RSS

Má tady někdo zkušenosti s programováním ve VB.NET (VS 2010 - 2019)?

19/08/2019 - 11:35
Avatar
Praha

Zdravím,

nedávno jsem začal dělat na appce, co slouží jako launcher pro hru (originál ani většina ostatních serverů nic takového nemají). Dostal jsem se do stádia, kdy nechci používat řešení třetích stran například pro dostupnost serveru, protože tyto služby mohou být kdykoliv odpojeny / zrušeny. Příklad téměř hotového řešení je tady: http://powerack.cz/fonline-launcher/. Obrázek se statusem se zobrazí jen v případě, že je počítač připojený k onomu serveru, respektive v případě, že je dostupný. Rád bych to vyřešil svým způsobem voláním přímo serveru. Na něj je potřeba odeslat řetězec osmi znaků FF. Server pak odpoví jiným řetězcem o osmi znacích, který je potřeba převést na dva řetězce po čtyřech bajtech a ty je pak ještě nutno převést na ASCII, aby se z nich získaly ty samé informace, jako na obrázku. Každopádně nějak mi uniká, jak na to. Ačkoliv přidávám, nebo upravuji nové funkce denně, toto jsem ještě nebyl schopen provést.

Je tady někdo, kdo by rozuměl TCP komunikaci ve VB.NET? Odkazy na příklady na netu neberu.

3x 486: MB: 486PIO-3, CPU: Am5x86 P75 @133, RAM: 64MB EDO (!), HDD: 4GB CF, VGA: S3 ViRGE/DX 375 4MB (30ns), OS: Windows 98 SE SP2

WWW: Doupě

19/08/2019 - 13:39
Avatar
Prague

Jelikož zatím dvacet let úspěšně razím teorii, že umím naprogramovat cokoliv v čemkoliv, když si dám tu práci a přečtu si dokumentaci a navíc v .NET jsem chvíli programoval, tak poprosím o IP adresu serveru, port a popis toho co dorazí zpět a jak to transformovat. Zkusím to nějak spáchat a podělit se s vysvětlením.

20/08/2019 - 01:28
Avatar
Praha

Díky že ses ozval. Máš vše potřebné v PM.

3x 486: MB: 486PIO-3, CPU: Am5x86 P75 @133, RAM: 64MB EDO (!), HDD: 4GB CF, VGA: S3 ViRGE/DX 375 4MB (30ns), OS: Windows 98 SE SP2

WWW: Doupě

Časové pásmo: Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 351

Právě online:
78 Host(é)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(é)

Nejaktivnejší uživatelé:

LubikCZ: 2160

Sany: 1498

MilasPce: 1494

Neny: 1136

Powerack: 965

Logout: 934

Statistiky uživatelů:

Hosté: 14

Členové: 674

Moderátoři: 0

Administrátoři: 1

Statistiky fóra:

Skupiny: 5

Fóra: 24

Témata: 1398

Příspěvky: 23755

Nejnovější uživatelé:

Pavel Pavel, LEON Pilot, Jan “Druid” Schicho, POLÁŠEK TOMÁŠ, Stanos, zbynek, BuziBob, NEILik, fmatejic, SLOVACKOVA VERY, klouda, Rocky, Jiří Hefler, vychu, TomMiga

Administrátoři: Sledge: 5639

Podpořit finančním příspěvkem »

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

16 patronů přispívá částkou 1758 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)
Podpořit nákupem na e-shopu »
Game Boy stojánekGame Boy stojánek 32 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle