Avatar

Zvažte možnost registrace, zatím jste zde jako
HOST

sp_LogInOutPřihlásit se
RSS

Plus Hardcard II XL 105

22/11/2013 - 18:06
Avatar
LubikCZ

Kdo má doma tuhle srandu? :)

Kdo by snad nevěděl (o čemž pochybuju), tak to je 105MB harddisk do 16bit ISA slotu.

Plus Hardcard II XL 105 | PC: Hardware obecně | ForumPlus Hardcard II XL 105 | PC: Hardware obecně | ForumPlus Hardcard II XL 105 | PC: Hardware obecně | ForumPlus Hardcard II XL 105 | PC: Hardware obecně | ForumPlus Hardcard II XL 105 | PC: Hardware obecně | ForumPlus Hardcard II XL 105 | PC: Hardware obecně | Forum

Každý počítač je hloupý nebo chytrý pouze tak, jako jeho majitel.

22/11/2013 - 19:55
Avatar
Sany

Hadr vypadá na nějaký IDE OEM Conner 105MB, známe - ale ten zbytek už teda ne :) Zajímavá věcička, je to funkční ?

23/11/2013 - 06:39
Avatar
LubikCZ

Sany napsal(a)
Hadr vypadá na nějaký IDE OEM Conner 105MB, známe - ale ten zbytek už teda ne :) Zajímavá věcička, je to funkční ?

Veškěrá elektronika je na tý desce do ISA slotu, žádná jiná tam není a je plně funkční bez vadných sektorů a pěkně si vrní v 386ce :)

Plus Hardcard II XL 105 | PC: Hardware obecně | ForumPlus Hardcard II XL 105 | PC: Hardware obecně | Forum

Každý počítač je hloupý nebo chytrý pouze tak, jako jeho majitel.

23/11/2013 - 14:25
Avatar
Sany

Hmm, to je hodně zajímavé a nějak mi uniká smysl tohoto celkem složitého a jistě drahého řešení. Do XT to nestrčíš bo to je 16bitová karta. A v AT a vyšších je přece stokrát jednodušší osadit jakýkoliv IDE řadič s normálním diskem...

Leda by to mělo svůj vlastní controller s firmwarem, to by pak byla jiná - hele, když se to inicializuje, tak ti ten disk najde přímo BIOS ? Nebo se to najde jakoby "samo o sobě", i když bys v BIOSu žádný disk vůbec nezadal ?

23/11/2013 - 14:54
Avatar
LubikCZ

Sany napsal(a)
Hmm, to je hodně zajímavé a nějak mi uniká smysl tohoto celkem složitého a jistě drahého řešení. Do XT to nestrčíš bo to je 16bitová karta. A v AT a vyšších je přece stokrát jednodušší osadit jakýkoliv IDE řadič s normálním diskem...

Leda by to mělo svůj vlastní controller s firmwarem, to by pak byla jiná - hele, když se to inicializuje, tak ti ten disk najde přímo BIOS ? Nebo se to najde jakoby "samo o sobě", i když bys v BIOSu žádný disk vůbec nezadal ?

To je zapeklitá otázka, ale je to asi takhle, BIOS ho nevidí, ale při nabíhání to vypíše nějakou hlášku a potřebuje to ovladač zavedený v CONFIG.SYS, tak a teď babo raď :D Kdyžtak udělám video a pak sem šoupnu odkaz, pokud bude zájem :)

Každý počítač je hloupý nebo chytrý pouze tak, jako jeho majitel.

23/11/2013 - 15:04
Avatar
Sany

Hmm, takže to je zřejmě karta disku s řadičem, ale bez vlastního firmwaru -  to je ještě zajímavější než se zdálo ;) 

Pokud tomu teda dobře rozumím, tak když ten driver v configu nezavedeš, tak např. fdisk ten disk vůbec nevidí a nenabídne ti založit na něm oblast. A po nahrání toho driveru se už v fdisku najde a jde pak třeba i klasicky zformátovat přes format.com - chová se to takto nebo ještě nějak jinak ? S něčím podobným jsem se nikdy nesetkal a celkem mně to zajímá :)

23/11/2013 - 15:13
Avatar
LubikCZ

Sany napsal(a)
Hmm, takže to je zřejmě karta disku s řadičem, ale bez vlastního firmwaru -  to je ještě zajímavější než se zdálo ;) 

Pokud tomu teda dobře rozumím, tak když ten driver v configu nezavedeš, tak např. fdisk ten disk vůbec nevidí a nenabídne ti založit na něm oblast. A po nahrání toho driveru se už v fdisku najde a jde pak třeba i klasicky zformátovat přes format.com - chová se to takto nebo ještě nějak jinak ? S něčím podobným jsem se nikdy nesetkal a celkem mně to zajímá :)

To je hezký, co se vyklubalo z "...nějaký IDE OEM...", ale těší mě to, no nikdy jsem to v FDISKu nezkoušel, ale nabootovat z něj lze, když je tam OS. Tak, abych to šel vyzkoušet :D

Každý počítač je hloupý nebo chytrý pouze tak, jako jeho majitel.

23/11/2013 - 15:39
Avatar
LubikCZ

Tak jsem z toho idiot :D, není to tak jednoduchý, jak jsem si myslel. Takže ať zavedu ovladač nebo ne, pokaždé se objeví jak v DOSu, tak samozřejmě i v FDISKu, ale bez ovladače na něj nejde zapisovat. Když je tenhle disk jediný, naběhne s i bez ovladače, FDISK ho vidí. Už v tom mám bordel!!! :D BIOS ho nedetekuje a ani autodetekce v BIOSu ho nenajde. Ta hláška o který jsem psal se objeví jen tehdy, když je zaveden ovladač, ale disk tam není zasunutý. No takže zřejmě má svůj firmware, ale bez ovladače funguje asi je pro čtení, nikoliv pro zápis. Jednodušší to bude asi najít na netu :D

Každý počítač je hloupý nebo chytrý pouze tak, jako jeho majitel.

23/11/2013 - 15:44
Avatar
LubikCZ

Tak třeba tam je něco důležitýho:

http://en.wikipedia.org/wiki/Hardcard

Každý počítač je hloupý nebo chytrý pouze tak, jako jeho majitel.

23/11/2013 - 23:02
Avatar
Sany

Hmm,  tak to je docela raritní věcička, zvlášť když je i funkční - a postavit na tom retro pc bude opravdu stylové :) 

24/11/2013 - 05:33
Avatar
LubikCZ

Sany napsal(a)
Hmm,  tak to je docela raritní věcička, zvlášť když je i funkční - a postavit na tom retro pc bude opravdu stylové :) 

Nynější retromašina:

procesor: AMD Am386DX 40MHz

paměť: 8MB RAM

disk: 105MB

disketové mechaniky: 1.44MB 3.5" a 1.2MB 5.25"

grafická karta: AVGA 256kB

monitor: Compaq 151FS

myš Genius NetScroll+, klávesnice Turbo-Plus

benchmark: https://www.high-voltage.cz/forum/pc/benchmarky-klasickych-stroju-speedsys-4-78/#p3912

Každý počítač je hloupý nebo chytrý pouze tak, jako jeho majitel.

24/11/2013 - 09:46
Avatar
Sany

Pěkný, ale něco ti tam furt ještě chybí - slušel by tomu nějaký hezký FPU :)

24/11/2013 - 10:41
Avatar

Spíš karta s 512kB VRAM, na Woknousy 3.11 v 256 barvách! :)

24/11/2013 - 14:08
Avatar
LubikCZ

No koprocesor nemám a ani z rychlíku jsem ho na vlastní oči nikdy neviděl a 512ku grafiku mám, ale zrovna byla po ruce tahle 256ka. Samozřejmě, že to není konečný stav, něco s tím ještě udělám, ale Stunts nebo World classic leader board (golf) na tom šlapou perfektně :)

Každý počítač je hloupý nebo chytrý pouze tak, jako jeho majitel.

20/08/2014 - 22:45
Avatar
LubikCZ

Sany napsal(a)
Pěkný, ale něco ti tam furt ještě chybí - slušel by tomu nějaký hezký FPU :)

Tak jsem propásl jeden takový Hardcard na Aukru, ale už je tam další a když jsem si ho chtěl najít na netu kvůli podrobnějším informacím, tak jsem narazil na tenhle můj příspěvek a na tvou připomínku ohledně FPU. Tak už i ten tam je. Jen jsem vyměnil tu původní čtvrt megovou AVGA grafiku za půl megovou Trident 9000i :) Tak, že by to teď bylo už dokolnalé Sany? :D

Každý počítač je hloupý nebo chytrý pouze tak, jako jeho majitel.

21/08/2014 - 08:26
Avatar
Sany

Gratz, s "heslem žádná patice nesmí zůstat prázdná !" tomu schází už jen jedna jediná poslední věc - nemáme tady aktuální fotku tohoto tvého fešáka :)

K těm hdd-kartám bych měl jednu zvědavou - nemáš doma nějaké XT ? Sice je to dost malá pravděpodobnost, ale kdyby se náhodou chytla v 8bit XT slotu a měla vlastní BIOS, byl by to další způsob, jak si vylepšit nějaké pěkné XT-čko  :) Já XT sice mám, ale pro změnu zase nevlastním žádnou z těchto karet, abych to otestoval.

21/08/2014 - 10:57
Avatar
LubikCZ

Díky Sany, co se týče fotky toho fešáka, tak za 1. fešákem myslíš FPU samotný nebo celou 386ku a za 2. jednu fotku jsem poslal na eniac.1701.cz, ale Sledge mi ji ještě neschválil. K tomu XTčku, nemám XTčko, takže netuším, jestli by to v něm šlapalo, ale nějak si myslím, že nejspíš ne.

A teď ta fotka, šoupnu ji teda i sem, jen si už nepamatuju, jestli to je ta stejná jako jsem hodil na eniac :)

P1030380_002.jpg

sp_PlupAttachments Attachments

Každý počítač je hloupý nebo chytrý pouze tak, jako jeho majitel.

21/08/2014 - 11:33
Avatar
Sany

Fotkou fešáka je v ideálním případě myšlena fotka obou (jak PC, tak FPU) :D  Jinak FPU pěkný a hlavně fajn, že je funkční - prodejce toto ve většině případů negarantuje a kupuje se pak "naslepo".

21/08/2014 - 11:45
Avatar
Springy

LubikCZ napsal(a)
Díky Sany, co se týče fotky toho fešáka, tak za 1. fešákem myslíš FPU samotný nebo celou 386ku a za 2. jednu fotku jsem poslal na eniac.1701.cz, ale Sledge mi ji ještě neschválil. K tomu XTčku, nemám XTčko, takže netuším, jestli by to v něm šlapalo, ale nějak si myslím, že nejspíš ne.

A teď ta fotka, šoupnu ji teda i sem, jen si už nepamatuju, jestli to je ta stejná jako jsem hodil na eniac :)

P1030380_002.jpg

Já chci rozhodně vidět celou 386ku! :)

21/08/2014 - 12:17
Avatar
LubikCZ

Springy napsal(a)

Já chci rozhodně vidět celou 386ku! :)

Určitě nafotím, ale zatím ještě ne. Mám ji zatím jen pracovně na židli, na stole pod monitorem mám starou 486ku Olivetti, ale s novým rychlejším procesorem, který jsem vzal z (pravděpodobně) mrtvého Elonexu. Takže až zažongluju s počítačema a na stole bude tahle (nová - s ohledem na FPU a grafiku) 386ka, tak pak udělám pár fotek (do nějaké vyhlášené světové galerie :D).

Každý počítač je hloupý nebo chytrý pouze tak, jako jeho majitel.

Časové pásmo: Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 351

Právě online:
66 Host(é)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(é)

Nejaktivnejší uživatelé:

LubikCZ: 2160

Sany: 1498

MilasPce: 1494

Neny: 1136

Powerack: 965

Logout: 934

Statistiky uživatelů:

Hosté: 14

Členové: 674

Moderátoři: 0

Administrátoři: 1

Statistiky fóra:

Skupiny: 5

Fóra: 24

Témata: 1398

Příspěvky: 23755

Nejnovější uživatelé:

Pavel Pavel, LEON Pilot, Jan “Druid” Schicho, POLÁŠEK TOMÁŠ, Stanos, zbynek, BuziBob, NEILik, fmatejic, SLOVACKOVA VERY, klouda, Rocky, Jiří Hefler, vychu, TomMiga

Administrátoři: Sledge: 5639

Podpořit finančním příspěvkem »

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

16 patronů přispívá částkou 1758 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)
Podpořit nákupem na e-shopu »
Náušnice FLOPPY35 (3D tisk)Náušnice FLOPPY35 (3D tisk) 42 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle