Avatar

Zvažte možnost registrace, zatím jste zde jako
HOST

sp_LogInOutPřihlásit se
No permission to create posts
RSS

PCM-4825, jednodeskový počítač s 486 CPU

20/01/2019 - 20:48
Avatar
MilasPce
Pardubice

PCM-4825  486 tedy 5x86-133 sice bez external cache, ale je to milý se zvukovkou.

PCM-4825 5x86-133

Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje.

Někdy je teorie spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč ...

20/01/2019 - 21:08
Avatar

Tak to je ovšem parádní! K dokonalosti chybí jen síť, ale bez toho se dá žít. Kde a za kolik, tohle by mě taky zajímalo :)

20/01/2019 - 22:17
Avatar
MilasPce
Pardubice

My nesmíme ani naznačovat. Ale je to rozebraný z hracího automatu asi ruleta podle obsahu na disku. Ten DiskOnChip má 32 MB

Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje.

Někdy je teorie spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč ...

21/01/2019 - 08:26
Avatar
MilasPce
Pardubice

Sledge napsal(a)
Tak to je ovšem parádní! K dokonalosti chybí jen síť, ale bez toho se dá žít. Kde a za kolik, tohle by mě taky zajímalo :)  

Síť vymyslíme přes PC104 konektor redukcí na ISA. Dá se sice sehnat originál PC104 Ethernet tak za 4500,-, na to ale nemáme.

Něco takového , ale nabastlený.

Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje.

Někdy je teorie spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč ...

21/01/2019 - 10:22
Avatar
MilasPce
Pardubice

A pokud by stačila karta v 8bit režimu tak by stačil i dvouřadej.

Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje.

Někdy je teorie spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč ...

21/01/2019 - 10:25
Avatar
MilasPce
Pardubice

Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje.

Někdy je teorie spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč ...

21/01/2019 - 10:29
Avatar

Přesunuto do samostatného vlákna :)

Originál by vypadal super, ale ta cena...

21/01/2019 - 10:32
Avatar
MilasPce
Pardubice

Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje.

Někdy je teorie spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč ...

21/01/2019 - 10:38
Avatar

Aha! Ale to by nebylo špatné řešení, navíc poskytuje i nějaké další možnosti. A cena je docela příčetná.

21/01/2019 - 10:47
Avatar
MilasPce
Pardubice

Cena je dobrá ale to poštovný

Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje.

Někdy je teorie spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč ...

04/11/2020 - 00:47
Avatar
Brno

Kulich má dotaz, když už k tomu Sledge vypotil článek... jak je na tom DOC s rychlostí? V porovnání s plotnovým diskem, píchnutým na IDE řadič.

A pokud někdo ví, tak jaká je trvanlivost? DOC by měl být hodně blízký CF kartám, je to tak? A životnost klasických CF karet se častým zápisem rapidně snižuje, průmyslové by na tom měly být trochu lépe.

Compaq LTE Elite 4/50CX, 4/75CX, LTE 5280 + Multibay Expansion Base

ThinkPads 365X, 370C, 570E, 600E, 701CS, 755C, 760XL, 770, X41T, R30, T23, několik T4X, T6X a pracovní T400 

Toshiba T3200SXC

04/11/2020 - 07:34
Avatar
Prague

Já nikdy nevím, co si představit pod tím "životnost klasických CF karet se častým zápisem rapidně snižuje" - mám třeba 2 GB CF kartu, kterou jsem pořizoval v roce 2007, dělala pět let systémovou kartu v Psionu netBook pak dalších šest let ve foťáku a nic jí není. Už jste někdy někdo reálně dorazili na konec životnosti CF karty?

04/11/2020 - 08:41
Avatar

Testy rychlosti jsem nedělal, zkusím si to poznamenat a otestovat.

Ale jak dodává Logout, tak ohromný strašák to opravdu není. Žongluju s CF kartami dost, používám je i v sestavách s Win9x (pravda, většinou nějak krotím swap) a jestli mi za celou dobu odešla jedna, možná dvě? A šlo navíc o kusy, pomocí kterých jsem data přenášel, takže bych to spíš odhadl na nějaké mechanické poškození, špínu v pinech apod. 

Pak tu mám karty, které jsou z nějakého důvodu mnohem pomalejší, než jejich sourozenci ze stejného období (výrobce stejný). Ale tak už se ke mě dostaly a netuším, čím prošly předtím. Nicméně fungují.

04/11/2020 - 09:26
Avatar
MilasPce
Pardubice

Ještě jsem taky neměl vadnou CF, pokud je zapnuty smartdrv i pro zápis tak to sníží zápisy tak na 10%, hlavní zátěž je na FAT, jejíž prostor se na stejném místě přepisuje při každém zápisu jakéhokoli souboru. Tam je ta cache znát a rapidně odlehčí počtu zápisů, stačí 256kB když je hodně RAMky dávám max. 1024 víc už ztrácí smysl a neprojeví se.

Budu zkoušet RAID 4x CF s hardware Cache do 486ky nebo po socket 7. Sháním SDRAM 4MB nebo 8MB, na 133MHz (ten řadič umí UDMA). 

adaptec-ide-pata-v01.jpg

sp_PlupAttachments Attachments

Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje.

Někdy je teorie spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč ...

04/11/2020 - 13:51
Avatar
Praha

Já nedávno dostal tenhle RAID řadič. Chybí tomu baterka, tedy vlastně dvě baterky... Zkoušel jsem to ve 486 a penťáku, jen jestli se to ukáže a ejhle... Ono to funguje... Pravděpodobně jde o pozůstatek nějakého serveru. Předpokládám, že jde max o SATA 2.

IMG_20201104_134411.jpg

sp_PlupAttachments Attachments

3x 486: MB: 486PIO-3, CPU: Am5x86 P75 @133, RAM: 64MB EDO (!), HDD: 4GB CF, VGA: S3 ViRGE/DX 375 4MB (30ns), OS: Windows 98 SE SP2

WWW: Doupě

01/11/2022 - 12:19
Avatar

Teď jsem si uvědomil, že krabičku pro tenhle jednodeskáč jsem nikdy nedořešil, no a jelikož tu konečně mám 3D tiskárnu...! To bude projekt! Tuny zbytečně vypatlaného filamentu, pozice konektorů nesedící o celé kilometry, nekonečné návraty zpět k rýsovacímu prknu... držte palce! :)

01/11/2022 - 20:56
Avatar
MilasPce
Pardubice

Pak tu pro Tebe mám ještě jeden díl na zakomponování. Ten černý díl s konektory se odmontuje od plechu a musíš tam na něj udělat místo. Mám tu jeden i pro Tebe.

SOUND-conn-v1.jpg

sp_PlupAttachments Attachments

Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje.

Někdy je teorie spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč ...

01/11/2022 - 22:00
Avatar

No paráda! Začnu to modelovat :) Ono by to nemělo být tak děsně složité, ale musim si koupit nějaké přesnější měřidlo, než je okousané pravítko, co mi zbylo snad ještě ze střední :)

02/11/2022 - 08:26
Avatar
MilasPce
Pardubice

Pak mám ještě jeden návrh. Já ti koupím LAN a Ty mi za to vytiskneš krabičku.PC104-LAN.png

sp_PlupAttachments Attachments

Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje.

Někdy je teorie spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč ...

02/11/2022 - 08:35
Avatar

Já ti tu krabičku vytisknu i bez LAN ;)

Ale řekni mi, kde jí budeš shánět.

02/11/2022 - 08:36
Avatar
MilasPce
Pardubice

Poptal jsem jednoho Francouze zatím neodpověděl. Má 5ks tak jsem mu napsal 1000,- za jeden.

Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje.

Někdy je teorie spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč ...

02/11/2022 - 08:52
Avatar

Ok, tak když to půjde, taky mi jednu vem, pak se nějak dohodneme ;) Tím se mi vyřešil jeden parametr krabičky, zadní stěnu s konektory zkusím udělat odnímací, ať je to trochu univerzální, tzn. půjde to upravit podle toho, jakou PC104 kartu zapojíš. Btw. budeme to chtít i s disketovkou?

02/11/2022 - 09:01
Avatar
MilasPce
Pardubice

Myslím, že né chceme to malé. Spíše bych chtěl vyvést ještě LPT, je to velký jako Sound.

lpt-bracket.jpg

sp_PlupAttachments Attachments

Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje.

Někdy je teorie spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč ...

02/11/2022 - 09:06
Avatar

Prima, taky bych hlasoval pro verzi bez disketovky. Kdyžtak pak můžu navrhnout větší verzi, kam se disketovka vleze, a samozřejmě tak důvtipně, aby ti zadní vyměnitelné části pasovaly. No, vymyšlené to mám hezky, teď to ještě nakreslit! :)

No permission to create posts
Časové pásmo: Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 351

Právě online:
59 Host(é)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(é)

Nejaktivnejší uživatelé:

LubikCZ: 2160

Sany: 1498

MilasPce: 1494

Neny: 1136

Powerack: 965

Logout: 934

Statistiky uživatelů:

Hosté: 14

Členové: 674

Moderátoři: 0

Administrátoři: 1

Statistiky fóra:

Skupiny: 5

Fóra: 24

Témata: 1398

Příspěvky: 23755

Nejnovější uživatelé:

Pavel Pavel, LEON Pilot, Jan “Druid” Schicho, POLÁŠEK TOMÁŠ, Stanos, zbynek, BuziBob, NEILik, fmatejic, SLOVACKOVA VERY, klouda, Rocky, Jiří Hefler, vychu, TomMiga

Administrátoři: Sledge: 5639

Podpořit finančním příspěvkem »

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

16 patronů přispívá částkou 1758 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)
Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš, kvalita B, různé motivy - 228x189x2mm, 95INSTALLRetro podložka pod myš, kvalita B, různé motivy - 228x189x2mm, 95INSTALL 99 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle