Bruce Lee

(Bruce Lee - všechny články)

Bruce Lee – Return of Fury, novinka pro Commodore 64

Bruce Lee je jednou z nejlepších her, které jsem kdy na svém Amstradu CPC 464 hrál, každé další pokračování mě tedy potěší, a to i přes fakt, že je dostupné jen pro “konkurenční” platformu. Bruce Lee – Return of Fury pro Commodore 64 je vlastně takovým DLC či datadiskem. Engine byl vytvořen na základě studia enginu původní hry, audiovizuální stránka zůstala zachována, stejně jako herní náplň. Nové jsou především jednotlivé úrovně / obrazovky. Obtížnost je vysoká, nově je ovšem k… celý článek »

Novinka: Bruce Lee II pro Commodore 64

Nějaký ten rok zpět se na PC objevilo neoficiální pokračování klasické osmibitové hitovky Bruce Lee. Bruce Lee II jako by svému předchůdci z pixelu vypadl. A co víc, nabízel dva různé audiovizuální módy – CPC (Amstrad CPC) a C64 (Commodore 64). Jak moc se druhý jmenovaný přiblížil reálným možnostem dobového hardware nyní můžete posoudit sami, Jonas Hultén totiž původně PC hru na Commodore 64 přeportoval. Konverze se dle autorových slov ukázala jako velmi náročná, hra totiž obsahuje spoustu nových prvků,… celý článek »

Bruce Lee II: jak za časů osmibitů

Pamatujete na 2D hopsačku Bruce Lee? Já moc dobře, jde o jednu z mála her pro osmibity, kterou jsou dohrál, a to dokonce nikoliv v emulátoru, ale na skutečném železe, tedy v mém případě Amstradu CPC464. Pokud se vám po šlachovitém asijském bijci stýská, mám pro vás dobrou zprávu. Nezávislý vývojář Bruno R. Marcos stvořil neoficiální sequel, který jako by originálu z oka vypadl. Po spuštění vás přivítá dvojice stylových animaček, které evokují úvodní nahrávací obrazovky z osmibitů. Naštěstí nemusíte… celý článek »