Zvažte možnost registrace, zatím jste zde jako
HOST

sp_LogInOutPřihlásit sesp_Registration Registrovat
No permission to create posts
RSS sp_TopicIcon
586 extreme PC
14/06/2014 - 20:35
SondejCZ
Frýdlant nad Ostravicí

Sledge napsal(a)

Jj, taky. Mám ale pocit, že ovladače nebyly problém a systém si nainstaloval svoje.

Ok :)

„Každý dotaz by měl mít i svou odpověď..."

14/06/2014 - 20:38
SondejCZ
Frýdlant nad Ostravicí

A jak je to s drivery pro voodoo?To musím nainstalovat drivery pro graf.kartu i pro voodoo??

14/06/2014 - 21:03

Jj, normálně nainstaluj ovladače pro hlavní grafickou kartu a pak z falconfly latest reference driver pro Voodoo.

15/06/2014 - 21:18
SondejCZ
Frýdlant nad Ostravicí

Chtěl jsem se zeptat-kolik mám nastavit cache paměť?? 256, nebo 512 kb? Strašně se mi seká Win.98SE i win.95 a nevím, čím to může být...Nebo nastavit časování ramek???Kolik mám dát ram paměť????

16/06/2014 - 13:34

L2 cache? Nastav podle toho, co máš reálně na desce :) Někde budou umístěny řady identických (nebo velmi podobných) čipů, podle označení bys měl zjistit (popř. vygooglovat), jaké mají dílčí kapacity. Časování pro začátek nastav na střízlivé hodnoty (auto, normal apod.)

Jak moc se ti okna sekají? Nezapomeň, že je spouštíš na velmi slabém stroji :)

16/06/2014 - 17:56
SondejCZ
Frýdlant nad Ostravicí

Sledge napsal(a)

L2 cache? Nastav podle toho, co máš reálně na desce :) Někde budou umístěny řady identických (nebo velmi podobných) čipů, podle označení bys měl zjistit (popř. vygooglovat), jaké mají dílčí kapacity. Časování pro začátek nastav na střízlivé hodnoty (auto, normal apod.)

Jak moc se ti okna sekají? Nezapomeň, že je spouštíš na velmi slabém stroji :)

Na desce mám max 512KB L2 to jsem nastavil.Seká se to opravdu hodně-jede mi to stejně, ba i hůř, než mu s 33MHz procesorem

16/06/2014 - 19:26

Co bych zkusil jako první - MEMtest, popř. prostě proházet RAMky, pár modulů vyházet a zkoušet. A nech projet Speedsys, třeba uvidíme, kde jsou podezřele nízký čísla.

Taková drobnost - máš určitě nainstalovaný ovladače pro grafiku a běží ti Wokna aspoň v 256 barvách? V 16 barvách je to peklo a běží to pomalu...

16/06/2014 - 19:46
SondejCZ
Frýdlant nad Ostravicí

Teď jsem se doslova nas* vrátil jsem do toho pc zpátky tu polofunkční BIOSTAR MB-8433UUD-A a zkusím to rozjet na ní.....

16/06/2014 - 19:48
SondejCZ
Frýdlant nad Ostravicí

Sledge napsal(a)

Co bych zkusil jako první - MEMtest, popř. prostě proházet RAMky, pár modulů vyházet a zkoušet. A nech projet Speedsys, třeba uvidíme, kde jsou podezřele nízký čísla.

Taková drobnost - máš určitě nainstalovaný ovladače pro grafiku a běží ti Wokna aspoň v 256 barvách? V 16 barvách je to peklo a běží to pomalu...

Grafika nainstalovaná byla-win. si ji našel a nainstaloval...Nastavil jsem 32bitové barvy...Přád stejný výsledek-okna se furt rolovala a celkově to bylo velmi slow... :( [měl jsem tam dané bezparitní ramky...]

16/06/2014 - 20:34
SondejCZ
Frýdlant nad Ostravicí

Sledge čím to může být, že mi nikde nejede myš PS/2 ???? Ale v normálním PC ano...?? :/ Není tam nějaký problém v napájení???

17/06/2014 - 09:03
Sany

Máš u desky její originální plech s PS/2 konektorem a kablíkem ? Zapojení těch pinů v konektoru si totiž mnoho výrobců určovalo asi podle momentální nálady, a nikoliv jednotného standardu :)

Dá se to nicméně proměřit a dle potřeby s trochou šikovnosti v tom konektorku přeházet (pokud máš k dispozici dokumentaci základovky).

17/06/2014 - 21:44
SondejCZ
Frýdlant nad Ostravicí

Zdravím! Dneska jsem jen tak projel youtube a co jsem nenašel?! Deska, se kterou mi nejel ani windows-tady mu jede i Quake a to dost pěkně :((( Mám já ale smůlu... :(

17/06/2014 - 22:04
Sany

Tyhle případy extrémně pomalých desek s výkonným CPU co jsem zažil většinou vždy nějak souvisely s cache pamětí.

Pokud není jasná příčina, začal bych od začátku - CPU nastavit na jeho nativní frekvenci 133Mhz, resetovat BIOS do defaultu, uložit a takto zkusit. Pokud to nepomůže, zkontroloval bych pak nastavení L2 cache v BIOSu (enabled / disabled) a u L1 zda je tam volba write-back / write-through (otestovat oba případy na výkonnostní rozdíl).

Pokud to bude stále pomalé, hledal bych to pak v nějakém problému s L2 cache čipy nebo s jejich najumperováním (samozřejmě předpokládám, že jsi spočítal velikost fyzicky instalovaných L2 cache modulů, a tomuto odpovídá nastavení a naswitchování desky (pokud se to na ní dá switchovat)).

Stálo by pak také za pokus nechat na desce např. jen 16MB RAM, zda není problém s malým L2 cache tag čipem (tento jeden menší čip musí být v přesném poměru vůči ostatním "normálním" cache čipům, aby celý mechanismu bez problému šlapal. Pokud tam ale jsou origo L2 sram čipy, s kterými byla deska od výrobce prodána a nikdo s nimi nějak nelaboroval / nepřehazoval, toto není moc pravděpodobné...

A když nezabere nic, zkus jiný CPU. V negativním případě bych se pak zase vrátil k nastavení L2 cache desky  - napiš nám sem pak označení všech osazených cache čipů, a mrkneme zda se ještě něco nevymyslí :)

17/06/2014 - 22:16
SondejCZ
Frýdlant nad Ostravicí

Ještě bych podotknul, že EPROMka od biosu vypadá, jako by ji někdo měnil-nikde na internetu není ten typ EPROMky, co tam mám já.... :(

Jinak tady je ta deska: DESKA

17/06/2014 - 22:24
Sany

Jo, to je fakt - tahle (keramická?) EPROMka nevypadá jak kdyby tam byla od výroby. Mrkni jestli při bootu z nějakého info řádku zjistíš verzi BIOSu a hoď to do google - třeba z něj něco vypadne :) Pokud by na desce byl nějaký nevhodný BIOS, může to pak chodit blbě, jako ti to chodí...

17/06/2014 - 22:57
SondejCZ
Frýdlant nad Ostravicí

Je to fake deska->Jiný bios->cache memory=0 :( Zase jsem na aukru na něco naletěl :((

17/06/2014 - 22:58
SondejCZ
Frýdlant nad Ostravicí

Sany ty náhodou nemáš doma nějakou podobnou 486ku?? :( Jsem z toho už zoufalý-vše je připraveno, pouze deska je problém.... :((

Springy mi sice poslal 486kové desky, ale ani jedna není vhodná pro použití s 586 procesorem :((

17/06/2014 - 23:36
Springy

SondejCZ napsal(a)

Sany ty náhodou nemáš doma nějakou podobnou 486ku?? :( Jsem z toho už zoufalý-vše je připraveno, pouze deska je problém.... :((

A co ty desky ode mně?  Už došly? Ta žlutá by to mohla dát, dokonce jsem na ni někde na netu našel návod. Určitě by pak šlo vykuchat cache čipy s té jedné, co má v tahu hodiny a mít pak 512kb (obě desky měly 256 kb). A pak podle návodu předělat jumpery, aby těch 512kb používala. 

Tak nic, stihl jsi to doplnit, než jsem sepsal svůj příspěvek. 

17/06/2014 - 23:41
SondejCZ
Frýdlant nad Ostravicí

:) Díky moc Springy udělal jsi mi obrovskou tadost -> Jedna ta deska je Gigabyte a umí i 1M L2 cache!!! :D

Jop to je zrovna ta žlutá :)

17/06/2014 - 23:49
Springy

SondejCZ napsal(a)
 Springy udělal jsi mi obrovskou tadost -> Jedna ta deska je Gigabyte a umí i 1M L2 cache!!! :D

Jo, toje ta jediná plně funkční. Mám ale pocit, že na nějakém tom zahraničním fóru na ní AMD 5x86 133MHz taktovali. Já ten procák nesháněl, chtěl jsem od nich nejdřív poradit, jak nastavit ty jumpery, aby mi aspoň poslali fotku , jak to tam mají. Jak nastavit voltáž jsem prišel, ale už ne na správný poměr fsb frekvence a multiplieru. Pak to ale vyšumělo, a já se na to vys., zůstal jsem u pentia a čtyřivosumšestky poslal k tobě.

No permission to create posts
Časové pásmo: Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 67

Právě online:
11 Host(é)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(é)

Nejaktivnejší uživatelé:

LubikCZ: 2061

Sany: 1486

Neny: 1133

MilasPce: 836

Logout: 688

Clous: 638

Statistiky uživatelů:

Hosté: 14

Členové: 405

Moderátoři: 0

Administrátoři: 1

Statistiky fóra:

Skupiny: 5

Fóra: 24

Témata: 1038

Nejnovější uživatelé:

OnlySoft, tommel, JIVA, Rocys, zetora, wylda, BobocoCZ, okband, Popy, pov, verticalbytes, Mircea Ion, Jpx72, OlegBoums, Brettnok

Administrátoři: Sledge: 4080