy a stropy v různých výškách, level tedy nebyl pouhá placka…. celý článek »

Přírůstek do sbírky – Doom a Hexen pro SEGA Saturn

Netvrdím, že jde o nějaké extra raritní buřty, ale každá originálka Dooma potěší, u Hexena to platí podobně. Obě hry mají zachován i manuál, a to je hnedle radost 2x taková. Např. hry pro Mega Drive jsou většinou sehnatelné jen coby samotné cartridge, v lepším případě cartridge s obalem, ale manuál naleznu jen výjimečně a pokud ano, většinou je rozdrbán a pokreslen. Krabičky i CD samotná  jsou téměř netknuté, rozhodně pro ně musím v poličce najít nějaké čestné místo. Celé to… celý článek »