Avatar

Zvažte možnost registrace, zatím jste zde jako
HOST

sp_LogInOutPřihlásit sesp_Registration Registrovat
RSS sp_TopicIcon
Intel Desktop Board D945GSEJT
19/08/2019 - 13:09
Avatar
Prague

Než s tím půjdu na Aukro, zkusím štěstí tady: mám navíc atomový  Intel Desktop Board D945GSEJT. Myslel jsem, že z něj udělám malý fileserver a zálohovač webserveru, ale na stejný účel poslouží stejně dobře RasPi2 s možná pětinovou či ještě nižší spotřebou. Je to atomová deska, která má integrované kde co, včetně napájení - stačí připojit 12V adaptér s klasickým dutým jackem a nemusíte řešit ATX zdroj. Pevný disk se v takovém případě připojuje přímo do desky, je na ní molex. Zájemci můžu dát 12V/2A zdroj, se kterým jsem počítač provozoval s jedním SSD, zdroj to utáhl, kšandu, která z jednoho molexu dělá dvě SATA napájení a nejspíš jeden gigabajt paměti.

Co deska integrované nemá, je CMOS baterie, na desce je jen konektor, baterie se připojovala kablíkem. Kablík s mrtvou baterií mám, mám i novou baterii, vše přidám, bastlíř jistě snadno vyřeší - ačkoliv upozorňuju, že kablíku chybí plastový konec zasouvající se do desky, jsou tam jen dutinky, které se nasunou na piny. Tavná pistole vyřeší.

Kdybych to dával na aukro, dával bych aukci od 555 (koukám, za kolik tak zhruba atomy na aukru začínají, tenhle má IMHO přidanou hodnotu právě v napájení), protinávrhy si rád poslechnu. Otestováno,  funkční, do minulého týdne ležela na stole a nepravidelně dělala backupy.

Někdo zájem?

Časové pásmo: Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 67

Právě online: MilasPce
14 Host(é)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(é)

Nejaktivnejší uživatelé:

LubikCZ: 2061

Sany: 1486

Neny: 1133

MilasPce: 835

Logout: 688

Clous: 638

Statistiky uživatelů:

Hosté: 14

Členové: 405

Moderátoři: 0

Administrátoři: 1

Statistiky fóra:

Skupiny: 5

Fóra: 24

Témata: 1037

Příspěvky: 16510

Nejnovější uživatelé:

OnlySoft, tommel, JIVA, Rocys, zetora, wylda, BobocoCZ, okband, Popy, pov, verticalbytes, Mircea Ion, Jpx72, OlegBoums, Brettnok

Administrátoři: Sledge: 4078