Avatar

Zvažte možnost registrace, zatím jste zde jako
HOST

sp_LogInOutPřihlásit se
RSS

720kB 3.5" diskety

24/10/2015 - 17:38
Avatar
LubikCZ

Neměl by náhodou někdo?

Každý počítač je hloupý nebo chytrý pouze tak, jako jeho majitel.

24/10/2015 - 21:13
Avatar
Olomouc

LubikCZ napsal(a)
Neměl by náhodou někdo?

Kolik jich nutně potřebuješ?

25/10/2015 - 01:02
Avatar
LubikCZ

jjilek napsal(a)

LubikCZ napsal(a)
Neměl by náhodou někdo?

Kolik jich nutně potřebuješ?

Čím víc, tím líp. Vzhledem k tomu, že zápis i čtení je fyzická záležitost a tedy z deseti disket může být použitelná třeba jen jedna. Máš? Kolik? Za kolik? :)

Každý počítač je hloupý nebo chytrý pouze tak, jako jeho majitel.

25/10/2015 - 08:06
Avatar

Já bych tady taky pár kousků vyhrábl. Stav neznámý, dostal jsem je kdysi z Amigou a většina z uložených her už nešla přečíst, co si tak vzpomínám :) Ale po zformátování se většinou vadné bloky neobjevily.

25/10/2015 - 08:28
Avatar
Olomouc

Můžu pustit jen pár kousků, všechny před odesláním přeformátuji abych neposílal balast. Proto se ptám, kolik nutně potřebuješ. Za poštovné a něco navíc za strávený čas s formátováním a poštou. Formátuji na mechanice 720 kB.

25/10/2015 - 11:06
Avatar
LubikCZ

jjilek napsal(a)
Můžu pustit jen pár kousků, všechny před odesláním přeformátuji abych neposílal balast. Proto se ptám, kolik nutně potřebuješ. Za poštovné a něco navíc za strávený čas s formátováním a poštou. Formátuji na mechanice 720 kB.

Pošli kolik můžeš. Jak jsem psal, mechanicky se opotřebovávají, takže čím více, tím lépe. A můžeš na ně hodit něco zajímavého pro DOS. Na ceně už se dohodneme.

Je to jednoduchá rovnice:
kolik za jednu disketu * počet disket + poštovné + odměna = zaokrouhlení na celé stovky směrem nahoru :)

To platí i pro Sledge.

Zatím díky kucííí :)

Každý počítač je hloupý nebo chytrý pouze tak, jako jeho majitel.

25/10/2015 - 14:16
Avatar

Tak 10 kousků ti pošlu, formát určo zvládneš sám, cena jako obvykle 0. Adresu snad někde vylovim.

25/10/2015 - 18:16
Avatar
LubikCZ

Sledge napsal(a)
Tak 10 kousků ti pošlu, formát určo zvládneš sám, cena jako obvykle 0. Adresu snad někde vylovim.

Super, díky a pošli mi pak do SZ č. ú. a cenu. Odměna tě stejně nemine. A kdybys náhodou adresu nevyštrachal, tak si o ni napiš :)

Každý počítač je hloupý nebo chytrý pouze tak, jako jeho majitel.

26/10/2015 - 14:16
Avatar
RomanOn

pokial nepotrebujes bootovat tak ti stacia obyvajne 1.44MB diskety s prelepenou dierou a naformatovane ako 720KB, mam to odskusane, funguje to. Nefunguje to jedine na systemove diskety, tie musia byt original 720KB

26/10/2015 - 22:53
Avatar
Sany

Kdyz jsem kluci rozjizdel IBM PS/2 model 30 (coz je take XT-cko), tak DD 3.5 mechanika k memu prekvapeni zchroustala zcela vse, co jsem ji v podobe HD disket, zformatovanych na 720kB (s prelepenou dirou), predhodil - vcetne systemovek, vse bez problemu a na prvni pokus ! Je ale pravda, ze tento PS/2 je zrovna ponekud "specialni XT", takze se to muze chovat jeste uplne jinak nez bezna XTcka.

27/10/2015 - 04:01
Avatar
LubikCZ

RomanOn napsal(a)
pokial nepotrebujes bootovat tak ti stacia obyvajne 1.44MB diskety s prelepenou dierou a naformatovane ako 720KB, mam to odskusane, funguje to. Nefunguje to jedine na systemove diskety, tie musia byt original 720KB

Nestačí, PPC640-ka takové diskety nezchroustne a to jsem je formátoval na 486-ce v DOSu, proto bych chtěl mít normální 720-ky. Prostě jak píše Sany, není XT-čko jako XT-čko :)

Každý počítač je hloupý nebo chytrý pouze tak, jako jeho majitel.

27/10/2015 - 04:03
Avatar
LubikCZ

Sany napsal(a)
Kdyz jsem kluci rozjizdel IBM PS/2 model 30 (coz je take XT-cko), tak DD 3.5 mechanika k memu prekvapeni zchroustala zcela vse, co jsem ji v podobe HD disket, zformatovanych na 720kB (s prelepenou dirou), predhodil - vcetne systemovek, vse bez problemu a na prvni pokus ! Je ale pravda, ze tento PS/2 je zrovna ponekud "specialni XT", takze se to muze chovat jeste uplne jinak nez bezna XTcka.

Jsem myslel, že 30-ka má 1.44-ku disketovku nebo je víc typů?

Každý počítač je hloupý nebo chytrý pouze tak, jako jeho majitel.

27/10/2015 - 08:18
Avatar
RomanOn

LubikCZ napsal(a)

RomanOn napsal(a)
pokial nepotrebujes bootovat tak ti stacia obyvajne 1.44MB diskety s prelepenou dierou a naformatovane ako 720KB, mam to odskusane, funguje to. Nefunguje to jedine na systemove diskety, tie musia byt original 720KB

Nestačí, PPC640-ka takové diskety nezchroustne a to jsem je formátoval na 486-ce v DOSu, proto bych chtěl mít normální 720-ky. Prostě jak píše Sany, není XT-čko jako XT-čko :)

Hm, tak to neviem, ja som to skusal na mojom IBM PC 5140, ako som pisal, na bezne data mi ide 1.44 s prelepenou dierou a formatom na 720. Na boot mi ide iba origo 720tka

27/10/2015 - 12:01
Avatar
Dolní Dunajovice

Ja nejakou zasobu mam, fuglovky :)

 

DSCN1313.JPG

sp_PlupAttachments Attachments
27/10/2015 - 13:48
Avatar
Sany

LubikCZ napsal(a)

Sany napsal(a)
Kdyz jsem kluci rozjizdel IBM PS/2 model 30 (coz je take XT-cko), tak DD 3.5 mechanika k memu prekvapeni zchroustala zcela vse, co jsem ji v podobe HD disket, zformatovanych na 720kB (s prelepenou dirou), predhodil - vcetne systemovek, vse bez problemu a na prvni pokus ! Je ale pravda, ze tento PS/2 je zrovna ponekud "specialni XT", takze se to muze chovat jeste uplne jinak nez bezna XTcka.

Jsem myslel, že 30-ka má 1.44-ku disketovku nebo je víc typů?

30-ka ma DD mechaniku, jako kazde spravne XT : http://ps-2.kev009.com/pcpartnerinfo/ctstips/7492.htm

Jina vec je ale 30-ka model 286, tam uz bude klasika floparna HD 1.44 :)

28/10/2015 - 11:25
Avatar
LubikCZ

Clous: Paráda, kdes jich splašil tolik? :)

Každý počítač je hloupý nebo chytrý pouze tak, jako jeho majitel.

28/10/2015 - 11:28
Avatar
LubikCZ

Sany: Vidíš to, nějak mi nedošlo, že jde o 286-ku a ne o XT-čko. Budu si muset takové XT-čko taky pořídit :)

Každý počítač je hloupý nebo chytrý pouze tak, jako jeho majitel.

28/10/2015 - 17:41
Avatar
Olomouc

LubikCZ napsal(a)
Sany: Vidíš to, nějak mi nedošlo, že jde o 286-ku a ne o XT-čko. Budu si muset takové XT-čko taky pořídit :)

Stačí sehnat mechaniku na 720 kB.

29/10/2015 - 00:37
Avatar
LubikCZ

jjilek napsal(a)
LubikCZ napsal(a)
Sany: Vidíš to, nějak mi nedošlo, že jde o 286-ku a ne o XT-čko. Budu si muset takové XT-čko taky pořídit :)

Stačí sehnat mechaniku na 720 kB.

To těžko, 286-ka není XT-čko. To znamená, že tam není rozdíl jen v mechanice.

Každý počítač je hloupý nebo chytrý pouze tak, jako jeho majitel.

29/10/2015 - 08:54
Avatar
Sany

LubikCZ napsal(a)

jjilek napsal(a)
LubikCZ napsal(a)
Sany: Vidíš to, nějak mi nedošlo, že jde o 286-ku a ne o XT-čko. Budu si muset takové XT-čko taky pořídit :)

Stačí sehnat mechaniku na 720 kB.

To těžko, 286-ka není XT-čko. To znamená, že tam není rozdíl jen v mechanice.

A zrovna model 30 od IBM není jen tak nějaké ledajaké XT - pokud je mi známo, je to např. jediné existující XT, ke kterému můžeš nativně připojit moderní klávesku PS/2 i s myší a nemusí se tak shánět XT ani AT klávesnice. Horší zpráva je, že do něj existují asi jen 2 typy možných proprietárních disků IBM, s kterými pracuje. A nefunguje v něm např. ani disk s identickým rozhraním z modelu 30 286 - je kapacitně moc "velký" (30MB místo 20MB) a BIOS řadiče ho proto nerozpozná :)

Časové pásmo: Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 351

Právě online:
81 Host(é)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(é)

Nejaktivnejší uživatelé:

LubikCZ: 2160

Sany: 1498

MilasPce: 1494

Neny: 1136

Powerack: 965

Logout: 934

Statistiky uživatelů:

Hosté: 14

Členové: 674

Moderátoři: 0

Administrátoři: 1

Statistiky fóra:

Skupiny: 5

Fóra: 24

Témata: 1398

Příspěvky: 23755

Nejnovější uživatelé:

Pavel Pavel, LEON Pilot, Jan “Druid” Schicho, POLÁŠEK TOMÁŠ, Stanos, zbynek, BuziBob, NEILik, fmatejic, SLOVACKOVA VERY, klouda, Rocky, Jiří Hefler, vychu, TomMiga

Administrátoři: Sledge: 5639

Podpořit finančním příspěvkem »

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

16 patronů přispívá částkou 1758 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)
Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš, kvalita B, různé motivy - 228x189x2mm, GEROJSRetro podložka pod myš, kvalita B, různé motivy - 228x189x2mm, GEROJS 99 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle