Avatar

Zvažte možnost registrace, zatím jste zde jako
HOST

sp_LogInOutPřihlásit sesp_Registration Registrovat
No permission to create posts
RSS sp_TopicIcon
Staré FPS hodné zahrání
13/08/2013 - 16:04
Avatar

Dříve jsem doomovky docela fetoval a tak bych s klidným srdcem řekl, že většina zde jmenovaných her - napříč tomu, že "ve své době byly bezva" - stojí dneska za prd. Pro doplnění vzdělání bych hlasoval pro In Extremis, Depth Dwellers, Jurrasic Park, Cybermage, první Terminator, Marathon, Fears (Amiga) - ale to leda s cheatem, jenom to omrknout. Skutečně "hrát" se dají Cyclones (někteří nazývají tuto hru "System Shock lite"), Terminator Future Shock (Skynet byl nějakej zabugovanej prej, dneska by se možná dal hrát), Dark Forces, Exhumed / Powerslave, Strife, Gloom (v multiplayeru teda), pokud nevadí quakovky, tak Chasm the Rift, Alien Breed 3D (oba díly!), ale to už nejsou moc raná dílka. Jo a abych se přiznal - Rise of the Triad byla ve své době sranda, ale dneska se do toho nějak už nedonutím. Leda s cheatem, ale pak se zase chechtám, to jo.

Takže tady mám tajný a netradiční tip na vyzkoušení:

http://www.mobygames.com/game/dos/terminator

A z konzolového světa - neváhejte a zkuste si zahrát klasického Goldeneye 007 a Perfect Dark. Nedělám si legraci - tyhle pařby nemají dodnes obdoby! Přičemž bych řekl, že Perfect Dark je lépe designovaný, kdežto Goldeneye má zase fantastickou arcade atmosféru. Je to těžké naučit se to ovládat, ale odměna je sladká!

BONUS PRO KIKOTI: http://www.mobygames.com/game/jumping-flash/screenshots

13/08/2013 - 16:33
Avatar
Ftl

Zvláštní tyhle doomovky :)  Nikdy sem k tomuhle zabijáku Amigy neměl vztah. Když mi to kámoš ukazoval na pc tak sem neměl tenkrát vůbec touhu si to zahrát na Amize. V podstatě existuje jen jediná "doomovka" kterou jsem kdy hrál a bavila mě a to Half Life kterej se už dá taky pomalu zařadit do starých her i když....bráno mojí perspektivou 3D her je to čerstvá novinka :D Přitem dvojka mě už nechala chladným a šla po hodince z hdd. 

30/08/2013 - 10:47
Avatar

škoda že taký Alein Breed 3D nedostal svoj port na PC http://www.mobygames.com/game/amiga/alien-breed-3d a pritom ich Team 17 pre svoje hry robieval dosť často

30/08/2013 - 10:57
Avatar
Ftl

Myslim že AB3D by byl na pc propadák kdyby to byl čistej port...už na Amize byl dost nepovedenej.  To spíš AB3D2  ale.....myslim že pc mělo lepší věci.

30/08/2013 - 12:07
Avatar

Bych tady s tou kritikou AB3D trochu brzdil, aby se někdo nerozzuřil! :))

30/08/2013 - 12:43
Avatar

Ono to vážně nejde moc srovnat. První AB3D je podle mne dobrá hra, která vzala Doomovskou premisu a udělala z něj trochu více survival horror, díky absenci sejvování. Stojí za zahrání, ale asi jen na zkoušku, vedle PC klasik konkuruje jen teoreticky. Nemluvě o ostudné 2x2 grafice. Vedle toho AB3D2 je úplně jiná káva a za tu hru budu bojovat do zhynutí.

V oné době byla ale portace vyloučena - technologicky vyšperkovaná hra na Amize, využívající specifického HW, s PC nekompatibilním? Ale jelikož je k dispozici editor, tak bych si uměl představit, že dneska by to někdo naimportoval třeba do Quake enginu nebo tak něco, to bych i rád viděl (byť poslední verze jsou hratelné s 060).

AB3D2 je společně s AvP (od Rebellionu, 1998) nejlepší alienská FPS.

12/09/2013 - 20:51
Avatar
Ftl

Dnes jsem narazil na DOS fps Wrath of Eart. Vubec ji neznam,ale treba nejakeho doomologa zaujme :)

 

 

12/09/2013 - 21:13
Avatar
LubikCZ

Ftl napsal(a)
Dnes jsem narazil na DOS fps Wrath of Eart. Vubec ji neznam,ale treba nejakeho doomologa zaujme :)

 

 

Vypadá to dobře, jen jestli se to dobře i hraje, někdy určitě vyzkouším Smile

Každý počítač je hloupý nebo chytrý pouze tak, jako jeho majitel.

No permission to create posts
Časové pásmo: Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 67

Právě online: MilasPce, Powerack
8 Host(é)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(é)

Nejaktivnejší uživatelé:

LubikCZ: 2061

Sany: 1486

Neny: 1133

MilasPce: 835

Logout: 688

Clous: 638

Statistiky uživatelů:

Hosté: 14

Členové: 405

Moderátoři: 0

Administrátoři: 1

Statistiky fóra:

Skupiny: 5

Fóra: 24

Témata: 1037

Příspěvky: 16505

Nejnovější uživatelé:

OnlySoft, tommel, JIVA, Rocys, zetora, wylda, BobocoCZ, okband, Popy, pov, verticalbytes, Mircea Ion, Jpx72, OlegBoums, Brettnok

Administrátoři: Sledge: 4076