Avatar

Zvažte možnost registrace, zatím jste zde jako
HOST

sp_LogInOutPřihlásit se
RSS

Notestar NP-740

11/01/2016 - 19:14
Avatar
TLanda

Ahoj,

Potřeboval bych helpnout jak můžu dostat nějaké pořádné hry do tohoto muzejního kousku :)

Normálně bych se neptal, jenže nastala potíž ... tak nějak mi odešla Flopyna (mechanické části v tahu) .... což je relativně dost velký problém :)

Proto od vás všech žádám o radu jak do tohoto (mimochodem do tohoto "Laptopu" s černobílou obrazovkou) DOSTAT POŘÁDNÉ OLDŠKŮLOVKY ?

Fotogalerie: https://goo.gl/G9t9nN

11/01/2016 - 20:47
Avatar

To pod šachtou na baterku je na 99% PCMCIA slot (jak jsme řešili na FB). Takže první, co bych zkusil, je PCMCIA/CF redukce.

Pod W95/W98 to poběží hned, pod DOSem budou potřeba drivery, tohle by mělo fungovat (nahoře Trial CBATA).

Otázka je, jak moc dotaženou implementaci PCMCIA ten notebook má, třeba můj Siemens Nixdorf se při pokusu o použití PCMCIA/CF redukce sekne :(

11/01/2016 - 21:50
Avatar
petrbross
Olomouc

TLanda napsal(a)
Ahoj,

Potřeboval bych helpnout jak můžu dostat nějaké pořádné hry do tohoto muzejního kousku :)

Normálně bych se neptal, jenže nastala potíž ... tak nějak mi odešla Flopyna (mechanické části v tahu) .... což je relativně dost velký problém :)

Proto od vás všech žádám o radu jak do tohoto (mimochodem do tohoto "Laptopu" s černobílou obrazovkou) DOSTAT POŘÁDNÉ OLDŠKŮLOVKY ?

Fotogalerie: https://goo.gl/G9t9nN

Taky by možná šlo:

1.vytáhnout ten HDD ven, spojit ho přes redukci s klasickým ide na jiný komp. 

2.napráskat na něj instalačky.

3.vrátit  ho na původní místo.

4.nainstalovat hry

5.instalačky smazat.

Jestli to stihnu, zítra se podívám, možná že tu FDD někde mám, jestli jsem ji nevyhodil.

13/01/2016 - 21:11
Avatar
petrbross
Olomouc

Tak jsem pohledal, jak jsem řekl a našel jsem tohle. Nevím jestli je to přesně ono, omlouvám se za kvalitu, mobil. V případě zájmu to mohu nafotit lépe. http://petrbross.rajce.idnes.cz/FDD

14/01/2016 - 11:28
Avatar
TLanda

petrbross napsal(a)
Tak jsem pohledal, jak jsem řekl a našel jsem tohle. Nevím jestli je to přesně ono, omlouvám se za kvalitu, mobil. V případě zájmu to mohu nafotit lépe. http://petrbross.rajce.idnes.cz/FDD

Děláš si srandu :o To je úplně přesně ta mechanika, která mi odešla ... 

Kolik by jsi za ní chtěl ? 

...

Jinak ta redukce na ten disk je strašně těžko k sehnání takže to spíš ne 

A co se týče PCMCIA : tak tam je problém, že se mi před pár roky podařilo "rozjebat" WIN 95 takže tam mám jenom dos 5.00 ... a stejně se mi tam nepodaří ten driver jinak dostat :( kdyby fungovala FDD tak to není problém potom :)

14/01/2016 - 18:20
Avatar
petrbross
Olomouc

Peníze nechci, pokud by jsi nabídnul nějaký starý hardware, cokoliv co nepotřebuješ a zdá se ti to adekvátní na výměnu, bylo by to ideál. To víš sběratel. :-) Pak by i pošta byla šul nul a stačí si jen vyměnit adresy.

17/01/2016 - 20:16
Avatar
TLanda

Tak jsem pohledal ... "adekvátní" to ale asi úplně není ...

Doma jsem našel tohle :

Grafické karty: Nvidia Vanta (na té jsem ve své době hrál plynule MAFII (teda kromě noci s deštěm :DD ta moc ideální nebyla) a taktéž docela dost plynule GTA: Vice City ) a jestě tu mám Legendární Nvidia TNT2

Ramky a Disky : Dvě WDéčka 3,2Gb a 6,4Gb,Segate 4,3Gb a Samsung 3,2Gb (ale ten bude nejspíš našrot... musel bych ho zkusit)

Potom bych ti mohl jen tak pro srandu navic poslat zdroj od právě tohoto notebooku, jenže u něj vybouch kondík takže finálnka ... to jenom kdyby jsi něco z něj využil a nebo jen tak pro srandu rozpitvat :DDD

Jestli se by se ti něco šiklo

Jinak mám jestě "fungl" novou nepoužitou 100/10 Internetovou kartu TP-link a snad jestě něco jenže to nemám doma, to by bylo nejdříve za týden :(

17/01/2016 - 20:58
Avatar
petrbross
Olomouc

 Náhodou by se mi docela hodila ta TNT2, sice ji také už mám kromě Ultra ve všech variantách , ale třeba bych ji pak mohl za něco zas vyměnit, takže pokud souhlasíš tak jsme dohodnuti. :-) Stačí jen mail na dohodnutí detailů. Můj je zdejší přezdívka na seznam.cz. 

17/01/2016 - 21:43
Avatar
TLanda

petrbross napsal(a)
 Náhodou by se mi docela hodila ta TNT2, sice ji také už mám kromě Ultra ve všech variantách , ale třeba bych ji pak mohl za něco zas vyměnit, takže pokud souhlasíš tak jsme dohodnuti. :-) Stačí jen mail na dohodnutí detailů. Můj je zdejší přezdívka na seznam.cz. 

Promin ... předtím jsem úplne zapomněl dodat fotky :( ZDE

Ozvu se na mail :)

18/01/2016 - 16:22
Avatar
Olomouc

Kdysi jsem měl doma vrak nějakého Notestaru. Můžeš poslat lepší fotku té flopiny? Nejlépe i demontované. Třeba tady ještě leží, takové doplňky moc nevyhazuji.

J.

18/01/2016 - 16:49
Avatar
TheMrKocour

Koukám že notestary neměli moc dobré disketovky. Mám jeden funkční s 386 také bez f. disketovky :(

20/01/2016 - 02:03
Avatar
LubikCZ

TheMrKocour napsal(a)
Koukám že notestary neměli moc dobré disketovky. Mám jeden funkční s 386 také bez f. disketovky :(

Jestli se snaží číst a nic nenačte, tak může být prasklý řemínek. Já to tak mám u notebooku Compaq LTE Elite 4/75CX. No a nebo může jít o vyschlé kondíky.

Každý počítač je hloupý nebo chytrý pouze tak, jako jeho majitel.

20/01/2016 - 09:25
Avatar
Olomouc

LubikCZ napsal(a)

TheMrKocour napsal(a)
Koukám že notestary neměli moc dobré disketovky. Mám jeden funkční s 386 také bez f. disketovky :(

Jestli se snaží číst a nic nenačte, tak může být prasklý řemínek. Já to tak mám u notebooku Compaq LTE Elite 4/75CX. No a nebo může jít o vyschlé kondíky.

Můžou to také být poškozené nebo zanešené hlavičky, špatně se otáčející krokový motorek (promazat) atd....

14/02/2016 - 18:47
Avatar
petrbross
Olomouc

TLanda. Tak jak jsi dopad s tou mechanikou co jsem ti poslal, mimochodem ta grafika stále nepřišla.

Časové pásmo: Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 351

Právě online:
21 Host(é)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(é)

Nejaktivnejší uživatelé:

LubikCZ: 2165

MilasPce: 1498

Sany: 1498

Neny: 1136

Powerack: 965

Logout: 934

Statistiky uživatelů:

Hosté: 14

Členové: 682

Moderátoři: 0

Administrátoři: 1

Statistiky fóra:

Skupiny: 5

Fóra: 24

Témata: 1410

Příspěvky: 23856

Nejnovější uživatelé:

Riya Sharma, Snnsnsnn, Franta, pepapantak, isidor, Wolis, Martin Rulf, bujny, Pavel Pavel, LEON Pilot, Jan “Druid” Schicho, POLÁŠEK TOMÁŠ, Stanos, zbynek, BuziBob

Administrátoři: Sledge: 5640

Podpořit finančním příspěvkem »

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

19 patronů přispívá částkou 2128 Kč měsíčně

Je to malá dvacka pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)
Podpořit nákupem na e-shopu »
Pořadač na sbírkové procesory, stohovatelný - S3 - 486 - 44.5 x 44.5 mm, bíláPořadač na sbírkové procesory, stohovatelný - S3 - 486 - 44.5 x 44.5 mm, bílá 128 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle