Sonic

(Sonic - všechny články)

Sonic After The Sequel: neoficiální pokračování Sonica 2

  • sepsal Sledge
  • Komentuj »
  • 1674

Sonic After The Sequel je neoficiální pokračování klasiky Sonic The Hedgehog 2. Pokud neznáte, napravte chybu, ježek Sonic za těch 20 let ztratil z hratelnosti jen málo a je vlastně jedno, jestli hrajete na originálním železe, nebo prostřednictvím emulátoru. V porovnání s originálem Sonic After The Sequel po herní stránce příliš změn nedoznal. Je to jednoduše klasický Sonic přes kopírák a to je jedině dobře. Na nějaké experimenty s 3D není nikdo zvědavý. Úrovně jsou samozřejmě zbrusu nové, od designu… celý článek »

Sonic The Hedgehog míří na Atari 2600

Instalatéra Mária už na Atari 2600 prohánět můžeme a ježek Sonic logicky nemůže zůstat pozadu. Chris Spry, autor titulu Princess Rescue, se evidentně nezastaví před ničím a posledních několik dní pilně pracuje na novém projektu – převodu hopsačky Sonic The Hedgehog na prastaré Atari. Nejde jen o planá slova, k dispozici je dokonce hratelné demo! Pravda, příliš obsahu nenabízí, ale už teď můžete nasbírat hrstku prstýnků a prohnat ježka “loopem”. A necháte-li Sonica chvíli stát, budete svědky jeho klasického znuděného… celý článek »

Mario, Coolspot, Aladdin, Lion King? Já sázím na Sonica!

To muselo dát práce! A přitom taková blbost, co? Naši oblíbení rozpixelovaní hrdinové z 2D hopsaček se utkávají v epickém běhu na 800 metrů! Délku tratě odhaduji podle délky videa. Wiki tvrdí, že světový rekord v běhu na tuto vzdálenost je 1:41,01 a nejlepší z kreslených postaviček finišuje cca v čase 1:21. Je to nespravedlivé, ale je to tak, tyhlencty kreslený potvory mají vždycky nějaké to eso v rukávu! Jaká nespravedlnost, podívejte se třeba na mě – omdlel bych po… celý článek »

Sonic vs. Pac-man vs. Contra vs. Duck Hunt

Na závěr týdne, před víkendem, který bude mimojiné vyplněn hraním BUILD her (Duke Nukem 3D, Shadow Warrior a Blood), si dáme dvojici famózních videí. Schválně, kterou hru byste si zahráli radši? Osobně bych si střihl Contra vs. Duck Hunt. Jen doufám, že v té trávě uhořel i ten šklebící se čokl!

Na jaké TV provozovat staré konzole?

Nepořizoval jsem si novou TV s ohledem na svou sbírku starých konzolí. Proč? Protože jsem byl tak jako tak smířen s faktem, že pořízení klasické CRT televize mě nemine. Stačí se podívat, jak funguje interpolace při spouštění starých her na LCD monitoru. Na druhou stranu jsem byl zvědav, jak se má oblíbená SEGA MEGA DRIVE s moderním LCD zobrazovadlem skamarádí. A upřímně – jsem příjemně překvapen! Na druhou stranu bych neměl být, pokud je tedy následující rozbor v pořádku. Po… celý článek »

Sega Mega Drive – další kouzelná krabička ve sbírce

Obyvatelná plocha bytu se pomalu zmenšuje, ale sbírka harampádí utěšeně roste! Nadělil jsem si opět dáreček a investoval několik stokorun do Segy Mega Drive. Jakou já mám radost! A jakou radost má z konzole má drahá polovička! Její první spontánní reakcí bylo nadšené zvolání “A kde budeme bydlet my??” v narážce na nevelké prostory naší garsonky. A co jsem za těch 600 korun vlastně dostal? Konzoli Sega Mega Drive, jeden funkční a jeden nefunkční gamepad, a čtyři cartridge jako bonus…. celý článek »