Avatar

Zvažte možnost registrace, zatím jste zde jako
HOST

sp_LogInOutPřihlásit se
RSS

Sid Meier's Civilization

24/03/2012 - 23:57
Avatar

Tak kdo všechno jste ji hráli a jak jste si vedli? Já si pamatuju na úplné začátky, když jsem ji v m602 poprvé spustil. Bylo zajímavé objevovat tehdy pro mě neznámé principy hry (zvyklý na RTS). Proto vznikly situace, kdy jsem se svými křováky procházel tmou a narazil na muže s puškami :-) Tehdy jsem hlavně odmačkával konec kola a vyráběl jednotky. No to jsou ty uplně první vzpomínky. Léta páně 1995?! Snad má paměť je děravá jen malinko. Jinak později (hra je super i dnes) jsem s národem Zulu ovládl celou evropu. Ze všech Civilizací, které jsem hrál mě bavila nejvíc jednička. Dvojka je šit, hrůza děs, trojka lepší ale nechytla mě. Na čtyřku už zkrze prsty nekoukám, ta mě i baví ale ne tak jak zlatá, na piedestalu postavená jednička. 

Nostalgie v první vlně!

25/03/2012 - 03:50
Avatar
Ftl

Dvojka že je shit? To sme asi každej hráli něco jiného :)  Dvojka je jednoznačně nejlepší díl série!!  Jednička je klasika a strávil sem u ní spousty času a to prosím na Amize! :)  poté přišla civnet na pc a následně královna civek Civ2 - hraju do dnes :) Poté přišel paskvil Civ: Test of Time což byl hnus jen ždímání dvojky v naprosto příšerný grafice. Pak přišla trojka kterou sem se snažil hrát ale začátek pseudo 3d terénu a celkového znepřehlednění mě nakonec odradil. No a 4 a 5 dílu sem věnoval tak dvě hodinky času. 3D zobrazení bylo dokonáno a tím pro mě civ umřela :(   Ale musím uznat že skladba Baba Yetu je perfektní.

Jo abych nezapoměl Alphu Centauri řadím hned za dvojku :)

Civ: Call to Power 1,2 neřadím do série original civek a navíc to bylo nějaký divný celý :D

25/03/2012 - 10:16
Avatar

Souhlas s Adfdfa, Civilizace 2 je supr, je to vlastně jednička, ale v lepšim grafickym kabátku. A díky tomu, že to běží v klasickym Windows okně, může mít člověk při většim rozlišení skutečně parádní přehled :) Trojka mě bavila taky, na Alpha Centauri se teprve chystám.

25/03/2012 - 11:49
Avatar

Adfdfa said

"Pak přišla trojka kterou sem se snažil hrát ale začátek pseudo 3d terénu a celkového znepřehlednění mě nakonec odradil"

Přesně pro podobnou změnu mi totálně dvojka prostě nesedla a odradila mě. Nedovedu si to vysvětlit ale hra mě nebavila. Vždy se konal návrat k 1.dílu.

Nostalgie v první vlně!

25/03/2012 - 16:56
Avatar
k0Seek

gamer said

Adfdfa said

"Pak přišla trojka kterou sem se snažil hrát ale začátek pseudo 3d terénu a celkového znepřehlednění mě nakonec odradil"

Přesně pro podobnou změnu mi totálně dvojka prostě nesedla a odradila mě. Nedovedu si to vysvětlit ale hra mě nebavila. Vždy se konal návrat k 1.dílu.

Asi budu jeden z mála, ale čím novější díl tím více hra mi přijde zajímavější.. 

26/01/2020 - 16:33
Avatar
doma na židli

Já hrál jenom jedničku na Amize. A hned napoprvý jsem něco asi zpackal, (hrál jsem za Babyloňany) a moje letadlovky tak narážely na indiány na koních a rytíře ve zbroji. nějak jsem o pár set let předběhl vývoj.

Krtek - milovník Amig a sběratel Macků

1701.cz - retrogaming merch

Časové pásmo: Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 351

Právě online:
9 Host(é)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(é)

Nejaktivnejší uživatelé:

LubikCZ: 2110

Sany: 1498

MilasPce: 1344

Neny: 1133

Powerack: 910

Logout: 909

Statistiky uživatelů:

Hosté: 14

Členové: 543

Moderátoři: 0

Administrátoři: 1

Statistiky fóra:

Skupiny: 5

Fóra: 24

Témata: 1259

Příspěvky: 21716

Nejnovější uživatelé:

Jiří Dolinski, Tomas, inyansuta, bukin, Rasel Sordar, Falcon, marekm1, marky66, cyberluke, dagondrive, cateye, harry-bnp, shodan, gamatha, Edman

Administrátoři: Sledge: 5309

Podpořit na STARTOVAČI

9 patronů přispívá částkou 896 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem » Podpořit nákupem na e-shopu »

Shadow bazar, retro herní džungle