Avatar

Zvažte možnost registrace, zatím jste zde jako
HOST

sp_LogInOutPřihlásit se
RSS

Intel Desktop Board D945GSEJT

19/08/2019 - 13:09
Avatar
Prague

Než s tím půjdu na Aukro, zkusím štěstí tady: mám navíc atomový  Intel Desktop Board D945GSEJT. Myslel jsem, že z něj udělám malý fileserver a zálohovač webserveru, ale na stejný účel poslouží stejně dobře RasPi2 s možná pětinovou či ještě nižší spotřebou. Je to atomová deska, která má integrované kde co, včetně napájení - stačí připojit 12V adaptér s klasickým dutým jackem a nemusíte řešit ATX zdroj. Pevný disk se v takovém případě připojuje přímo do desky, je na ní molex. Zájemci můžu dát 12V/2A zdroj, se kterým jsem počítač provozoval s jedním SSD, zdroj to utáhl, kšandu, která z jednoho molexu dělá dvě SATA napájení a nejspíš jeden gigabajt paměti.

Co deska integrované nemá, je CMOS baterie, na desce je jen konektor, baterie se připojovala kablíkem. Kablík s mrtvou baterií mám, mám i novou baterii, vše přidám, bastlíř jistě snadno vyřeší - ačkoliv upozorňuju, že kablíku chybí plastový konec zasouvající se do desky, jsou tam jen dutinky, které se nasunou na piny. Tavná pistole vyřeší.

Kdybych to dával na aukro, dával bych aukci od 555 (koukám, za kolik tak zhruba atomy na aukru začínají, tenhle má IMHO přidanou hodnotu právě v napájení), protinávrhy si rád poslechnu. Otestováno,  funkční, do minulého týdne ležela na stole a nepravidelně dělala backupy.

Někdo zájem?

1701.cz - retrogaming merch

Časové pásmo: Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 351

Právě online: Powerack, Srandista
21 Host(é)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(é)

Nejaktivnejší uživatelé:

LubikCZ: 2106

Sany: 1489

MilasPce: 1334

Neny: 1133

Logout: 908

Powerack: 887

Statistiky uživatelů:

Hosté: 14

Členové: 538

Moderátoři: 0

Administrátoři: 1

Statistiky fóra:

Skupiny: 5

Fóra: 24

Témata: 1247

Příspěvky: 21453

Nejnovější uživatelé:

cyberluke, ryanharris, dagondrive, cateye, harry-bnp, shodan, gamatha, Edman, 666sniperererer, Perdue, R_IV., marktayler, Lucy Carter, wildak, Laaca

Administrátoři: Sledge: 5262

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

882 Kč měsíčně

Již přispělo 9 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web :) » Více zde »

Shadow bazar, retro herní džungle