Krabice: Jungle Book

"Ty jo, paráda, krabicovka takové výtečné 2D plošinovky, tak to závidím!" říkáte si a uznale pokyvujete hlavou. Ale pozor, chyba lávky, není Jungle Book jako Jungle Book. Na následujících fotografiích se bohužel nevyjímá ona legendární hopsačka, ale hra o poznání méně atraktivní, o které dokonce většina z vás nemá ani potuchy. Jde o FMV adventuru z roku 1996. Ano, tahle Jungle Book je interaktivním filmem. Tu du dum dum!

Krabice: Jungle Book

Uznávám, že krabice je zdařilá a pohledná, nicméně už ona samolepka informující o 50% slevě nám dává jasně najevo, s čím máme tu čest. Ostatně ani film, ze kterého hra vychází, není žádný zázrak. A to v něm prosím hraje John Cleese! Hra je sice vhodná pro děti od šesti 6 let, ale co se mě týče, tak každému, kdo pustí dítě k FMV adventuře z 90. let, by měl na dveře zaklepat Barnevernet.

Krabice: Jungle Book

Follow your instincts, but beware... danger lurks in the jungle! Hele, kartóne, neprovokuj, kdybych následoval své instinkty, tak už hoříš v kamnech. Stejně jako bude hořet ten opičák na obrázku vlevo dole. Nevím sice, jaká je náplň hry, ale jestli tohle není klasická scéna umlácení šimpanze pochodní s následnou sklizní expů, tak rezignuji na pozici nástěnkáře.

Krabice: Jungle Book

Nějaká ta další pozadí, zaplaťpánbůh toliko příběhová. Mauglí potřebuje pomoc, celá ta jeho zoo potřebuje pomoc, a oddřete to samozřejmě zase vy. Ale jestli někdo někdy někoho zachránil sledováním videí v mizerné kvalitě, tak sním dobrovolně hada. Zapamatujte si prosím nadpis druhého odstavce: "Like magic, you'll be able to talk with the animals." Ještě se k tomu vrátíme.

Krabice: Jungle Book

Zrada! Odporná, zákeřná, podlá zrada! Vnitřek kartónové krabice je vyložen, a úplně se mi chvějí všechny tři prsty, kterými to buším do klávesnice, ohavným plastem. Plastem, co chrastí, láme se a působí neskutečně lacině. Tak tohle ne přátelé, za prvé je to neekologické, což je mi upřímně řečeno buřt, a za druhé to postrádá styl.

Krabice: Jungle Book

Nějaké ty letáky, tenhle upoutává na další herní skvost, FMV adventuru The Legend of Pinocchio, která roku 1996 skutečně vyšla, ovšem pod názvem The Adventures of Pinocchio.

Krabice: Jungle Book

No a tenhle po nás žádá registraci. Nevyplnil. Nikdy. Nikdo.

Krabice: Jungle Book

No a tohle je "libůstka", malé CD se softwarem, který vám umožnil připojení do sítě Prodigy. V roce vydání hry už nešlo o samostatnou síť služeb, ale pouhého providera umožňujícího připojení k internetu.

Krabice: Jungle Book

Ale zpět ke hře. Jungle Book se rozlézá na dvojici blyštivých placek, a tím "blyštivých" myslím, že se blýskají z obou stran, všimněte si tygříka a medvídka. Kdepak se nám asi schovává prasátko, oslík a další idioti ze Stokorcového lesa? Jo pardon, špatné universum...

Krabice: Jungle Book

Jelikož FMV adventury jsou pověstné tím, že se hrají v podstatě samy, obsáhlých manuálů není třeba. Ti nejpomalejší z pomalých mohou základní informace o ovládání načerpat z bookletu.

Krabice: Jungle Book

Vzpomínáte si, jak jste si měli pamatovat? Zcela upřímně uznávám, že tohle není nezajímavé! Ke hře je přibalen mikrofon, pomocí kterého se budete učit řeči zvířat. Jakým způsobem je to reálně implementováno se neodvažuji zkoumat, ale kudos za snahu hraní něčím ozvláštnit.

Btw. taky vám hned před očima naskočila recenze na Dungeon Master 3, ve které Andrej Anastasov bájil o hlasovém ovládání magie?

Krabice: Jungle Book

Vida, mapa! A jaká pěkná! Sice podle ní netrefíte ani na záchod, ale když už se ztratíte, tak přesně víte, KDE.

Krabice: Jungle Book

A očekávaný finiš, minimální požadavky. Na rok 1996 jsou relativně light, 486 DX2/66 MHz s 8MB RAM dávno není záležitostí movitých hráčů. Nějaká ta Windows už upirátil každý, a levné Sound Blaster klony jsou k mání na každém rohu. Trochu horší je to s tou CD-ROMkou, ale co čekáte, když si kupujete dvoucédéčkové FMV adventury. Buďte rádi, že přišel jen požadavek na CD mechaniku, a ne rovnou boží trest.

Závěr? Hra je neatraktivní, a výrobce zachyboval s plastem, ale jinak docela pěkné, a dokonce s mapou. Tak třeba to někdy naláduju do Pentia 3 a vyzkouším prostřednictvím mikrofonu znělým "huš huš" plašit v džungli dotírající papoušky a tygry.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Krabice: Jungle Book"

  • jvempire napsal:

    Ten začátek jsi přesně trefil a vlastně i to pokračování. Ale ten mikrofon vypadá zajímavě, kvůli tomu by hra stála za zkoušku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

12 patronů přispívá částkou 1360 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Placka / odznak C64kPlacka / odznak C64k 18 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle