Nintendo Game Boy + kamera + tiskárna = instantní fotky!

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Jedna věc se Nintendu musí nechat. Nebojí se udělat krok stranou. Někdy to tragicky nevyjde (Virtual Boy), a někdy je to naopak trefa do černého. Jedním z takových zajímavých kroků stranou je Game Boy Camera a Game Boy Printer pro legendární přenosnou konzoli Nintendo Game Boy.

O kamerce už jsem vám vyprávěl, když jsem z ní dělal webkameru pro Skype. Je to veselé malé zařízení, které umí pořizovat vysoce nekvalitní fotografie a pomocí dodaných filtrů, rámečků a blbůstek je dále upravovat. Interní paměť pobere až 30 snímků a pořízené fotografie můžete dokonce pomocí kabelu přenášet mezi dvěma Game Boyi.

Jakkoliv zní možnost pořizovat čtyřbarevné fotky v rozlišení 128×112 pixelů lákavě, k dokonalosti cosi chybělo. Tiskárna. S tiskárnou totiž můžete fotografie bezprostředně po pořízení vytisknout. Kam se hrabe Polaroid!

Původní Game Boy sice k tiskárně ladí víc, ale i takhle jsem musel kvůli tužkovým bateriím sáhnout do úspor! ;)

Původní Game Boy sice k tiskárně ladí víc, ale i takhle jsem musel kvůli tužkovým bateriím sáhnout do úspor! ;)

Tiskárna pro Game Boy používá termopapír, který znáte např. z tiskáren pokladních. Tiskárna samotná tedy nemá žádnou barvu, tiskne nahříváním média. Originální Nintendo papír má ještě tu speciální vlastnost, že je samolepicí. Vytisknete, odtrhnete, nalepíte na lednici.

Zásoby originální papíru se ovšem tenčí a navíc - termopapír má omezenou životnost. Dodaný papír byl schopný zabarvení do černa leda tak po škádlení zapalovačem. Naštěstí se termopapír o šírce 38mm běžně používá, rulička vás vyjde na srandovních 15 korun.

Spíš, než termopapír, vás potrápí baterie. Tiskárna spolkne šest tužkových, GBA další dvě, původní Game Boy dokonce čtyři. GBA SP není pro kamerku vhodný. Má sice vlastní aku a navíc i podsvícení, vzhledem k řešení slotu je ale výstup z kamerky na displeji otočený o 180°. A s tím se prostě fotit nedá.

Dost řečí, pojďme se společně pokochat mými prvními snímky! Kvalita tisku nic moc, na druhou stranu, je to skoro zadarmo a k pobavení hospodského osazenstva dobré dost. Jak si můžete povšimnout, dopustil jsem se několika selfie, dnes je to prý prudce moderní!

gb-printer-fotky

Zbývá ještě vyřešit přenos fotek z GB přímo do PC a mohu dát všem svým fotoaparátům definitivní sbohem! :)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Nintendo Game Boy + kamera + tiskárna = instantní fotky!"

 • Logout napsal:

  Jó, když mě tím v roce 2001 jeden člověk fotil, tak jsem na to čuměl jak puk, neb tou dobou já maximálně tak cvakal na bakelitovém fixfokusu na 24-snímkovou Agfu či Kodak. Retro-digi-focení já děsně rád!

  • Sledge (admin) napsal:

   Ad retro-digi-focení – ještě bych rád sehnal něco, co ukládá na 3.5 diskety :)

   • Logout napsal:

    To by neměl být problém, sám znám lidi s takovým foťákem dva. Sám mám až novější na mini-CD :-) Ale neměl by být problém na eBay něco najít v rozumných cenách – hledej Sony Mavica.

    Já si vloni koupil deset let starou digitální zrcadlovku a už ničím jiným nefotím, snad kdybych sehnal ještě o pár let starší a o třídu dražší – ta moje stála v roce 2003 jen 50 tisíc bez objektivu, chtěl bych něco, co tenkrát stálo kolem 100-120 tisíc :-D

    A dál bažím ještě po starších přístrojích, protože přeci jen disketový foťák je už věc po roce 2000, ale pomocí CCD se fotí od 80. let :-) Nicméně na takové fajnšmekroviny mi asi peníze nebudou přebývat nikdy…

 • Liso napsal:

  Heh, to je pekná srandička, na koľko ťa tá tlačiareň vyšla?

  Mohol si spraviť aspoň jeden duckface, to sa nosí teraz.

 • LubikCZ napsal:

  Jestli to nebude podobný s jedním ruským foťákem, který dělá špatný fotky už od výroby, ale to je právě na něm to ceněný a dělaj se i výstavy a olympiády :)

  http://xman.idnes.cz/fenomen-jak-fotoaparaty-lomo-zmenily-pohled-na-foceni-pfd-/xman-styl.aspx?c=A080129_162355_xman-styl_fro

  • Sledge (admin) napsal:

   Aneb když jsi fotografický levák, nakup komickou techniku a prohlaš se za alternativního umělce! :))

   Ale jo, se všim se daj dělat skvělý fotky. Nejde o techniku, ale o oko :)

 • Retro Borec napsal:

  Hm, zajímaly by mě výstupy, kdybych s tímhle vyzkoušel „umělecké“ foto přítelkyně. A předpokládám, že tiskárna při tisku vydává romantické zvuky – tip na Valentýna.

 • fruth napsal:

  pěkné

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle