Dokument o Power Glove na obzoru

Společnosti Nintendo se rozhodně nedá upřít odvaha a snaha o inovaci. Někdy jim risk vyšel, a někdy to dopadlo špatně. A když už špatně, tak epicky špatně. Však vy víte, např. nechvalně proslulý Virtual Boy, jediná konzole na planetě, ze které se i největším vytvrdlíkům dělá fyzicky nevolno...

Další takovou ne-zcela-trefou do černého je periferie Power Glove, futuristický ovladač, který sice vypadá strašně cool, ale hrát se s ním moc nedá. Ale jak už se tak stává, jisté věci, jsou-li dostatečně úchylné a mimózní, se časem stanou kultovními, a mocná rukavice se tak v jisté specifické subkultuře těší nemalé popularitě.

Dokument o Power Glove na obzoru

Pokud vás pohnutá historie Power Glove zajímá více, mám pro vás dobré zprávy - aktuálně je v přípravě dokument The Power of Glove, který mocnou rukavici zkoumá ze všech možných úhlů - od uvedení na trh v roce 1989, po její moderní odkaz. Věřte nebo ne, ale existují lidé, kteří s pomocí Power Glove skládají muziku, tvoří vyšší umění, nebo jí prostě jen tak nonšalantně nosí coby módní doplněk. (Tomu poslednímu ovšem ani já sám nevěřím. Na druhou stranu, už jsem viděl i horší modely...)

Pokud chcete před dokončením dokumentu nasát hype, který doprovázel uvedení Power Glove na trh, doporučuji film Wizard. Jde o kombinaci klasické rodinné podívané s brutální reklamou na mocnou rukavici a instalatéra Maria. Dá se na to dívat, ale nečekejte zázraky.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Dokument o Power Glove na obzoru"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 024 Kč měsíčně

Již přispělo 10 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »