Avatar

Zvažte možnost registrace, zatím jste zde jako
HOST

sp_LogInOutPřihlásit se
No permission to create posts
RSS

Střecha nad hlavou

08/11/2019 - 17:47
Avatar

Pánové, teda pořídit si byt v baráku, co stavěli a) muklové, b) "dobrovolní" brigádníci v rámci akce Z, to vše pod dohledem věčně ožralýho (vel)mistra, to je zdroj radosti, jemuž není rovno. Penroseho schodiště hadr, hledat v té křivosti řád, logiku či smysl nemá cenu, všechno marný. Jediné, co pomáhá, je skrze slzy vzteku mezi zuby drtit "bylo to levný, bylo to levný" :))

08/11/2019 - 18:03
Avatar
Nox

Mohl bys prosim napsat, o kolik procent to bylo levnejsi nez srovnatelny byt nepostaveny takovymto zpusobem? 

Njn, takova ceska verze slumu, kdy se to splacalo z kdeceho kdekym. Pri dnesnich cenach nebyt stavebni normy, tak vetsina populace zije ve vlastnorucne splacanych domech z bouracek a druho/tretiradeho materialu.

08/11/2019 - 18:08
Avatar

Nejsem odborník přes reality, ale můžu ti říct, že v dané lokalitě (tedy v daném městě) jsou i panelákové byty (které jsou na tom ostatně s kvalitou velmi podobně, nejde-li o původní "předváděcí" zástavbu) o cca 30% dražší. Peklo :)

08/11/2019 - 20:42
Avatar
Nox

Dik za info. Tak alespon ze tech 30% je celkem znat, temer vsude uz to je dneska z milionovych castek. Bydleni je holt dneska luxus, ktery uz pomalu neni pro pracujici lidi.

08/11/2019 - 20:54
Avatar
Srandista
Brno

Ja po svojich osobných skúsenostiach teda musím povedať, že byt v paneláku bych zobral oproti novostabe ktorýkoľvek deň v týždni. To jak sa dnes stavia je v podstate výsmech normám, a napriek tomu, že čiste technicky sú normy splnené sú na tom tie byty kvalitatívne horšie ako tie z pred 50 rokov...

Nox: nuž, za mňa ale otázka znie, či to vlastne doteraz bolo správne, že na vlastné bývanie dočiahol úplne hocikto. Asi tu s týmto názorom budem nepopulárny, ale ja si fakt myslím, že vlastné bývanie luxus je, a naozaj sa nemá jednať o žiadnu samozrejmosť, alebo nebodaj ľudské právo (ako som už o ňom pár krát počul).

08/11/2019 - 21:42
Avatar
Praha

Teda dneska je to spíš o tom po někom byt zdědit, než abys na to dosáhl vlastníma silama, protože než zaplatíš hypotéku, máš to na dvacet, třicet let a pokud náhodou něco zvoráš, přijdeš o práci, nebo se prostě dostaneš do problémů s placením, banka bydlení shrábne a jsi v ******. Žádná sranda. Vlastní bydlení je sen, hele. Je nás kolik? Deset a půl milionu? Možná víc. A kolik je bytů, či jiných obytných prostor?

Na to, abys dneska zvládal splácet byt (dejme tomu cena 2,5M za 2+kk) potřebuješ kolem 30k - 40k čistýho, což nemá každý.

Že já sem vůbec chodil :-D

486: MB: Lucky Star 486E, CPU: Am5x86 P75 @160, RAM: 32MB, HDD: 4GB CF, VGA: S3 ViRGE/DX 375 4MB (30ns), OS: Windows 98 SE SP2

WWW: Archive Aukro: Nabídky

Avatar (random image from her set)

09/11/2019 - 00:20
Avatar
Dolní Dunajovice

My jsme si rozšiřovali domeček - původně to byl 1+1 (70m2). V roce 2013 se z toho udělali 4+1 (+90m2) a vyšlo to na 700k + se nachystalo na další rozšíření. Podlahové topení, elektrika a voda s odpady.

2017 jsem si přidali další 4 místnosti, 3 pokoje a velká chodba, tedy + dalších 90m2 a to vyšlo na 500k. Celkově teď máme 250m2 prostoru pro život. Levněji protože tam nebyl kotel, koupelna, kuchyň a dělal se jen malá střecha.

Nemáme žádné patro, nemáme rádi schody a to hlavně kvůli dětem a za mě to nebylo tak drahé. Stavěl jsem to, když žena přišla z práce okolo 14hod. a končil jsem okolo 20hod. Vždycky to trvalo 10 měsíců, byla to dřina i sranda a nic na tom není. Navíc, sám sebe člověk neošidí :-)

Tady už stojí obě:

DSCN5472-2.jpg

sp_PlupAttachments Attachments
09/11/2019 - 01:23
Avatar
Praha

Mno takhle. Je něco jinýho, když si pořizuješ byt ve větším městě, kde ta cena je prostě vysoká právě z toho důvodu, že je to ve městě a něco jinýho, když si svépomocí stavíš přístavbu, či jak se tomu nadává, k už hotovýmu základu. Taky jde o to tam navést elektřinu, vodu, plyn a odpad (dle potřeby) a zařídit to. Každopádně dobrá práce. Už je to omítnutý a zateplený, nebo jen jak je na fotu?

To podlahový topení jsem někde viděl na youtube, jak se dělá. Zajímavý. Ale jak moc je to účinný? Tam přeci jak je to spojený se základama do země musí být ztráty ne?

486: MB: Lucky Star 486E, CPU: Am5x86 P75 @160, RAM: 32MB, HDD: 4GB CF, VGA: S3 ViRGE/DX 375 4MB (30ns), OS: Windows 98 SE SP2

WWW: Archive Aukro: Nabídky

Avatar (random image from her set)

09/11/2019 - 09:54
Avatar

@Clous: Všechna čest a dobrá práce, na tohle bych neměl, já se skládám už při rekonstrukci toho bytu :) Vypadá to moc pěkně!

@Powerack: Já bych to zas neviděl tak černě, problém je "jen" v tom, že velký město je prostě drahý. Co se poslední 3-4 roky stalo s cenama v Praze je šílený :) Na druhou stranu je to možná dobře, infrastruktura pojme jen dané množství lidí, jednoduše nemůže půlka republiky bydlet v Praze, a ty rostoucí ceny působí jako účinný filtr. Když trochu slevíš a podíváš se kolem (což znamená po celé ČR, vzhledem k tomu, jak je mrňavá), možnosti jsou. Jsou lokality, kde se dají 75m2 byty sehnat za 300-400k :) (Uznávám, zhusta jsou to lokality, kde bych opravdu bydlet nechtěl, ale zdaleka ne vždy, najdou se i pěkný místa.)

09/11/2019 - 10:07
Avatar
Praha

Sledge, já bych taky v těch lokalitách bydlet nechtěl. Všichni víme, proč je tam tak levno :-D Obvykle jsou to opravdu slumy, kde se "nepřizpůsobivé menšiny" scházejí - a nejde je odtud dostat ani obuškem, ani pěstí.

Asi takhle. Mimo Prahu bych žít nechtěl. Hezky si všude dojedu MHD a neřeším nic dalšího. Člověk si holt na to pohodlí zvykne a pak se mu už nikam nechce.

486: MB: Lucky Star 486E, CPU: Am5x86 P75 @160, RAM: 32MB, HDD: 4GB CF, VGA: S3 ViRGE/DX 375 4MB (30ns), OS: Windows 98 SE SP2

WWW: Archive Aukro: Nabídky

Avatar (random image from her set)

09/11/2019 - 10:16
Avatar

V těch nevyhlášenějších problémových lokalitách jsou dokonce byty ještě mnohem levnější. V tom cenovém rozmezí, co jsem uváděl, už se dá sehnat i byt v klidnějším sousedství.

Já to mám asi trochu snazší, protože původně z Prahy nejsem, a ač tu žiju posledních 15 let (hergot, to to letí) a nejradši bych tu taky zůstal, tak pro mě nebyl takový problém spolknout hořkou piluli a smířit se z cestou zpět do krajského města. Tam sice nejezdí co 3 minuty MHD, ale na druhou stranu svižnou chůzí přejdeš z jednoho konce na druhý za 30 minut :)) (Nepočítám periferie, kde beztak není co pohledávat.) A hypotéka díky nižším cenám není takový strašák, jako by byl v Praze, sice je to pořád 30 let splácení, ale výše splátky je v podstatě legrační. Takže je navíc perspektiva, že se to podaří splatit o citelný kus dřív.

09/11/2019 - 12:37
Avatar
Dolní Dunajovice

Podlahové topení je super, už bych jiný nechtěl. Předtím jsme měli troje vafky v tom 1+1, navíc nezateplený, takže jsme za plyn platili okolo 18k. Potom to s první přístavbou dělalo 20k a teď platíme 22k. Na jaře a na podzim do trubek pouštím 38C a v zimě, když už je pod nulou přidám na 42C. Můžu až max 46C, ale zatím to nebylo potřeba. Parádní jsou koupelny, tam má plný průtok, navíc okruhy to jsou krátké, takže když člověk leze z očisty, šlápne na teplíčko :-)

DSCN6508.jpg

Když se pokládají ty trubky, je celkově pod nimi 10cm tvrzeného polystyrénu a potom leží na dalším, to je to černý se špuntama. Potom se to zalije 6cm betonem, takže dolů teplo nejde. Po obvodu betonu musí být 1cm mezera, jak beton němí svoji teplotu, tak pracuje, takže ani do stěn teplo neuniká a protože se jich nedotýká.

Tohle je rok 2013, za ním jde vidět původní malý domeček.

DSCN6366.jpg

Tady je to rok 2017 a pohled z druhé strany. Úplně vpravo je vidět stodola, tam mám nějaký hromady věcí okolo počítačů :-D

DSCN5308.jpg

Celý barák je už zateplený, ale nemá fajnovou omítku, tu jsem zatím udělal jen do ulice. Ty omítky, to je děsný opruz, ale jednou se snad rozhoupu. Šetříme dál, tak možná to ani já už dělat nebudu, protože to je plocha jako kráva :-D 

Příští rok chci spíše opravit jednu z takovou menší budovu a tam si udělat dílnu na železo a dřevo. Mám v plánu postavit velký skleník a velkou pergolu. 

sp_PlupAttachments Attachments
09/11/2019 - 14:00
Avatar

@Srandista: Ano, o kvalitě některých novostaveb jsem slyšel dobré horror story. Může to být přehnané, sám to samozřejmě nepoznám, co ale poznám je šílené uspořádání vnitřního prostoru, a takové chuťovky, jako kuchyně hned za vstupními dveřmi, či koupelna větší než obývák, protože to prostě tak vyšlo, jsem viděl na vlastní oči :) Ad paneláky - sám jsem v jednom vyrostl a pozoruhodných řešení si vybavuju dost, elektroinstalace namotaná kolem vodovodních trubek, betonová podlaha samý důlek na kuličky a na ní parkety, co jsou z dřeva měkčího než šlehačka, křivá futra... stěny byly nejspíš rovné jen proto, že jim to tak pěkné vozili už z fabriky :)

09/11/2019 - 19:19
Avatar
Nox

Srandista: Mozna se spatne chapeme, ale jak by sis predstavoval, ze tedy lide budou bydlet? Bud budou bezdomovci, diky cemu je taky asi tezko nekdo zamestna, nebo na nejake ubytovne, ktera muze kdykoliv skoncit, treba protoze majitel najde lepsi vyuziti toho mista, popripade skonci dotace/pronajem od mesta, vlastni bydleni jsi zavrhl ty a komercni najem si muze dovolit jen par nejbohatsich, kteri si mohou dovolit vedle bytu platit i sluzby a zisk majitele nemovitosti. Tim nechci rict, ze by na vlastni bydleni mel byt nejaky automaticky narok, dotace nebo neco podobneho.

Powerack: Skoda, ze nejsou nejake presne statistiky, ale za poslednich tusim 10 let vzrostl pocet obyvatel CR z 10,3 na 10,6 milionu. Plus tu bude asi dost gastarbeiteru, ktere mozna oficialni statistiky nevedou v potaz. Na druhou stranu mame nejakou neprilis velkou vystavbu a spousta bytu je dneska patrne vyuzivana jako komercni prostory, hodne se mluvi o Airbnb, ovsem to taky muze byt jen spicka ledovce. Takze to vypada, ze situace s bydlenim bude stale zoufalejsi.

Clous: Hezke, urcite to dalo spousta prace. Bohuzel ne kazdy ma k dispozici takovy zaklad a pro mesta to neni reseni.

Sledge: Delas to osobne, nebo firmama  a remeslnikama? Ja delal to druhe a taky to stalo za to. Problem je, ze Praha je v CR v podstate jedine trochu vetsi mesto, takze kdyz chces zit v civilizaci, moc jinych moznosti nemas. Nebo skoncis na dedine, kde je problem sehnat praci, ta je za bidny plat a po praci muzes leda koukat do hnoje. Ty levne lokality budou patrne za ty penize spise jeste drahe. Navic Praha je neskutecna v tom, ze kdykoliv sednes na metro a za chvilku ses tam kde potrebujes a to cele pri rocni permanentce tusim za 10Kc denne. Zkus si takhle dojizdet byt jen do prace nekde na dedine. O panelacich koluje taky rada horror story, tohle bude fakt kus od kusu.

Co me spis desi je, ze nikdo neresi, jaky to bude mit dopad na celou spolecnost. Pry 1/4 lidi ma hypoteku, cili ti jsou v podstate odepsani, cely zivot budou akorat resit, aby meli na splatky. Plus treba i ja jako laik vidim, ze kdyz koupim nemovitost, zamknu ji a necham prazdnou, budu poroste o cenu udrzby nebo i neco vydelam (vypocteno z mistnich podminek), pricemz z nabidky v dannem miste bude o nemovitost mene, tj. zhorsi se zivotni podminky ostatnim. Dan z prevodu nemovitosti 4% tomu taky nenahrava, menit byt z jakehokoliv duvodu nez krajni nouze je v podstate vyhazovani penez. O nejakem stehovani za praci si muzeme nechat zdat, nez rozdil ve mzde pokryje rozdil v nakladech na bydleni, patrne dotycny uz sejde vekem.

Starsi generace mela byt z minuleho rezimu, ci ho zprivatizovala od mesta (ne vsichni), mladsi si jeste mohli vzit na krk celozivotni otroctvi jmenem hypoteka a co bude delat ta nejnovejsi generace, ktera nebude mit ani jednu z techto moznosti? Skoncime v lepsi pripade v miniaturnich kojich jako Japonci?

09/11/2019 - 19:38
Avatar
Srandista
Brno

Pockaj Nox, asi sme sa nepochopili. Ja nezavrhujem vlastne byvanie, ved sam byvam vo "vlastnom". Ja som len povedal, ze este donedavna to bol divoky zapad, kde dostal pomaly 100% hypo hocikto, kto siel zrovna nahodou okolo banky. A vsetci dobre vieme, co to spravilo v USA. Takze len narazam na to, ze do vlastneho ma ist ten, kto si to moze dovolit. Coz pochopitelne nie je vysokoskolak s mokrym diplomom so zaujmom o 4 izbovy byt na samostatne byvanie (aj na takych strelcov som narazil v diskuziach, co brali posledne upravy od CNB ako strasnu nespravodlivost).

A inak fakt nesuhlasim s tym, ze Praha je tu jedine vacsie mesto a uz vonkoncom nie s tym, ze v nej sadnes na metro a kdekolvek si za "chvilu". Ale asi len mame kazdy inaksie ponimanie o chvilke.

@Sledge: no v novostavbe, kde som byval bola kvazi neexistujuca zvukova izolacia, neexistovala tam mikroventilacia, takze byt so zavretymi oknami bol kvazi hermeticky uzavrety, do steny si vrtal ako do masla, atd., naslo by sa toho este o dost viac. A to sme mali este stastie, ze nad nami nikto nebyval. Teraz si zijem spokojne v spravenom panelaku, kde som po nastahovani musel viac menej len vymalovat a obrusit parkety v spalni a detskej, nad hlavou uz je len strecha a prisaham, 7 rokov co tu byvam neviem o susedoch. Ja bych veru tento panelakovy byt za ziadnu novostabu nevymenil.

09/11/2019 - 19:49
Avatar
Nox

Srandista: Diky za upresneni. S timhle souhlasim, uprime mi neopak podminky CNB prijdou relativne mirne, byt jejich dopad muze byt obrovsky. U toho 4izboveho bytu jsem se casto stretl s nazorem, ze to cloveku usetri stehovani, prestavby a dnes tu silenou dan z prevodu. Ale tohle fakt nema byt byt pro cloveka, co teprve zacal vydelavat.

Mluvim z vlastni zkusenosti, ikdyz jsem v Praze zil jen 3/4 roku jako student s holym zadkem. Ted bydlim v male spinave dire a kdyz chci neco koupit, nebo nekam vyrazit, musim sednout a jet do Prahy nebo Brna (nebo jine mesto dle moznosti dopravy). Protoze tady proste nic neni, jen par supermarketu s jidlem. Je pravda, ze jina mesta vyzkousena nemam a to metro ve me fakt zanechalo hluboky dojem.

Jinak kdyz ctu tvuj popis panelaku, pridam jeste svoji zkusenost z panelaku z 90tych let a starsiho cihlaku. Rozdil byl predevsim v tom, ze kdyz nekdo zacne vrtat do zdi diru na hmozdinku, v panelaku to slysi cely barak. Pri poctu bytu cca 50 to znamena, ze si ten kraval uzijes kazdy vikend. V cihlaku slysis max 1 patro nad sebou. Takze mozna stary cihlak muze byt jeste lepsi nez panelak.

10/11/2019 - 09:04
Avatar

@Nox: Práce demoliční osobně, ale na odbornou práci odborníky, takže mi tam běhaj řemeslníci. Zatím musim zaklepat, asi jsme měli štěstí a narazili na slušnou partu, je to otec a dva synové, a docela jim to jde od ruky :) Teď přes víkend dělaj vodu, což je zatím asi nejnáročnější část, tak ti pak řeknu, jak to dopadlo, jestli ok, tak už se asi nemám čeho bát :)) "Ze kdykoliv sednes na metro a za chvilku ses tam kde potrebujes" - zase pozor, MHD tu sice funguje znamenitě, ale vzdálenost je vzdálenost, cesta do kanclu Suchdol - Radlice mi denně sežrala skoro 2 hodiny (1h tam, 1h zpět). Daň z nabytí nemovitosti je pakárna, minimálně pro nabytí první nemovitosti (prvního bydlení) by imho měla být nulová.

@Srandista: Zrovna pod střechou bylo v našem paneláku taky veselo, tam to mělo tendenci masivně plesnivět. Ale to myslim pozdější oprava / úprava střechy vyřešila. Ad zvuková izolace v novostavbě - to je jasný "katování kostů" no, pro to neni omluva. Mě ten legendární hluk v panelácích taky nikdy nepřišel jako problém, sem tam něco zaslechneš, ale to v každý bytovce. A přijde mi, že od doby, co si všichni udělali zděný jádra, se to spíš zlepšilo. Co mě zpětně vadí na paneláku je dispozice, což samozřejmě u jinýho paneláku nemusí být problém, ale v našem případě to byla klasika - sice 3+1, ale mrňavé místnosti (nemá to myslím ani 60m2), a kuchyně v chodbě. Jako dítěti mi to nepřišlo, ale když jsem jako dospělý přijel na pár dnů na návštěvu, z nedostatku místa a soukromí jsem šílel :) Na druhou stranu víkendové svátky vrtání a bušení se tady nekonaly, šlo o malej barák, všehovšudy 12 bytů.

10/11/2019 - 13:20
Avatar
Nox

Sledge: Tak hlavne at ti to vsechno dopadne ok. U metra je mi jasne, ze taky muzu jet i hodinu, ale bez nej to nebude lepsi. A ta cena je neskutecna, kdyz mas rocni litacku. Pokud nemas auto, zeptej se nekoho, kolik da rocne za to ze si vozi zadek v plechovy krabici - pozor nejen, benzin, ale i cena auta, pojisteni, atd.

Jinak 3+1 ma mit cca 80m a vice, 60m je dost ulet, byt takove samozrejme existuji.

11/11/2019 - 10:59
Avatar
Prague

Kdybych se chtěl traumatizovat, zavzpomínal bych, jak jsme šli z pražské garsonky postavené před rokem 2006 do novostavby mimo Prahu postavené v roce 2015 abychom ji po třech letech prodali a šli zpět do Prahy, i když zatím jen do nájmu. Traumatizovat se ale nechci, takže vzpomínat nebudu - jediné, co to trauma snížilo byl čistý zisk na bytu zhruba 850 tisíc za ty blbé tři roky, trh se tak posunul.

Ale kdo říká, že v Praze nejsi MHD všude za chvilku, nikdy do Prahy nezkoušel dojíždět z jejího "těsného okolí" :)

11/11/2019 - 11:00
Avatar
Prague

Nox napsal(a)

Jinak 3+1 ma mit cca 80m a vice, 60m je dost ulet, byt takove samozrejme existuji.  

A přeci jen mi to nedá: 3+kk mají dneska v novostavbách z 90% méně než 60 metrů, když ne už je to luxus/nadstandard. A to je 60m do kterých je započítaná koupelna, WC a chodba mezi místnostma, což se za dob minulých do oficiální plochy bytu počítat nesmělo.

11/11/2019 - 15:21
Avatar
Srandista
Brno

Wow, tak to ta nasa ex-novostavba bol zjavne uplny luxus, kedze sme byvali v 2+kk s 56m² :D Teraz sme v panelaku, 3+1 so 76m².

@Sledge: s dispoziciami je to take vselijake, strasne imho zalezi byt od bytu. My mame 3+1 stejne ako moji rodicia, ale oni vdaka vhodnej dispozicii dokazali spravit z predsiene obyvacku, a tak zrazu boli v byte 2 detske, spalna a kuchyna. V nasom byte je nieco take vzhladom na dispoziciu absolutne nemyslitelne. Zatial to samozrejme nicomu nevadi, a pevne teda dufam, ze to nebude nicomu vadit ani do buducnosti.

11/11/2019 - 21:49
Avatar
Nox

Logout. Tak 3+kk je v podstate jen vychcaneji napsane 2+1. A v inzeratech jsem uz do tech metru videl napsanou i terasu, coz mi prijde vtipne zvlaste na Vysocine, kde ji muzes pouzit na vyzkouseni sily deste a vetru nez jdes ven. Tusim to byl "luxusni" byt co mel 100m a z toho 20m terasa, ktera je ti vetsinou k nicemu.

12/11/2019 - 13:40
Avatar
Prague

Srandista napsal(a)
Wow, tak to ta nasa ex-novostavba bol zjavne uplny luxus, kedze sme byvali v 2+kk s 56m² :D Teraz sme v panelaku, 3+1 so 76m².

Bohužel je to tak, náš byt v Lysé nad Labem, kde jsme vydrželi tři roky z čehož jsme poslední rok už jen prodávali a plánovali návrat kamkoliv do Prahy měl 55.6 metru a bylo to 3+kk. Samotné obytné místnosti byly 19, 10 a 13 metrů čtverečních, zbytek byla stupidní chodba do L, komora, WC a koupelna. A když jsme prodávali a zájemce si přivedl stavebního experta na kontrolu stavu, tak ten si pochvaloval, že to je ještě poctivý dům z let 2010-2015, že "teď se to už staví úplně hrozné".

Přitom - sousedi byli přes zeď slyšet tak, že jim bylo rozumět, vzduchotechnika celého domu byla poddimenzovaná, takže když někdo ve dvě v noci začal vařit ovar, tak jsme to měli až v obýváku a zdi nesly zvuk úplně divně - slyšel jsem lidi co bydleli uhlopříčně přes dům ze zdi za hlavou postele.

Teď jsme v nájmu v cca 70m2 bytě který je 2+1 a je postaven v roce 1956. Jak nejsem fandou dob minulých, tak je nutno uznat, že stavby se šidily méně, protože to prostě více ošidit neuměli, spadlo by jim to.

13/11/2019 - 08:05
Avatar

@logout: "stavby se šidily méně, protože to prostě více ošidit neuměli, spadlo by jim to" - v tohle doufám! Hýčkám si naději, že se šizení týkalo jen těch "nedůležitých" a "kosmetických" kousků, jako jsou příčky, omítky, elektroinstalace, a že ty opravdu důležité kousky, jako nosné sloupy a betonové překlady, které to celé drží pohromadě, jsou ok :)

Hele a to jsem vám ještě nepopisoval, jak vtipně je tu řešená vzduchotechnika, tedy odvětrání koupelny, komory a WC. Že je to v azbestu asi neni třeba zdůrazňovat, ale jak vtipně je to řešený... víte co? Já to nakreslim!

17/11/2019 - 10:07
Avatar

Tak jsem to nakreslil (z noťasu při čekání na vlak, kvalita odpovídá :) Zleva: koupelna, WC, komora, kuchyně. Ventilační roury jsou oranžově. Díky tomuto umístění jsou jakékoliv změny v uspořádání, třeba zvětšení koupelny, naprosto vyloučené, protože ty debilní roury tam prostě vždycky budou překážet. Proč to není přilepené k nosné zadní zdi je mi záhadou. Toto řešení má samozřejmě ještě tu "výhodu", že když o rourách někdo neví a začne vrtat, třeba aby umístil háček na ručník nebo zavěsil poličku, projde skrz.

roury.png

Ale abych jen nenadával - renovace parket dopadla na jedničku! Křivý podklad, na kterém jsou parkety položeny, jsme neřešili, není čas, nejsou peníze, takže to vždycky bude trochu "živé" a vrzající, ale po přebroušení a přelakování je to i tak naprostá paráda :)

sp_PlupAttachments Attachments
No permission to create posts
Časové pásmo: Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 351

Právě online:
18 Host(é)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(é)

Nejaktivnejší uživatelé:

LubikCZ: 2147

Sany: 1498

MilasPce: 1446

Neny: 1133

Powerack: 939

Logout: 932

Statistiky uživatelů:

Hosté: 14

Členové: 623

Moderátoři: 0

Administrátoři: 1

Statistiky fóra:

Skupiny: 5

Fóra: 24

Témata: 1342

Příspěvky: 23023

Nejnovější uživatelé:

namrita kapoor, FOnline Parareal CZ, COJS, JanO, rudok, Eva, Lofty, Xsmile, Jiri Hadas, mpxd, Stan69, Longin, Radovan Haluza, Yoshi, Tvargl

Administrátoři: Sledge: 5542

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

14 patronů přispívá částkou 1694 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)
Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš DIDAKTIKRetro podložka pod myš DIDAKTIK 236 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle