Simon the Sorcerer

(Simon the Sorcerer - všechny články)

Dohráno: Simon the Sorcerer

Na konci to-do seznamu tak dlouhého, že zasahuje do několika časových pásem, jsem si odškrtl další položku, adventuru Simon the Sorcerer. Se Šimonem jsme se dlouhá léta míjeli z jednoho prostého důvodu – rád hraji adventury nadabované, bohužel vývojáři v Adventuresoftu se dopustili jednoho z nejtrestuhodnějších hříchů namluvených her, vypustili podporu anglických titulků. Kombinaci anglické znění / anglické titulky podporuje až aktuální nepodařený remaster. Naštěstí dlouhá léta broušení angličtiny na seriálech nevalné kvality nesou ovoce, a já tak nabyl schopnosti… celý článek »

Varování – Simon the Sorcerer: 25th Anniversary Edition

Hele, já jsem z těch, kteří tyhle HD předělávky starých pecek vítají s otevřenou náručí. Ale musí se to dělat poctivě. Tedy ne tak, jak to předvádí MojoTouch s adventurou Simon the Sorcerer. Ta vyšla nějaký čas zpět na Steamu / GOG v relativně původní verzi a v roce 2013 na mobilech coby 20th Anniversary Edition. A právě v případě mobilní verze se už tehdy chlubila HD grafikou. Což byla lež jako věž, jelikož šlo jen o grafický filtr, který… celý článek »

Adventurní peklo #2: Průšvihy

V minulé části jsem se věnoval hrám, které nepovažuji za vyloženě špatné, ale v některých aspektech mi nesedly. Tentokrát se na řadu dostanou tituly, které se podle mě z nějakých důvodů nepovedly. Hodně nepovedly. Nechám samozřejmě našem zvážení, zda některému kousku nekřivdím. Řadím opět chronologicky. Vzhůru do toho! VOYEUR Je zvláštní kolik nenávisti se v dobových médiích vznáší okolo tzv. interaktivních filmů (či adventur s FMV sekvencemi). Přitom jako u každého žánru existovaly kvalitní kousky (Gabriel Knight 2, obě Phantasmagorie),… celý článek »