Avatar

Zvažte možnost registrace, zatím jste zde jako
HOST

sp_LogInOutPřihlásit se
No permission to create posts
RSS

Posel bohů (1998)

07/04/2014 - 00:30
Avatar
lucky devil

Pamatuje nekdo z Vas na hru POSEL BOHU? Ale pozor na tu z roku 1998, kdysi jsem mel originalku - bohuzel je to uz tolik let a rad bych si po letech zahral hru znovu-moc me tenkrat bavila-podle me jedna z mala kvalitnich ceskych adventur.

Retro pocitac s orig. Win98se tusiim pretaktovany P90.

Bohuzel to co je na ulozto mi nefunguje. Mate to nekdo, byl bych moc vdecny. Diky

07/04/2014 - 07:34
Avatar

O tomhle nevim (o verzi z roku 2005 jo), díky za tip.

Uloz.to - myslíš tohle? http://www.uloz.to/xWUmWEPD/posel-bohu-1998-iso
Jak přesně to nefunguje? Můžu zkusit na to mkrnout :)

 

07/04/2014 - 10:32
Avatar
lucky devil

Sledge napsal(a)
O tomhle nevim (o verzi z roku 2005 jo), díky za tip.

Uloz.to - myslíš tohle? http://www.uloz.to/xWUmWEPD/posel-bohu-1998-iso
Jak přesně to nefunguje? Můžu zkusit na to mkrnout :)

 

jo zkousel jsem vsecky tri na ulozto-jeden z nich se ani nevypali cely a ostatni hlasi na win98se hllášku při pokusu o instalaci CANNOT FIND DISPDIB.DLL

Jinak jsem rád, že jsem inspiroval. Ale ještě raději bych si to zahrál :-)

 

07/04/2014 - 10:46
Avatar
LubikCZ

Stáhni si tu dinamickou knihovnu (*.dll) a tu pak zkopíruj do složky s hrou a pokud to nebude vyžadouvat další soubor(y), tak by to už mělo jít spustit :)

Každý počítač je hloupý nebo chytrý pouze tak, jako jeho majitel.

08/04/2014 - 02:02
Avatar
lucky devil

 

díky, vyřešeno

už hraju, nemáte ještě tip na dobré adventury?

právě jsem dohrál Indiana jones 4 and the fate of atlantis a také Full Throttle-skutečně lahůdky.

08/04/2014 - 11:04
Avatar

S ničím z nabídky LucasArts neuděláš chybu. Všechno mezi Monkey Islandem a Grim Fandangem myslím stojí za zahrání :)

13/05/2021 - 11:45
Avatar
Roman

Zdravím rad bych si zahral posel bohů 1998 puvodní  jen se mi to nedaří sprovoznit našel by se tu někdo kdo by mi tu hru zkusil zprovoznit pres nazdílenou obrazovku ??? pokud se domluvíme jsem ochotný i čas zaplatit protože mě se to zkratka nepovedlo. 

Lze mě kontaktovat i na email   zorg3@seznam.cz

 

Díky za odpověď 

 

Roman

13/05/2021 - 17:36
Avatar
Srandista
Brno

Ty jo, to je excelentne naprogamovana hra... Neslo mi to ani vo Windows 98 virtualke, az na Windows 95 sa mi to podarilo nainstalovat a rozchodit. S nicim novsim ako Windows 9x fakt nepocitaj, na XP je to uplne mrtve. Takze bud ozajstny HW alebo virtualka, na novom systeme to fakt nepojde...

14/05/2021 - 01:00
Avatar
marv

Win95 v Dosbox-X, tam me to jede bez problemu. Jen je to na dyl ze zacatku, nainstalovat windowsy a na ne ovladace a emulace je pomala mrcha a vsechno v ni trva (tak jako na starych kompech).

Ve Windows 98 ve vmware mi to hned po spusteni instalace hodi chybu a spadne to.

14/05/2021 - 17:59
Avatar
Srandista
Brno

No ja to ešte pre istotu upresním. Hra mi ide v pohode vo VirtualBoxe s Windows 95. Vo Windows 98 mi inštalátor dával runtime error, a v XP som zas dostal hlášku o chýbajúcej dll knižnici (ktorú som nevyriešil ani tým, že som mu to dllko nahral z Windows 95).

15/05/2021 - 19:01
Avatar
Roman

Díky za rady dnes zkusim win 95 zkoušel jsem 98 protože na tom mi to kdysi jelo. Vidim tady že jsi z brna pokud by se mi to nepodařilo šlo by se domluvit že bych ti dovezl notebok a ty jsi to zkusil nahrat ? Samozřejmě bych to nechtěl zadarmo 

 

Díky Roman

23/05/2021 - 15:57
Avatar

Srandista napsal(a)
Ty jo, to je excelentne naprogamovana hra... Neslo mi to ani vo Windows 98 virtualke, az na Windows 95 sa mi to podarilo nainstalovat a rozchodit. S nicim novsim ako Windows 9x fakt nepocitaj, na XP je to uplne mrtve. Takze bud ozajstny HW alebo virtualka, na novom systeme to fakt nepojde...  

Nejlepší bude pustit to ve Wine pod Linuxem. Ve winecfg se dá jednoduše přepínat mezi různými verzemi Windows a dokonce nastavit různé verze Windows i pro jednotlivé EXE soubory.

24/05/2021 - 12:29
Avatar
Roman

Díky za odpověď nejsem tak šikovný boužel...win 95 spištěn ale  poslední chyba byla že je procesor moc rychli.... 

24/05/2021 - 19:52
Avatar
marv

Win95 maji problem kdyz je pocesor rychlejsi nez 2,15GHz. Resi se to pomoci FIX95CPU http://lonecrusader.x10host.com/fix95cpu.html

24/05/2021 - 23:18
Avatar

Asi už je pomalu na čase přeportovat tuhle hru na ScummVM.

15/08/2021 - 19:45
Avatar
Astalavista

Hm, no třeba tady je demo Posla bohů kde píšou že je to na Windows 98/XP/Vista/7/8,

i když mi to nejde stáhnout.

 

Posel bohů - INSTALUJ.cz - programy ke stažení zdarma

15/08/2021 - 23:16
Avatar
Srandista
Brno

Demo mi odtial stiahnut ide. Ale nie je to na modernych systemoch nic platne, ta hra je skratka prasacky nakodena priamo na 9x, a na nicom modernejsom fakt nepojde. Za mna najjednoduchsia cesta je Windows 95 virtualka s fixom of marv-a, pripadne (za mna nevyskusana moznost) realne zelezo s Windows 98.

17/09/2021 - 20:07
Avatar
Roman

Zdravím opět bych se zeptal zda by to někdo zkusil na emulatoru na starším noteboku samozřejmě bych práci zaoplatil i když by se to nepovedlo. Jsem z Brna

20/09/2021 - 20:13
Avatar
Doomtrooper

Roman napsal(a)
Zdravím opět bych se zeptal zda by to někdo zkusil na emulatoru na starším noteboku samozřejmě bych práci zaoplatil i když by se to nepovedlo. Jsem z Brna  

Co myslíš starším notebookem? jaký OS a hlavní parametry HW konfigurace by pomohly.

DooM, Quake or UT, does not matter, let's get some Deathmatch action going on ;) Retro style.

02/10/2021 - 16:48
Avatar
Roman

Zdravím díky moc za rady a pomoc už swe povedlorozjeta  hraju.

13/11/2021 - 23:51
Avatar
Falcon

Jsem rád, že ti to funguje!

Kdyby tě zajímala story z pozadí vývoje aneb proč je to takový peklo k emulaci - tak věz, že za hrou stáli tři kamarádi /spolužáci, kteří si prostě chtěli vyrobit hru a v průběhu vývoje to oslovilo vydavatele. Kód k tomu psal Honza H., povětšinou v TurboPascalu, ale některý grafický rutiny (práce s texturama, kurzor myši? Je to už moc dlouho) odskakovaly i do Assembleru. Bohužel, před koncem vývoje přišel vydavatel s tím, že DOS je out a Win95 je must-have, který na krabici bude vypadat super, takže se skoro hotová dosovka se v šibeničním termínu deformovala pro Wokna. Za kódem nestál žádný vývojový tým, jen jeden středoškolák :)

Jak to vim? S Honzou H. jsem jednu krátké léto měl společnou práci a ten zdrojový kód jsem viděl :)

24/04/2022 - 18:56
Avatar
CNC_Acolythe

Ahoj,

Nedávno jsem pátral po možnostech jak si Posla Bohů zahrát, kdysi jsem si zkusil jen demo a hra se mi líbila. Narazil jsem na tohle na uložto a práve jsem otestoval na Win10 a funguje skvěle:

 

https://ulozto.cz/file/nOQZzGosAr0l/posel-bohu-1998-win10-winevdm-7z#!ZJSvLGR2ZwDjAzV4AGp0AQVkMGpjAzjjpxSeIRuFpKb0BQV3BD==

 

Tak pro doplnění, kdyby někdo také narazil na tohle forum při hledání. :)

24/04/2022 - 19:03
Avatar

Super, díky za tip, to abych se tomu podíval na pixely :)

31/03/2023 - 14:37
Avatar
mpxd

CNC_Acolythe napsal(a)
Ahoj,

Nedávno jsem pátral po možnostech jak si Posla Bohů zahrát, kdysi jsem si zkusil jen demo a hra se mi líbila. Narazil jsem na tohle na uložto a práve jsem otestoval na Win10 a funguje skvěle:

 

https://ulozto.cz/file/nOQZzGosAr0l/posel-bohu-1998-win10-winevdm-7z#!ZJSvLGR2ZwDjAzV4AGp0AQVkMGpjAzjjpxSeIRuFpKb0BQV3BD==

 

Tak pro doplnění, kdyby někdo také narazil na tohle forum při hledání. :)  

Zdar, google našiel tento thread :)

Trochu upravená verzia, framerate by mal byť o niečo jemnejší a niektoré iné dotiahnuté veci.

https://uloz.to/shared/folder/WsuwzCRIFgEN

poprípade ak to bude zmazané tak -> https://archive.org/details/posel-winevdm

edit: otravné, WinDefender mi hádže false positive pri statickom runtime. Musel som ho zameniť za dynamický. Statický stále dostupný na archive.org, vhodné pre Linux/MacOS ak chce človek len v rýchlosti spustiť hru vo virtuálke...

22/07/2023 - 17:26
Avatar
Doomtrooper

CNC_Acolythe napsal(a)
Ahoj,

Nedávno jsem pátral po možnostech jak si Posla Bohů zahrát, kdysi jsem si zkusil jen demo a hra se mi líbila. Narazil jsem na tohle na uložto a práve jsem otestoval na Win10 a funguje skvěle:

Super. Vážně funguje skvěle :)

DooM, Quake or UT, does not matter, let's get some Deathmatch action going on ;) Retro style.

No permission to create posts
Časové pásmo: Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 351

Právě online:
30 Host(é)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(é)

Nejaktivnejší uživatelé:

LubikCZ: 2160

Sany: 1498

MilasPce: 1494

Neny: 1136

Powerack: 965

Logout: 934

Statistiky uživatelů:

Hosté: 14

Členové: 674

Moderátoři: 0

Administrátoři: 1

Statistiky fóra:

Skupiny: 5

Fóra: 24

Témata: 1398

Příspěvky: 23755

Nejnovější uživatelé:

Pavel Pavel, LEON Pilot, Jan “Druid” Schicho, POLÁŠEK TOMÁŠ, Stanos, zbynek, BuziBob, NEILik, fmatejic, SLOVACKOVA VERY, klouda, Rocky, Jiří Hefler, vychu, TomMiga

Administrátoři: Sledge: 5639

Podpořit finančním příspěvkem »

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

16 patronů přispívá částkou 1758 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)
Podpořit nákupem na e-shopu »
Placka / odznak DOSPlacka / odznak DOS 18 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle