Avatar

Zvažte možnost registrace, zatím jste zde jako
HOST

sp_LogInOutPřihlásit se
RSS

Intel Desktop Board D945GSEJT

19/08/2019 - 13:09
Avatar
Prague

Než s tím půjdu na Aukro, zkusím štěstí tady: mám navíc atomový  Intel Desktop Board D945GSEJT. Myslel jsem, že z něj udělám malý fileserver a zálohovač webserveru, ale na stejný účel poslouží stejně dobře RasPi2 s možná pětinovou či ještě nižší spotřebou. Je to atomová deska, která má integrované kde co, včetně napájení - stačí připojit 12V adaptér s klasickým dutým jackem a nemusíte řešit ATX zdroj. Pevný disk se v takovém případě připojuje přímo do desky, je na ní molex. Zájemci můžu dát 12V/2A zdroj, se kterým jsem počítač provozoval s jedním SSD, zdroj to utáhl, kšandu, která z jednoho molexu dělá dvě SATA napájení a nejspíš jeden gigabajt paměti.

Co deska integrované nemá, je CMOS baterie, na desce je jen konektor, baterie se připojovala kablíkem. Kablík s mrtvou baterií mám, mám i novou baterii, vše přidám, bastlíř jistě snadno vyřeší - ačkoliv upozorňuju, že kablíku chybí plastový konec zasouvající se do desky, jsou tam jen dutinky, které se nasunou na piny. Tavná pistole vyřeší.

Kdybych to dával na aukro, dával bych aukci od 555 (koukám, za kolik tak zhruba atomy na aukru začínají, tenhle má IMHO přidanou hodnotu právě v napájení), protinávrhy si rád poslechnu. Otestováno,  funkční, do minulého týdne ležela na stole a nepravidelně dělala backupy.

Někdo zájem?

Časové pásmo: Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 351

Právě online:
83 Host(é)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(é)

Nejaktivnejší uživatelé:

LubikCZ: 2160

Sany: 1498

MilasPce: 1494

Neny: 1136

Powerack: 965

Logout: 934

Statistiky uživatelů:

Hosté: 14

Členové: 674

Moderátoři: 0

Administrátoři: 1

Statistiky fóra:

Skupiny: 5

Fóra: 24

Témata: 1398

Příspěvky: 23755

Nejnovější uživatelé:

Pavel Pavel, LEON Pilot, Jan “Druid” Schicho, POLÁŠEK TOMÁŠ, Stanos, zbynek, BuziBob, NEILik, fmatejic, SLOVACKOVA VERY, klouda, Rocky, Jiří Hefler, vychu, TomMiga

Administrátoři: Sledge: 5639

Podpořit finančním příspěvkem »

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

16 patronů přispívá částkou 1758 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)
Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš, kvalita B, různé motivy - 233x196x4mm, 2PANELRetro podložka pod myš, kvalita B, různé motivy - 233x196x4mm, 2PANEL 164 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle